8:29
7/4/2011

Czujnik temperatury blokuje komputer, jeśli od niego odchodzisz.

Program do pobrania tu.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Pomysł fajny, ale chyba zwykłe rozpoznawanie obrazu było by lepsze. Latem w gorącym pomieszczeniu będzie pewnie głupiał przez zbyt wysoką temperaturę powietrza ;)

    • Jeśli jesteś “białym” to twarz rozpozna poprawnie, inaczej mogą być problemy. C do czujnika ciekawe uzupełnienie, mogę dodać że za sobą mam piec kaflowy :) ale jak dopracują odległość pomiarów, może to być ciekawe rozwiązanie.

  2. Czujnik twarzy też lubi wariować. Wystarczy że skan twarzy zrobisz za biurkiem. W tym samym miejscu odblokowanie bez problemu, ale weź laptopa choćby na kolana i czujnik głupieje. To samo w sytuacji gdy słońce mocno świeci w twarz, czy w polu widzenia kamery jest silne źródło światła.

  3. Najlepiej byłoby wykorzystać podczerwień, coś ala IRDA. Odbiornik i nadajnik w jednym punkcie + odpowiednio zmodulowana wiązka. Gdy siedzisz przed komputerem, to nadawana wiązka się odbija i jest odbierana przez odbiornik, gdy znajdziesz się dalej niż 60cm od kompa, to brak wiązki. Odporność na światło słoneczne zapewni modulacja wiązki. Generalnie na tej zasadzie działają czujniki w suszarkach do rąk, czy też automatycznych pisuarach – kwestia zasięgu tylko ;)

  4. Cos w tym stulu juz dawno jest.. nie pamietam nazwy ale, projekt opensource w repozytorium wiekszosci dystrybucji powinno byc. A rozwiazanie wykorzystuje bluetooth: mamy sparowany z komputerem telefon, ktory zazwyczaj jest w kieszeni jesli sygnal blutooth oslabnie komputer sie blokuje.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: