11:02
29/9/2011

* Anonimowi niszczą chińską firmę

Anonymous Analytics to nowe ramie Anonimowych. Opracowali raport w którym ujawniają przekręty w jednej z największych chińskich firm zajmujących się dystrubucją i uprawą warzyw. Celem jest wycofanie firmy z giełdy i spadej wartości jej akcji. Oto jak im poszło.

Podesłał mietek.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Co za by-zy-dura. Raport raportem, ale nie przeceniałbym wpływu anonymousów na kurs akcji tej spółki. Polecam zmienić sobie zakres dat na tym wykresie na ostatni rok (1y).

  • weź kliknij zoom all

 2. literówka […] spadej […] – spadek

 3. Przeglądając newsy odnośnie tej firmy jasno widać, że raport Anonów to nie jest ich jedyne zmartwienie i, tym bardziej, nie jedyny powód spadku wartości akcji.

 4. Szkoda, że takie spadki się zdarzają im często…

 5. Brzydko mi to pachnie. Ten raport nie wygląda jak dzieło zbuntowanej grupki zapaleńców która wierzy w pokój, równość i sprawiedliwość. Ten raport wygląda bardzo profesjonalnie – nie wnikam w treść, ale forma, analiza, odnośniki sprawiają wrażenie sporządzonego przez osoby które naprawdę znają się na rzeczy. Osobiście obstawiałbym grupę analityków finansowych i specjalistów od czarnego PR, którzy mieli za zadanie długi czas obserwować konkurencyjną firmę i spłodzić paszkwila. Bo co, przekręty ujawnili? A mało to która duża firma balansuje na granicy prawa?

  • Radzę w ten sposób zerknąć nie tylko na ten raport, ale na działania tego typu grup, a w szczególności działania podpisywane jako grupa anonymous.
   Dla mnie, prawie od początku działań lulzsec / anon (hbgary) / wikileaks (collateral_murder, cable_leak). wyglądają mi jak narzędzia dające możliwość nagłośnienia kompromitujących informacji na temat działań rządu, gdzie operują (USA). Bardziej profesjonalnie wygląda w tym zakresie CCC (Niemcy).
   To czyimi “rękoma” się to robi, a kto jest oryginalnym inspiratorem to już zupełnie inna historia – nasuwa mi się analogia z puppet masterem z GITS.
   Ciekawe są rezultaty: Z jednej strony – jak by nie patrzeć – z reguły korzysta publika, traci ten, który ma coś za uszami. Z drugiej, trzeba się zastanowić, czy nie jest to zasłona dymna przed czymś grubszym …
   Na każdą z tych spraw trzeba patrzeć z kilku stron, jaki jest rachunek – kto może zyskiwać a kto traci.

 6. Jak by nie było anonimowym należą się brawa za takie akcje, zamiast niszczyć dorobek innych ludzi pomagają w walce z nieuczciwymi firmami

 7. A już myślałem że Anoni faktycznie coś zrobili dobrego.

 8. Literówka “[..] firmy z giełdy i spadej[…]”

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: