10:15
4/12/2011

Z prawdziwą przyjemnością informujemy wszystkich czytelników z okolic Trójmiasta, że 6 grudnia na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się konferencja poświęcona bezpieczeństwu transakcji online, której będziemy gościem.

Bezpieczeństwo trasakcji online

Organizatorem konferencji jest Koło Naukowe Elektronicznego Biznesu oraz fundacja PSC (Pomeranian Students’ Coalition). Konferencja odbędzie się 6 grudnia, na wydziale ekonomicznym UG w auli B. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający uczestnictwo w konferencji.

W programie:
9:45 – 10:00 – Oficjalne otwarcie konferencji
10:00 – 10:30 – Karol Kreft, Uniwersytet Gdański – Wybór systemu wykrywania ataków na systemy informatyczne przedsiębiorstwa
10:30 – 11:00 – Marcin Makusak, PWC – Globalny stan bezpieczeństwa informacji
11:00 – 11:30 – Karol Zieliński, Paylane.pl – Płatności online, jasne że to (nie)bezpieczne.
11:30 – 11:45 – przerwa kawowa
11:45 – 12:15 – Michał Jerzyk, SuperHost.pl – Kryteria wyboru bezpiecznych usług hostingowych w ujęciu – IT, funkcjonalnym, biznesowym i organizacyjnym.
12:15 – 13:00 – Piotr Konieczny, Niebezpiecznik.pl – Hackerzy, oszustwa i ataki na bankomaty (pokaz demonstracyjny)
13:00 – 13:30 – Piotr Pietrzak, IBM PL Bezpieczeństwo danych w chmurze oraz wirtualizacja desktopów
13:30 – 13:45 – zakończenie

Szczegóły tutaj.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

19 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. A fajnie fajnie tylko szkoda ze nie dalo sie szybciej poinformowac o tym !

  • Bannerek w sidebarze wisiał już od paru dni ;)

 2. “ataki na bankomaty (pokaz demonstracyjny)” – mam nadzieję, że sposobem “na polaka”

 3. A czy wstęp wolny? I jakieś mało-zorganizowane grupy też przejdą ?

  • Ja myślę, że wszelkie pytania natury organizacyjnej należy kierować do organizatorów – kneb.univ.gda.pl ;)

 4. Czy, a jeśli tak to gdzie trzeba się rejestrować?

 5. dokladnie…

 6. Czy jest szansa na jakieś materiały? Prezentacje + nagranie dźwięku (lub jeszcze lepiej video)?

  • Z prezentacji o bankomatach chyba nie bo z tego co pamiętam z konferencji był zakaz nagrywania, gdyż rzeczy tam ukazane mogą często naginać prawo..

 7. No fajnie, takie wydarzenie w 3city, a ja będę na egzaminie. Jakieś nagrania przydały by się :)

 8. po tematach zapowiada się bardzo ciekawie. szkoda, że drugi koniec kraju. Przydałaby się taka konferencja w Krakowie :)

  • Dokładnie

 9. Cholera… ja w tym czasie akurat będę się szkolił z asertywności…. nie potrafię odmówić ;-)

 10. Szanowni Państwo, Widząć że zainteresowanie jest spore i mnożą się pytania dotyczące konferencji śpiesze z odpowiedziami: Wstęp na konferencję jest bezpłatny, nie trzeba się nigdzie rejestrować – wystarczy przyjść na wydział ekonomiczny w dniu 6 grudnia do Auli B. Jedynym mankamentem może być to, że aula ma miejsca na około 400 osób więc nie gwarantujemy, że znajdziecie miejsce siedzące ;) Co do certyfikatów, w trakcie konferencji będą puszczane listy do wpisania się aby taki certyfikat otrzymać. Odbiór odbędzie się w terminie późniejszym ze względów organizacyjnych. Bądź jeśli będzie taka prośba ze strony uczestników w miarę możliwości przesłany drogą elektroniczną ;) Zapraszamy wszystkich serdecznie Andrzej Berendt prezes KNEB

 11. Pysznie, 6 od pracy mam wolny ^_^

  • Szefostwo kocha darmowe konferencje :)

 12. dokładnie! jaka szkoda że nikt nie napisał o tym wcześniej! eh

 13. Było zacnie, nie powiem, Pan Konieczny się ładnie postarał przy demonstracji :)
  Reszta również nie mniej ciekawa, aczkolwiek pokazy lepiej trafiają, niż suche dane.

 14. Co do bezpieczeństwa transakcji online: słyszałem o “kradzieży” z banku dużej ilości pieniędzy przez przelewanie miedzy swoimi kontami niewielkiej sumy (powiedzmy 0.01$ – oprogramowanie miało w sobie błąd i wysyłało “minimalnie więcej”), osoba która tego dokonała została zamknięta w wiezieniu. Może orientuje się ktoś jak nazywała się ta sprawa?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: