8:29
7/4/2011

Czujnik temperatury blokuje komputer, jeśli od niego odchodzisz.

Program do pobrania tu.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Pomysł fajny, ale chyba zwykłe rozpoznawanie obrazu było by lepsze. Latem w gorącym pomieszczeniu będzie pewnie głupiał przez zbyt wysoką temperaturę powietrza ;)

    • Jeśli jesteś “białym” to twarz rozpozna poprawnie, inaczej mogą być problemy. C do czujnika ciekawe uzupełnienie, mogę dodać że za sobą mam piec kaflowy :) ale jak dopracują odległość pomiarów, może to być ciekawe rozwiązanie.

  2. Czujnik twarzy też lubi wariować. Wystarczy że skan twarzy zrobisz za biurkiem. W tym samym miejscu odblokowanie bez problemu, ale weź laptopa choćby na kolana i czujnik głupieje. To samo w sytuacji gdy słońce mocno świeci w twarz, czy w polu widzenia kamery jest silne źródło światła.

  3. Najlepiej byłoby wykorzystać podczerwień, coś ala IRDA. Odbiornik i nadajnik w jednym punkcie + odpowiednio zmodulowana wiązka. Gdy siedzisz przed komputerem, to nadawana wiązka się odbija i jest odbierana przez odbiornik, gdy znajdziesz się dalej niż 60cm od kompa, to brak wiązki. Odporność na światło słoneczne zapewni modulacja wiązki. Generalnie na tej zasadzie działają czujniki w suszarkach do rąk, czy też automatycznych pisuarach – kwestia zasięgu tylko ;)

  4. Cos w tym stulu juz dawno jest.. nie pamietam nazwy ale, projekt opensource w repozytorium wiekszosci dystrybucji powinno byc. A rozwiazanie wykorzystuje bluetooth: mamy sparowany z komputerem telefon, ktory zazwyczaj jest w kieszeni jesli sygnal blutooth oslabnie komputer sie blokuje.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: