22:27
7/7/2011

Viviane Reding, unijna komisarz sprawiedliwości chce wprowadzić nakaz dla banków oraz innych organizacji, wymuszający na tych instytucjach informowanie klientów o wyciekach danych. Do tej pory Viviane wprowadziła podobny nakaz dla firm z sektora telekomunikacyjnego.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Jeszcze przy okazji mogliby wprowadzić nakaz możliwości niekorzystania z kart płatniczych-zbliżeniowych… W PKO BP się nie da mieć karty bez tego shitu :/

  • zmień bank… najlepsze jest głosowanie nogami ;)
   Sama zaś idea informowania o wycieku danych i związanym z tym naruszeniem bezpieczeństwa banku powinno oczywiście być publicznie ogłaszane.

 2. Szanowny Kliencie!

  W związku z dyrektywą Unijną 203/761-A/20011/00-002 dotyczącą obowiązku informowania Klientów o każdym zagrożeniu nieautoryzowanego dostępu do danych Klientów przez osoby postronne do Taryfy Opłat i Prowizji zostaną wprowadzone stosowne zmiany:
  – powiadomienie e-mail o zagrożeniu: 25zł
  – powiadomienie listem poleconym: 75zł
  – obowiązkowe ubezpieczenie danych osobowych: 125zł/rok
  – powiadomienie SMS o potencjalnym zagrożeniu: 3zł/SMS
  – rozpatrzenie pisemnego oświadczenia Klienta o rezygnacji o informowaniu o wycieku danych: 290zł

  (podpis nieczytelny)

 3. Takimi tematami robicie ludzi w konia. “Chce wprowadzić” != “muszą informować”. Nagłowek godny onetu.

 4. chesteroni – na prawdę? w ING na przykład możesz sobie wybrać czy chcesz z czy bez – trochę dla mnie dziwne żeby zmuszali do tego ;P

 5. Super – będzie można szantażować. :/ :/

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: