23:13
20/8/2012

Atakujący o nicku r00tbeer opublikował dziś w internecie bazę danych należącą do jednego z serwisów firmy AMD. Nie była ona ogromna – zawierała jedynie 32kb danych.

AMD hacked

W wykradzionej bazie znajdują się dane 189 użytkowników WordPressa, na którym działał blog AMD. r00tbeer opublikował tylko loginy i hashe haseł. Większość z nich należy do pracowników AMD, ale są również partnerzy z agencji reklamowych, m.in. edelman.com.

AMD niechętnie przyznaje się do włamania — oto co można było zobaczyć tuż po wykryciu ataku:

AMD hacked

AMD hacked

Tym razem na pewno odetchniecie z ulgą. Dane klientów AMD nie wyciekły. Nikt nie umarł. Nikt nie stracił fortuny. To tylko takie sobie włamanko. No chyba, że któryś z pracowników miał takie samo hasło do firmowego VPN-a, albo innej korporacyjnej usługi wystawionej na świat. Ale o tym zapewne przekonamy się dopiero niebawem (jeśli w ogóle).

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Watpię żeby to miała jakiś związek ale haker ma taki sam nick(zera zamiast oo) jak niedawno opublikowany projekt kompilatora kodu JAVY dla GPU. https://github.com/pcpratts/rootbeer1

  2. Niezla ksywka… Piwo korzenne wycieklo dane z AMD ;D.

    Pozdrawiam.

    Andrzej

    • Dane wyciekły z korzennym piwem z AMD ;)

  3. to nie jeden atakujący, ale grupa o nazwie :” r00tbeer security team” :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: