23:13
20/8/2012

Atakujący o nicku r00tbeer opublikował dziś w internecie bazę danych należącą do jednego z serwisów firmy AMD. Nie była ona ogromna – zawierała jedynie 32kb danych.

AMD hacked

W wykradzionej bazie znajdują się dane 189 użytkowników WordPressa, na którym działał blog AMD. r00tbeer opublikował tylko loginy i hashe haseł. Większość z nich należy do pracowników AMD, ale są również partnerzy z agencji reklamowych, m.in. edelman.com.

AMD niechętnie przyznaje się do włamania — oto co można było zobaczyć tuż po wykryciu ataku:

AMD hacked

AMD hacked

Tym razem na pewno odetchniecie z ulgą. Dane klientów AMD nie wyciekły. Nikt nie umarł. Nikt nie stracił fortuny. To tylko takie sobie włamanko. No chyba, że któryś z pracowników miał takie samo hasło do firmowego VPN-a, albo innej korporacyjnej usługi wystawionej na świat. Ale o tym zapewne przekonamy się dopiero niebawem (jeśli w ogóle).

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Watpię żeby to miała jakiś związek ale haker ma taki sam nick(zera zamiast oo) jak niedawno opublikowany projekt kompilatora kodu JAVY dla GPU. https://github.com/pcpratts/rootbeer1

  2. Niezla ksywka… Piwo korzenne wycieklo dane z AMD ;D.

    Pozdrawiam.

    Andrzej

    • Dane wyciekły z korzennym piwem z AMD ;)

  3. to nie jeden atakujący, ale grupa o nazwie :” r00tbeer security team” :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: