8:20
18/10/2011

Do ciekawych wniosków doszła drogówka w Emiratach Arabskich. W tygodniu w którym BlackBerry zmagało się z awarią uniemożliwiającą wysyłanie wiadomości tekstowych, w Dubaju i Abu Dhabi liczba wypadków drogowych spadła odpowiednio o 20% i 40%.

BlackBerry nie działa

Jak informuje TN, ze względu na awarię w sieci BlackBerry, przez 3 dni funkcje smartphone’u takie Email, Messenger oraz Internet nie były dostępne dla większości użytkowników w Środkowym Wschodzi, Afryce i Europie.

Wypadek Samochodowy Telefon

Korzystając z telefonu podczas jazdy zwiększa ryzyko wypadku 23 razy.

Policja twierdzi, że oprócz awarii BlackBerry do obniżenia liczby wypadków drogowych mogła przyczynić się śmierć piłkarza Theyab Amana — zginął w wypadku samochodowym, kiedy pisał SMS-a. Jego śmierć rozpoczęła kampanię na rzecz nie korzystania z telefonów podczas prowadzenia samochodu.

Nie piszcie SMS-ów i nie odbierajcie e-maili podczas jazdy. Możecie zabić nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

17 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. na fotce sa 23 dziewczynki.

  • Może 24?

  • Już piszę do Twojego szefa aby powiedzieć, że się nudzisz w pracy i żeby Ci wyznaczył jakieś ciekawsze zadanie ;-)

  • Mała aluzja: Skąd pewność, że są to dziewczynki? Zaglądałeś im pod “spódnicę”? Czytałeś dokumentacje medyczną? :D

  • I pewnie jeszcze gdzieś tam czai się Pedobear!

  • Ja tam widzę jedną.

  • “Dokumentację medyczną” ;) brzmi jak “Dokumentację techniczną” – tak żeby bardziej branżowo było ;P.

 2. Dubaj i Abu Zabi nie leżą w Arabii Saudyjskiej, tylko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich :)

 3. Niektórzy dzięki tej kampanii dowiedzą się, że można wysyłać maile z komórki:)

 4. i wszystkie maja takie same owerki ;]

 5. i dzięki Tobie musiałem je policzyć…

 6. Wychodzi na to, że pisanie smsów podczas jazdy działa lepiej niż alkohol, bo po alkoholu można by zobaczyć max 3 dziewczynki.

 7. Ilość wypadków spadła o 20% ale przeżywalność w jednak zaistniałych też spadła o 20%? :) :) :)

 8. Theyab Amana — coś przekręciliście.
  Facet nawywał się Theyab Awana.

 9. Malutki błąd – “nie korzystania” piszemy łącznie (dopełniacz rzeczownika “korzystanie”).

 10. A moze niebezpiecznik szarpnalby sie na newsa nie na poziomie WP, a chocby troche ubranego w szczegoly techniczne, bo jakby na problem tego disasteru nie spojrzec, to jest to jeden z wiekszych fuckupow ostatnich miesiecy.

 11. “funkcje smartphone’u takie Email, Messenger” -takie JAK: Email,……

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: