9:16
3/11/2011

15 listopada w Hotelu Andel’s w Krakowie odbędzie się konferencja skierowana do właścicieli publicznych i niepublicznych placówek ochrony zdrowia, osób zarządzających tymi placówkami, lekarzy a także szefów działów IT oraz głównych informatyków. Patronat nad konferencją objęła Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie oraz serwis Niebezpiecznik.pl

Tematyka konferencji

Na konferencji będą poruszane kwestie osobowych danych medycznych w świetle przepisów prawa i wynikającej z tego odpowiedzialności kierownictwa i administratorów bezpieczeństwa informacji, a także tematy dotyczące udostępniania danych osobowych oraz kontroli ochrony osobowych danych medycznych. Zostaną ponadto zaprezentowane najnowocześniejsze rozwiązania pomagające chronić: od strony technologicznej – dane osobowe, a od strony prawnej – osoby, na których spoczywa obowiązek właściwego zabezpieczania danych osobowych w placówkach medycznych. Spotkanie będzie też okazją do wymiany poglądów pomiędzy środowiskiem lekarskim i działami informatycznymi na temat ochrony osobowych danych medycznych i wynikających z tego konsekwencji.

ZSK Seminarium

ZSK Seminarium

Konferencja będzie akredytowana przez Okręgową Izbę Lekarską w Krakowie. Uczestnikom przysługiwać będzie 5 pkt edukacyjnych (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 6 października 2004 r. w sprawie sposobów dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów)

Organizatorami konferencji są: Zakład Systemów Komputerowych ZSK oraz producenci i dystrybutorzy rozwiązań IT dla sektora medycznego:

  Avaya
  Avnet
  Brocade
  IBM
  Microsoft
  Novell
  Niebezpiecznik.pl
  Siltec
  Veracomp

Zapisy

Udział w konferencji jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja, której można dokonać przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Szczegółowych informacji na temat spotkania udziela także Dawid Ziobro (tel. 12 269-24-22).

Przeczytaj także:

5 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Mam nadzieję, że jakieś materiały wideo będa potem dostępne? W sumie to od dawna zastanawiałem się jak to jest z tymi danymi na dyskach tysięcy lekarzy, którzy niekoniecznie muszą znać się na ich zabezpieczeniu. A przecież to bardzo ważne i wrażliwe dane. Kto wie jak wiele z nich znalazło się już w niepowołanych rękach :>

 2. Nawet nie wiedziałem, że MS ma jakieś dedykowane oprogramowanie dla sektora medycznego.

 3. @Jamto: raczej nie chodzi o materiały na dyskach, to margines. Bardziej o systemy HIS/RIS, telemedycynę, w szczególności teleradiologię, która jest dużo bardziej rozwinięta niż się większości ludzi wydaje.

 4. @Jacek: jaki margines? Chciałbyś żeby dane o tobie (imię, nazwisko, adres, pesel oraz na co chorujesz, na co się leczysz… itd.) znalazły się w niepowołanych rękach? :) Wiesz ile takie dane są warte np. dla firm ubezpieczeniowych? A wiesz jak one są zabezpieczane?

 5. @Jamto: Nie zrozumieliśmy się. Marginesem są dane archiwizowane na dyskach CD/DVD/HDD, po prostu większość danych jest na serwerach zewnętrznych, a ich bezpieczeństwem zajmują się zewnętrzne firmy IT. Podobnie z bezpieczeństwem transferu.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: