9:55
23/7/2012

Po sukcesie jakie odniosły nasze pierwsze warszawskie terminy szkoleń z Atakowania i Ochrony Webaplikacji postanowiliśmy, także w Warszawie, po raz pierwszy uruchomić szkolenie z Bezpieczeństwa Sieci Komputerowych (testy penetracyjne). Jeśli Kraków był za daleko, to może Warszawa będzie bliżej? :)

pentesty

 

Szkolenie z bezpieczeństwa sieci komputerowych

Nasze szkolenie jest dość specyficzne. Na wstępie zapoznajecie się z wymaganą teorią, a potem każdy z Was dostaje do dyspozycji zestaw kilku wirtualnych maszyn spiętych w “tajemniczą” sieć firmową. Dostajecie IP routera prowadzącego do tej sieci (i nic więcej), a waszym zadaniem jest przejąć kontrolę nad wszystkimi hostami wewnątrz sieci. Krok po kroku zdobywacie odpowiednią wiedzę i kolejne maszyny… Przez 3 dni uczycie się: 

 • jak wykonywać testy bezpieczeństwa (testy penetracyjne) sieci komputerowej składającej się z różnych systemów komputerowych, urządzeń i usług
 • poznajecie setki narzędzi automatyzujących pracę testera i uczycie się pułapek, jakie czyhają na ludzi, którzy z nich korzystają
 • poznajecie dziesiątki technik ataków i sposobów ich wykrywania …oraz oczywiście metod obrony przed nimi ;)

Ze szczegółową agendą szkolenia możecie zapoznać się tutaj

Szkolenie Bezpieczeństwo Sieci Komputerowych (Testy Penetracyjne) to tak naprawdę jeden wielki lab/warsztaty; 8h dziennie ostrego hackowania, w proporcji 90% praktyka, 10% teoria — bo z naszych doświadczeń wynika, że Konfucjusz miał rację: powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Warto jednak ciężko pracować, bo ciężką pracę wynagradzamy wspólnym piwem po pierwszym dniu szkoleniowym ;)

Opinie uczestników

Szczerze pisząc nie spodziewałem się tego typu zagadnień jakie zostały przedstawione na szkoleniu. Przed szkoleniem swoją wiedzę oceniałem na 4/10 ale po tych 3 dniach labowania wiem, że to było zaledwie 1/10 :) Uważam, że każda osoba zajmująca się systemami firmowymi powinna wziąć udział w takim szkoleniu, choćby tylko w celach uświadomienia sobie ile tak naprawdę jeszcze przed nią pracy. Moja ocena to 9/10 – byłoby 10/10 gdyby szkolenie trwało jeszcze kilka dni ;)
Paweł Mizdal, Wasko S.A. (4-6.07.2012)

Jestem bardzo zadowolony ze szkolenia. Inne szkolenia z tego zakresu, na których byłem nie były prowadzone z taką lekkością i z takim profesjonalnym podejściem. widać było że kadra szkoleniowa niebezpiecznika ma wiedzę i doświadczenie i w zakresie przekazywania wiedzy.
Piotr Urbańczyk, Vattenfall

Zdecydowanie polecam każdemu, kto ma chęć rozwijać swoją wiedzę, a także poznać ludzi z branży a przy okazji świetnie się przy tym bawić. Informacje przedstawione w przyjazny sposób, oraz podejście “(prawie) żadne pytanie nie jest głupie” powoduje że wiedza sama wchodzi do głowy. :-)
Grzegorz Szwedzik, ISS Facility Services

Jeśli jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo danych w swojej firmie lub planujesz rozwój swojej kariery w tej dziedzinie – to szkolenie jest skierowane właśnie dla Ciebie! Przez zróżnicowane ćwiczenia praktyczne poznasz jak zabezpieczyć swoją sieć przed nieuprawionym dostępem osób trzecich. Nauczysz się przedwczesnego wykrywania prób włamań i monitorowania swojej sieci przewodowej jak i bezprzewodowej. Podsumowując: mało teorii a dużo praktyki – tak, że brakuje czasu na kawę :)
Piotr Bartosik, BP

Najbliższy termin

8-10 października w Krakowie — (pozostały 4 ostatnie wolne miejsca)

Cena

2499 PLN + vat (do 15 września 2012)
3199 PLN + vat (po 15 września 2012)

W tej cenie otrzymasz:

 • 3 dni praktycznego szkolenia,
 • 3 dwudaniowe obiady w pobliskiej restauracji,
 • catering w przerwach (kawa, herbata, soki, ciasteczka),
 • materiały szkoleniowe (podręcznik oraz wieczysty dostęp do serwera z dodatkowymi elektronicznymi materiałami szkoleniowymi i narzędziami do wykonywania testów penetracyjnych, uaktualnianymi po każdej edycji szkolenia — będziesz miał co robić na długo po szkoleniu)
 • certyfikat ukończenia szkolenia
 • gadżet-niespodziankę rozdawany pod koniec szkolenia :-)

UWAGA!!! Dla waszej wygody i komfortu ograniczamy liczbę osób, która może brać udział w szkoleniu. Kto pierwszy, ten lepszy. Obecnie pozostały już tylko 2 wolne miejsca, a ostatnia osoba zarejestrowała się 27 lipca 2012r.

Rejestracja

Rejestracja na szkolenie jest możliwa poprzez wypełnienie tego formularza rejestracyjnego. Przy zgłoszeniu więcej niż 1 osoby, udzielamy atrakcyjnych rabatów.

Jeśli masz co najmniej 6 osób chętnych na szkolenie, daj nam znać telefonicznie — możemy przyjechać do twojej firmy i zrobić szkolenie na miejscu!

PS. A gdyby bardziej niż Sieci Komputerowe interesowało Cię bezpieczeństwo Webaplikacji, drogi programisto, to mamy dla Ciebie do bólu praktyczne, 2-dniowe szkolenie z Atakowanie i Ochrona Webaplikacji.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

19 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. […] Jeśli chcecie poznać inne metody przenikania do sieci komputerowych, zapraszamy na nasze szkolenie z bezpieczeństwa sieci komputerowych (22-24 sierpnia w […]

 2. Jak na złość szkolenie akurat wtedy gdy nie mogę na nie pójść. :(

  • Jesli bedzie chetnych wiecej niz miejsc, zapewne zrobimy i 2 termin w Warszawie ;)

 3. Oj nie nie, Warszawka zdecydowanie za daleko… muszę pogadać z kierownictwem może kupią jakieś szkolenia :)

  • Powodzenia, w razie czego służymy socjotechniczną pomocą ;)

 4. A planujecie moze jakies szkolenia za granica? :)

  Ciezko u mnie z wyjazdem do pl :)

  • Na dzień dzisiejszy nie mamy takich planów.

 5. Może nieco głupie pytanie z uwagi, że jestem stałym czytelnikiem NBPiK’a… ale kto pyta ten nie błądzi.

  Czy to szkolenie/warsztat jest dla ludzi z wiedzą pro, czy także zielony hakijer (wiem co to consola/Terminal – to już coś :-p) nauczy się jak robić w swojej małej firemce takie testy penetracyjne.

  Może prościej czy to warsztat dla “początkujących” czy już jednak “średnio-zaawansowanych”?

  Będę wdzięczny za odpowiedź Piotrze.

  • Generalnie szkolenia przemyślane są tak, żeby zarówno początkujący jak i średnio-zaawansowani mogli w nich uczestniczyć. Niektóre laby są dostępne w 2 wersjach – jeśli ktoś zrobi “przed czasem” bo akurat zna dany temat — dostaje trudniejsze wyzwanie, żeby się nie nudził ;) Dla osób, które z tematem spotykają się pierwszy raz mamy dokładne opisy (rozwiązania krok po kroku). Z racji ilości wiedzy przekazywanej na szkoleniu, nawet starzy wyjadacze, którzy często wpadają do nas “uporządkować wiedzę” dowiadują się nowych, interesujących rzeczy :) Mimo wszytko warto wiedzieć co to jest TCP/IP i czym różni się od UDP/ICMP (koncepcja portów, flag, budowy pakietu), warto umieć poruszać się po Linuksie (zmiana katalogów, instalacja/odpalanie programów, edytowanie plików tekstowych).

 6. a we Wrocławiu nie planujecie? :)

  • Nie planujemy – ale zapraszamy do Krakowa. Jadąc A4, jedyne 3h – zwracamy za bilety ;)

 7. czy podręczniki używane na szkoleniach można nabyć?

  • Raczej nie sprzedajemy ich “osobno” – zreszta one same w sobie nie zawieraja najcenniejszego – cwiczen praktycznych – a to wlasnie cwiczenia praktyczne sa najwazniejszym ekementem naszych szkolen ;)

 8. A mam takie pytanie, czy osoby niepełnoletnie mogą również brać udział w tych szkoleniach czy niestety tylko i wyłączenie pełnoletnie osoby?

  • Mogą. Zapraszamy. Prowadzilismy warsztaty dla licealistow – niektorzy z nich prezentowali mocniejszy poziom niz informstycy w wielkich firmach z kilkuletnim doswiadczeniem.

 9. Szkolenie jest 22-24 sierpnia, cena 2399 jest do 1 sierpnia – rozumiem, ze chodzi o deklarację (wykupienie uczestnictwa) do dnia 1 sierpnia?

 10. A kiedy w Krakowie “Atakowanie…” ? :)

  • Niebawem. Właśnie ustalamy termin :)

  • Właśnie, też czekam na kolejny termin bo teraz chyba w końcu się skuszę :).

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: