21:08
15/8/2011

Metro w San Francisco, a raczej zespół szybkiego transportu miejskiego BART, zlikwidowało nadajniki telefonii komórkowej na swoich stacjach w celu utrudnienia protestów na terenie swoich stacji (protesty dotyczyły śmiertelnego postrzelenia 2 osób przez policję BART).
W odpowiedzi na te działania Anonimowi włamali się i pozyskali (najprawdopodobniej za sprawą SQL injection) ok. 2000 loginów i haseł pochodzących ze strony MyBART.gov, będące marketingową wizytówką BART.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Chłopaki ( a może i dziewczyny ) robią sobie jajca z dowolnego losowo wybranego systemu.

  2. Hasła oczywiście plaintext, a hasło dla dev po prostu świetne :)

  3. Ze niby policja/niepolicja cos jak SOK ma bron i postrzelila dwie osoby? w tej ameryce to albo maja schize albo na dupy poupadali bo juz glow nie maja…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: