23:41
17/5/2012

System wymiany anonimowej kryptowaluty Bitcoin jest podatna na atak DoS. Atakujący mogą odciąć dowolny węzeł od sieci P2P Bitcoin, co jest równoznaczne z brakiem możliwości wysyłania i odbierania gotówki. Należy jak najszybciej zaktualizować swojego klienta.

BitCoin DoS

Sieć Bitcoin jest oparta na ciągłej wymianie danych, którymi przede wszystkim są tzw. potwierdzenia transakcji. Jeśli klient nie pobiera aktualizacji z sieci przez jakiś czas, nie ma aktualnego stanu transakcji i nie może wykonywać lub otrzymywać bitcoinów.

BitCoin

BitCoin

Developerzy Bitcoina poinformowali, że właśnie taką możliwość “odcięcia” klienta od sieci wyeliminowali z bitcoind i Bitcoin-Qt wraz z najnowszą aktualizacją. Zanim ujawnią szczegóły ataku, dają czas wszystkim użytkownikom bitcoinów na update. Na razie wiadomo tylko tyle, że ewentualne ataki nie zagrażają portfelom z bitcoinami użytkowników. Tak czy inaczej, warto zaktualizować swojego klienta.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

14 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. DDDDoSSSS

  Już tylko czas czekać na bit-exploit-coina i kolejna bezpieczna technologia okaże się zależna od implementacji li tylko…

 2. Zawartość tagu ‘a’: a dos”=”” bitcoin.org=”” href-“http:=”” – taki tam mały bug w tekście ;)

 3. znowu linka zepsuliście wyeliminowali z bitcoind i Bitcoin-Qt

 4. Najpier niech sprawdzą czy wogóle bitcoin nie powstał by załamać całą gospodarkę, większość rzeczy szyfrowane aes’em 256 , a bitcoin szuka hashy które rozwiązują pewne bloki danych, czyli da się odszyfrować dane informacje, jeżeli bitcoin zdobędzie wszystkie hashe będzie można odszyfrować każdą wiadomość która aesem 256 zaszyfrowane, niektóre połączenia ssl , szyfrowania truecryptem itp….

  • Najpier zanim zaczniesz pisać cokolwiek warto to sprawdzić, a nie pisać bzdury. Minery bitcoin nie liczą “wszystkich możliwych hash’ow”, tylko hashe konkretnych danych – bloków z transakcjami. Nie ma to nic wspólnego z “załamywaniem gospodarki”.

  • Dodatkowo w bitcoinie nic nie jest szyfrowane. Podpisywane jedynie.

 5. Weź może poczytaj co robi bitcoin, a potem wyjeżdżaj z teoriami spiskowymi. Hashowanie to działanie jednostronne. Bitcoin z SSL, Truecryptem itp… dzieli tylko technologie szyfrowania, nie jest dla nich zagrożeniem.

 6. A tym czasem… prostopleer.com

 7. A ile potrzeba miejsca zeby zapisac wszystkie mozliwe hashe sha256? :)

  • dużo … bardzo dużo , ale nie nieskończenie
   teraz ile baza hashów bicoin zajmuje ? 600MB ?
   Pewnie gdyby zrobić rainbow tables jakiś dysk może dałoby się odszyfrować …

 8. A może by tak zajrzeć w ostatnie commity na githubie i na podstawie zmian stwierdzić, gdzie tkwiła dziura? ;)

 9. nom , czipa na łape i bitcoinami płacić, barany.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: