9:55
23/7/2012

Po sukcesie jakie odniosły nasze pierwsze warszawskie terminy szkoleń z Atakowania i Ochrony Webaplikacji postanowiliśmy, także w Warszawie, po raz pierwszy uruchomić szkolenie z Bezpieczeństwa Sieci Komputerowych (testy penetracyjne). Jeśli Kraków był za daleko, to może Warszawa będzie bliżej? :)

pentesty

 

Szkolenie z bezpieczeństwa sieci komputerowych

Nasze szkolenie jest dość specyficzne. Na wstępie zapoznajecie się z wymaganą teorią, a potem każdy z Was dostaje do dyspozycji zestaw kilku wirtualnych maszyn spiętych w “tajemniczą” sieć firmową. Dostajecie IP routera prowadzącego do tej sieci (i nic więcej), a waszym zadaniem jest przejąć kontrolę nad wszystkimi hostami wewnątrz sieci. Krok po kroku zdobywacie odpowiednią wiedzę i kolejne maszyny… Przez 3 dni uczycie się: 

 • jak wykonywać testy bezpieczeństwa (testy penetracyjne) sieci komputerowej składającej się z różnych systemów komputerowych, urządzeń i usług
 • poznajecie setki narzędzi automatyzujących pracę testera i uczycie się pułapek, jakie czyhają na ludzi, którzy z nich korzystają
 • poznajecie dziesiątki technik ataków i sposobów ich wykrywania …oraz oczywiście metod obrony przed nimi ;)

Ze szczegółową agendą szkolenia możecie zapoznać się tutaj

Szkolenie Bezpieczeństwo Sieci Komputerowych (Testy Penetracyjne) to tak naprawdę jeden wielki lab/warsztaty; 8h dziennie ostrego hackowania, w proporcji 90% praktyka, 10% teoria — bo z naszych doświadczeń wynika, że Konfucjusz miał rację: powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Warto jednak ciężko pracować, bo ciężką pracę wynagradzamy wspólnym piwem po pierwszym dniu szkoleniowym ;)

Opinie uczestników

Szczerze pisząc nie spodziewałem się tego typu zagadnień jakie zostały przedstawione na szkoleniu. Przed szkoleniem swoją wiedzę oceniałem na 4/10 ale po tych 3 dniach labowania wiem, że to było zaledwie 1/10 :) Uważam, że każda osoba zajmująca się systemami firmowymi powinna wziąć udział w takim szkoleniu, choćby tylko w celach uświadomienia sobie ile tak naprawdę jeszcze przed nią pracy. Moja ocena to 9/10 – byłoby 10/10 gdyby szkolenie trwało jeszcze kilka dni ;)
Paweł Mizdal, Wasko S.A. (4-6.07.2012)

Jestem bardzo zadowolony ze szkolenia. Inne szkolenia z tego zakresu, na których byłem nie były prowadzone z taką lekkością i z takim profesjonalnym podejściem. widać było że kadra szkoleniowa niebezpiecznika ma wiedzę i doświadczenie i w zakresie przekazywania wiedzy.
Piotr Urbańczyk, Vattenfall

Zdecydowanie polecam każdemu, kto ma chęć rozwijać swoją wiedzę, a także poznać ludzi z branży a przy okazji świetnie się przy tym bawić. Informacje przedstawione w przyjazny sposób, oraz podejście “(prawie) żadne pytanie nie jest głupie” powoduje że wiedza sama wchodzi do głowy. :-)
Grzegorz Szwedzik, ISS Facility Services

Jeśli jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo danych w swojej firmie lub planujesz rozwój swojej kariery w tej dziedzinie – to szkolenie jest skierowane właśnie dla Ciebie! Przez zróżnicowane ćwiczenia praktyczne poznasz jak zabezpieczyć swoją sieć przed nieuprawionym dostępem osób trzecich. Nauczysz się przedwczesnego wykrywania prób włamań i monitorowania swojej sieci przewodowej jak i bezprzewodowej. Podsumowując: mało teorii a dużo praktyki – tak, że brakuje czasu na kawę :)
Piotr Bartosik, BP

Najbliższy termin

8-10 października w Krakowie — (pozostały 4 ostatnie wolne miejsca)

Cena

2499 PLN + vat (do 15 września 2012)
3199 PLN + vat (po 15 września 2012)

W tej cenie otrzymasz:

 • 3 dni praktycznego szkolenia,
 • 3 dwudaniowe obiady w pobliskiej restauracji,
 • catering w przerwach (kawa, herbata, soki, ciasteczka),
 • materiały szkoleniowe (podręcznik oraz wieczysty dostęp do serwera z dodatkowymi elektronicznymi materiałami szkoleniowymi i narzędziami do wykonywania testów penetracyjnych, uaktualnianymi po każdej edycji szkolenia — będziesz miał co robić na długo po szkoleniu)
 • certyfikat ukończenia szkolenia
 • gadżet-niespodziankę rozdawany pod koniec szkolenia :-)

UWAGA!!! Dla waszej wygody i komfortu ograniczamy liczbę osób, która może brać udział w szkoleniu. Kto pierwszy, ten lepszy. Obecnie pozostały już tylko 2 wolne miejsca, a ostatnia osoba zarejestrowała się 27 lipca 2012r.

Rejestracja

Rejestracja na szkolenie jest możliwa poprzez wypełnienie tego formularza rejestracyjnego. Przy zgłoszeniu więcej niż 1 osoby, udzielamy atrakcyjnych rabatów.

Jeśli masz co najmniej 6 osób chętnych na szkolenie, daj nam znać telefonicznie — możemy przyjechać do twojej firmy i zrobić szkolenie na miejscu!

PS. A gdyby bardziej niż Sieci Komputerowe interesowało Cię bezpieczeństwo Webaplikacji, drogi programisto, to mamy dla Ciebie do bólu praktyczne, 2-dniowe szkolenie z Atakowanie i Ochrona Webaplikacji.

Przeczytaj także:

19 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. […] Jeśli chcecie poznać inne metody przenikania do sieci komputerowych, zapraszamy na nasze szkolenie z bezpieczeństwa sieci komputerowych (22-24 sierpnia w […]

 2. Jak na złość szkolenie akurat wtedy gdy nie mogę na nie pójść. :(

  • Jesli bedzie chetnych wiecej niz miejsc, zapewne zrobimy i 2 termin w Warszawie ;)

 3. Oj nie nie, Warszawka zdecydowanie za daleko… muszę pogadać z kierownictwem może kupią jakieś szkolenia :)

  • Powodzenia, w razie czego służymy socjotechniczną pomocą ;)

 4. A planujecie moze jakies szkolenia za granica? :)

  Ciezko u mnie z wyjazdem do pl :)

  • Na dzień dzisiejszy nie mamy takich planów.

 5. Może nieco głupie pytanie z uwagi, że jestem stałym czytelnikiem NBPiK’a… ale kto pyta ten nie błądzi.

  Czy to szkolenie/warsztat jest dla ludzi z wiedzą pro, czy także zielony hakijer (wiem co to consola/Terminal – to już coś :-p) nauczy się jak robić w swojej małej firemce takie testy penetracyjne.

  Może prościej czy to warsztat dla “początkujących” czy już jednak “średnio-zaawansowanych”?

  Będę wdzięczny za odpowiedź Piotrze.

  • Generalnie szkolenia przemyślane są tak, żeby zarówno początkujący jak i średnio-zaawansowani mogli w nich uczestniczyć. Niektóre laby są dostępne w 2 wersjach – jeśli ktoś zrobi “przed czasem” bo akurat zna dany temat — dostaje trudniejsze wyzwanie, żeby się nie nudził ;) Dla osób, które z tematem spotykają się pierwszy raz mamy dokładne opisy (rozwiązania krok po kroku). Z racji ilości wiedzy przekazywanej na szkoleniu, nawet starzy wyjadacze, którzy często wpadają do nas “uporządkować wiedzę” dowiadują się nowych, interesujących rzeczy :) Mimo wszytko warto wiedzieć co to jest TCP/IP i czym różni się od UDP/ICMP (koncepcja portów, flag, budowy pakietu), warto umieć poruszać się po Linuksie (zmiana katalogów, instalacja/odpalanie programów, edytowanie plików tekstowych).

 6. a we Wrocławiu nie planujecie? :)

  • Nie planujemy – ale zapraszamy do Krakowa. Jadąc A4, jedyne 3h – zwracamy za bilety ;)

 7. czy podręczniki używane na szkoleniach można nabyć?

  • Raczej nie sprzedajemy ich “osobno” – zreszta one same w sobie nie zawieraja najcenniejszego – cwiczen praktycznych – a to wlasnie cwiczenia praktyczne sa najwazniejszym ekementem naszych szkolen ;)

 8. A mam takie pytanie, czy osoby niepełnoletnie mogą również brać udział w tych szkoleniach czy niestety tylko i wyłączenie pełnoletnie osoby?

  • Mogą. Zapraszamy. Prowadzilismy warsztaty dla licealistow – niektorzy z nich prezentowali mocniejszy poziom niz informstycy w wielkich firmach z kilkuletnim doswiadczeniem.

 9. Szkolenie jest 22-24 sierpnia, cena 2399 jest do 1 sierpnia – rozumiem, ze chodzi o deklarację (wykupienie uczestnictwa) do dnia 1 sierpnia?

 10. A kiedy w Krakowie “Atakowanie…” ? :)

  • Niebawem. Właśnie ustalamy termin :)

  • Właśnie, też czekam na kolejny termin bo teraz chyba w końcu się skuszę :).

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: