21:03
11/4/2011

* Atak DoS na IPv6

Znamy już przypadki ataków na IPv6, polegające na spoofowaniu pakietów umożliwiających podszywanie się pod routery i inne urządzenia sieciowe, czego wynikiem są m.in. ataki MITM. Rozwiązaniem miał być SeND (Secure Neighbor Discovery), czyli kryptograficznie generowany adres (każde urządzenie ma swój klucz) — ale okazuje się, że nie wszystkie systemy dobrze radzą sobie z pamięciożerną operacją weryfikacji podpisu elektronicznego, która w przypadku SeND musi nastąpić dla każdego pakietu. Opis ataku tutaj – więcej informacji o stanie obecnych urządzeń tutaj.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Zupełnie jak pudelek. To nie jest atak na IPv6 tylko na Windows, który sobie nie radzi z wystarczająco szybką weryfikacją podpisanych pakietów.

    • a ty chyba z onetowych komentarzy przyszedles ;] w zalinkowanym txt czarno na bialym napisali ze nie tylko windows ale tez linux ;];]

  2. Hola hola, w załączonym linku, ubuntu ma 37% CPU ale przecież jak wół spala to uruchomiony wireshark……

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: