21:14
3/10/2014

* Awaria systemu Policji

Wyszukiwanie numerów seryjnych skradzionych rzeczy, sprawdzanie ważności praw jazdy i nazwisk osób w bazie osób poszukiwanych jest utrudnione — system padł — policjanci muszą, jak za starych lat, łączyć się z bazą radiowo a operator musi sprawdzać dane w każdej z baz z osobna. Jak jednak słusznie zauważają czytelnicy – jeśli dyżurny może dalej sprawdzać coś w bazach, to system działa, padł tylko kanał transmisji do niego “z terenu”.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

18 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. IMHO To nie awaria…to zwykły atak…Domino też już leży.

  • Lubię przewracające się domino…

   ;]

 2. ja bym wolał żeby system zusu poleciał w kosmos, wiecie – ten na 1″44

  • To nie tylko 1,44. Jako że tam pracowałem, to wiem że czasem też się jakiś Iomega ZIP znajdzie. Ale to rzadko. Chyba tylko z 10 dysków ZIP widziałem w kartonach z backupami.

   Niby na etykietkach jest od czego to jest backup, ale miej ty chęć przywracać, pod warunkiem że połowa dyskietek backupowych się nie popsuła…

 3. Atak czy nie, potwierdzam w KGP padly serwery, co do sprawdzania radiowego to brednia szanowni Panowie, wszyscy dyzurni w kraju korzystaja z tego samego systemu, ktory padl. Zmyslili bajke dla mediow. Generalnie nikt nic nie mogl sprawdzic. Nie zawierzajcie w informacje z mediow bo zginiecie ;)

  • Media pisza to co im powie lub przeczyta Pan ktory nigdy nie klamie.

 4. macierz poszla i wielka mi awaria.

  • Spójrz na datę newsa ;)

 5. KSIP dalej działa jak chce o czy można posłuchać w niektórych miastach (analog).

 6. Wina macierzy w KGP ale już działa. A i tak działał KSIP Awaryjny, tylko działał jakby mógł ale nie chciał.

 7. Wielkie brawa dla hakerów ;)oby tak dalej

 8. Co ma awaria macierzy do hakerów? *facepalm *

  • Skąd masz pewność, że wersja o awarii macierzy jest prawdziwa? Szczerze, to jeszcze nie widziałem żeby macierz sama z siebie padła. Przez głowę mi też nie przechodzi, by w takim systemie nie mieli monitoringu stanu macierzy ;)

  • do adrb – widać mało w życiu widziałeś. Wystarczy że z RAID 5 polecą Tobie 2 dyski i już masz ups. Wtedy co prawda to nie macierz ale LUN idzie do diabełka (ale dobra, powiedzmy że na poziomie managerów – to już jest macierz). Albo z RAID 10 wylecą 2 dyski – podstawowy i mirrorowany. IBM parę razy tez zaliczył wpadkę iż wystawiał na stronie zwalony firmware do macierzy. Po upgrade robisz restart macierzy a tu niespodzianka – kontroler nie wstaje albo nie widzi półek lub półki nie widzą dysków bo upgrade był robiony w złej kolejności lub coś nie przeszło. Albo na macierzach EMC poleciały dyski na których jest jej system operacyjny. Niestety to też jest technika która czasami potrafi zawieść o czym wielu zapomina i, przykładowo, robi backup na dyski, zanim backup trafi na taśmę, które to dyski są na tej samej macierzy.

 9. Awarii uległ system ksip, i dyżurny tez nie mógł sprawdzać, do wczoraj nie było zadnej możliwości potwierdzenia czy ktoś jest poszukiwany czy nie, stacje działały ale można było sobie przez nie pogadac o pogodzie :).

 10. @Gal, Po pierwsze przeczytaj uważnie co napisałem, a po drugie rozbawiłeś mnie :)

  “Wystarczy że z RAID 5 polecą Tobie 2 dyski i już masz ups. Wtedy co prawda to nie macierz ale LUN idzie do diabełka (ale dobra, powiedzmy że na poziomie managerów – to już jest macierz). Albo z RAID 10 wylecą 2 dyski – podstawowy i mirrorowany.”

  Jak się nie monitoruje na bieżąco stanu macierzy to faktycznie jest po fakcie wielkie ups ;) Bo w normalnych firmach, którym zależy na swoich danych, po załączeniu się dysku hot-spare czy awarii któregoś dysku w macierzy, jeszcze tego samego dnia wymienia się uszkodzony dysk.

  “IBM parę razy tez zaliczył wpadkę iż wystawiał na stronie zwalony firmware do macierzy. Po upgrade robisz restart macierzy a tu niespodzianka – kontroler nie wstaje albo nie widzi półek lub półki nie widzą dysków bo upgrade był robiony w złej kolejności lub coś nie przeszło.”

  Tutaj się zgadzam :) Faktycznie gdy upgrade robią niekompetentne osoby to tak bywa. Widzisz, mając w głowie tego typu ryzyko, zawsze trzeba się odpowiednio zabezpieczyć.

  “Albo na macierzach EMC poleciały dyski na których jest jej system operacyjny.”

  Proszę mnie windowsami nie straszyć bo już mam gęsią skórkę na samą myśl ;]

 11. Padł Intradok? ;-)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: