9:23
28/11/2011

* Awaria podczas wyborów?

Proszę uzbroić się w dużą odporność na polityczny trolling i FUD, a następnie kliknąć w ten link — z kronikarskiego obowiązku warto go odnotować, ze zdrowego rozsądku warto podejść z dystansem.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Czytałem kiedyś. Prawdopodobnie to jedynie pisowskie oszołomstwo, chociaż dobrze by było gdyby ktoś bardziej wykwalifikowany się temu przyjrzał.

 2. Hmmm, sporo teorii spiskowych, ale jakby nie patrząc – afera Watergate to też początkowo był FUD :-)

 3. Ale dlaczego to nie jest w kategorii śmieszne?

  “Strona błędu 404 w czasie awarii wyglądała 9.10.2011 inaczej niż teraz 21.10.2011. Znaczy, podczas awarii włączyło się przekierowanie systemu operacyjnego .”
  “podano błędną odpowiedź na pytanie Czy użyta w wyborach aplikacja firmy Dituel posiada funkcje CACHE?”

  Ktoś zrozumiał, o co im chodzi?

  • No jak, pytają czy inserty leciały z cache po wyciagnieciu dysku w dnsie. Proste.

 4. Idąc tym tokiem rozumowania – strona solidarni2010 jest na serwerze OVH – kapitału francuskiego!
  Jak prawdziwi patrioci mogą wspierać zagraniczne firmy i odbierać chleb Polakom!

 5. Najbardziej podoba mi się podmiana bazy danych metodą hot swap :X

 6. Całość jest dostępna na:
  http://umtsno.blogspot.com/

  @aquaz
  Jest takie coś jak hot swapping bazy danych.
  Nie orientuję się jak działa, teoretycznie nie może do tego służyć?

 7. W artykule jest wiele błędów. Columbia =! Colombia, Columbia to dystrykt w USA, Colombia to Kolumbia, państwo w Ameryce Południowej, które nie ma nic wspólnego z Columbia Capital. Nie wiem też skąd informacja jakoby GTS to był kapitał rosyjski, udziałowcami GTS-u są różne firmy (w tym Columbia Capital), ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji jakoby którakolwiek z nich była rosyjska. Może to wynikać z pewnego nieporozumienia, GTS był właścicielem Golden Telecom, operatorem telekomunikacyjnym na terenie Rosji, ale sprzedał większość udziałów w 2001 ( http://tinyurl.com/c8cohv8 ). Informacje o ATM S.A. również się nie zgadzają, co prawda ATM sprzedał Internet Partners – swoją spółkę-córkę grupie GTS, ale jest ona obecnie zupełnie niezależna od ATM S.A., wystarczy choćby spojrzeć w akcjonariat ATM ( http://tinyurl.com/c4ejt2w ). Co do możliwości manipulacji bazy danych się nie wypowiadam, ale moim zdaniem zbyt dużo nieścisłości w tym artykule, by traktować go poważnie.

 8. W aferze wyborczej 2011 chodzi o weryfikację ręczną wyników wyborów – z papierowych protokołów, zatwierdzonych przez komisje wyborcze, czyli poza elektroniką prywatnych firm z Gdańska i Warszawy, które wybory obsłużyły. Okazuje się, że w praktyce grupa związana z manipulacją wyborów, robi wszystko by nie dopuścić do weryfikacji ręcznej. W praktyce nie ma dojścia do wszystkich protokołów, więc nie można policzyć i zsumować wyniki wyborów z wszystkich komisji wyborczych NIEZALEŻNIE od elektronicznej bazy danych PKW. Właśnie odrzucono Skargę wyborczą ze względu na brak podpisu tak jest interpretowany przez Sąd Najwyższy podpis elektroniczny na faksie.
  http://idb.nowyekran.pl/post/42675,pod-pozorem-prawa-poparli-oszustwo-wyborcze

 9. @Grzegorz 2011.11.29 Columbia =! Colombia
  Informacja gospodarcza nie jest istotnym przesłaniem tego artykułu. Autor wziął info gospodarcze z angielskiej Wiki. Już 2 dni później można było ją znaleźć tylko w historii artykułu. Strona została zmieniona. Sens wypowiedzi leży w tym, że to nie PKW tylko nieznani i nieautoryzowani pracownicy prywatnych firm z obcym kapitałem obsługiwali nie tylko wizualizację wyborów, ale ich przetwarzanie.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: