21:50
14/6/2020

Google organizuje darmową konferencję o bezpieczeństwie w chmurze. Poniżej wyjaśniamy dlaczego warto wziąć w niej udział.

Kiedy i gdzie?

Google Cloud CISO Digital Forum 2020 odbędzie się w tę środę, 17 czerwca. Start o godzinie 10:15, a całość będzie transmitowana online. Udział jest darmowy, ale trzeba się zapisać. Można to zrobić klikając tutaj.

Tematem przewodnim są najlepsze praktyki związane z bezpieczeństwem w chmurze. Organizatorzy obiecują konkretne porady i patrząc na czasy prezentacji, wszystko wskazuje na to, że prelekcje będą zwięzłe i bogate w konkrekty. Podoba nam się taka oszczędność czasu słuchaczy.

Dlaczego warto wziąć udział?

Obecnie wiele firm wykorzystuje usługi chmurowe, polegając na różnych rozwiązaniach, często znajdujących się w różnych lokalizacjach. Tego typu złożoność powoduje, że mogą łatwo stracić wgląd w infrastrukturę i nie być w stanie monitorować i zabezpieczać wszystkiego, co dzieje się w organizacji.

A jeśli nie będziemy w stanie sprawdzać, kto i w jaki sposób używa poszczególnych usług, włącznie z tym jakie dane są wysyłane i pobierane, trudno będzie nam wprowadzić skuteczne zabezpieczenia. Brak pełnej kontroli wiąże się też wyzwaniami prawnymi i naruszeniami zgodności nie tylko z GDPR/RODO.

Zależnie od branży i specyfiki rynku, na którym działamy, musimy przestrzegać wielu różnych regulacji prawnych. Czasem można się w tym przekładaniu prawa na technologię trochę pogubić. Dlatego na Google Cloud CISO Digital Forum 2020 liderzy ds. bezpieczeństwa, ryzyka i zgodności przekażą nie tylko to, jakie wyzwania stoją przed firmami korzystającymi z chmury, ale również praktyczne sposoby i najlepsze praktyki na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i zgodności prawnych na przykładzie Google Cloud.

Nie zabraknie modnego ostatnio bezpieczeństwa pracy zdalnej


Sporo firm przeszło na pracę zdalną nie do końca będąc do tego przygotowanym. Nie zawsze udało się w porę dograć wszystkie kwestie prawne z podwykonawcami oraz zapewnić zgodność nowych procesów dotyczących “domowego środowiska” i sposobów wymiany danych z już podpisanymi umowami NDA.

Usługi chmurowe mają przydatne narzędzia, które mogą nie tylko zapewnić zgodność, ale także uprościć i przyspieszyć żmudne procesy wymagane przez “compliance”. Jeśli odpowiednio się je skonfiguruje, nie dojdzie do sytuacji, w której pracownicy nieświadomie złamią warunki umowy z kontrahentami, ponieważ prześlą dane do chmury, która nie jest odpowiednio zabezpieczona. Chcąc uniknąć problemów należy wybrać dostawcę, który spełnia wymogi regulacyjne i ma certyfikaty poświadczające, że jego usługi są należycie zabezpieczone i zarządzane.

Równie ważna jest strategia związana z cyberbezpieczeństwem. Powinniśmy dokładnie zrozumieć na czym polega model współodpowiedzialności, gdy korzystamy z chmury. O co chodzi? Kiedy przenosimy dane do chmury, część zadań związanych z bezpieczeństwem jest przejmowana przez dostawcę, ale część pozostaje do realizacji po naszej stronie. Warto znać zakres odpowiedzialności oraz wiedzieć, na co można liczyć po stronie dostawcy. Następnie warto stworzyć strategię, dzięki której zapewnimy wysokie bezpieczeństwo i zminimalizujemy ryzyko cyber ataków.

Jak to wszystko zrobić? Gdzie szukać odpowiednich ustawień i dokumentów? Jak najszybciej wdrożyć zgodne z prawem procesy, i które z mechanizmów bezpieczeństwa w usługach chmurowych mogą nam w tym pomóc?

O tym wszystkim opowiedzą Wam Eksperci Google’a i wytłumaczą, co zrobić, aby skutecznie identyfikować i reagować na potencjalne zagrożenia, zwłaszcza w środowiskach multi-cloud.

Zapraszamy! Zapowiada się ciekawa i wyjątkowa konferencja online. Nie zawsze można ekspertów Google posłuchać, a tym bardziej siedząc na swojej kanapie :)

Niniejszy artykuł jest artykułem sponsorowanym i redakcja Niebezpiecznik.pl otrzymała
wynagrodzenie za jego publikację.

Przeczytaj także:

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. za darmo to i łocet słodki :D zobaczymy co mają ciekawego do przekazania :)

  2. Będzie możliwość obejrzenia później? Mam w tym czasie pracę i nie mogę w tym czasie oglądać.

  3. Co za przypadek, że dokładnie jutro o tej samej porze jest aws summit online :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: