10:40
27/6/2011

W kodzie 3 popularnych wtyczek do WordPressa (AddThis, WPtouch oraz W3 Total Cache) odnaleziono backdoora. W wyniku tego, platforma WordPress.org wymusiała na swoich użytkownikach reset haseł.

Wtyczki AddThis, WPtouch oraz W3 Total Cache zostały zaktualizowane w nieautoryzowany sposób — najprawdopodobniej ktoś uzyskał dostęp do repozytoriów kodu poprzez konta deweloperów.

Wszyscy którzy ostatnio wykonywali update tych trzech wtyczek, powinni jak najszybciej pobrać aktualne, wolne od backdoorów, wersje.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. No to dobrze, że się wstrzymałem z instalką WP :)

 2. :> już wysyłałem na redakcyjnego maila,
  ale coś nie widzę aktualizacji więc dodam w komentarzu,
  informacje o jeszcze jednej dziurze.

  http://www.exploit-db.com/exploits/17454/

  • Daj spokój, self-xss…?

  • social engineering i coś z tego by było:>
   dobra już nic nie mówię.

 3. To już jakiś czas temu na Twitterze było, zdaje się.

 4. Ręce opadają.. człowiek będzie dbał o stronę, a tu jakaś wtyczka dziurawa.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: