21:42
13/7/2023

Brawo policja! Właśnie otrzymaliśmy informację, że sprawcy opisywanego przez nas dziś rano oszustwa polegającego na podmianie kodów QR na parkometrach i kradzieży pieniędzy za parking zostali zidentyfikowani i zatrzymani!

Zatrzymania dokonali funkcjonariusze I Komisariatu Policji w Krakowie i krakowskiego Zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Kim są sprawcy?

Wedle naszych informacji, sprawców jest co najmniej dwóch i są to obcokrajowcy. Funkcjonariusze wciąż ustalają ile pieniędzy mogło zostało skradzionych Krakowianom i odwiedzającym Kraków turystom, którzy chcąc zapłacić za parking zeskanowali fałszywy kod QR umieszczony na parkomacie. Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia, a zarzuty prawdopodobnie zostaną im postawione z art. 286 par. 1 kk

Funkcjonariusze ustalili, że fałszywe kody QR zaczęto podmieniać od kilkunastu dni. Sprawa jest rozwojowa — zwłaszcza, że wedle naszej analizy, kod skryptów wykorzystywanych do kradzieży mógł zostać także wykorzystywany w przeszłości w innych atakach internetowych.

Przeczytaj także:

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Zapewne to dobrzy kumple tych od „dobroczynnych” zbiórek na rzecz wojny i chorych dzieci z Ukrainy sprzed supermarketów.

 2. O co chodzi z tym, że qrcody podmieniali od kilkunastu dni, a domenę do której prowadził qrcode wykupili rano w dniu, kiedy zostali zatrzymani? Oni poważnie wydrukowali naklejki i rozklejali przez kilkanaście dni i dopiero na końcu kupili tą domenę?

  • Pewnie qr był do jakiegoś skróconego URL, który mogli na bieżąco podmieniać

 3. W artykule jest błąd. W polsce od kilku lat nie istnieje policja. Prawidłowa nazwa: milicja. W końcu nie bez powodu pałują niewinnych oraz łamią ręce i nogi pokojowo protestującym kobietom.

  • tego nie da się powiedzieć inaczej: jesteś debilem.

  • Ktoś tu niżej napisał, że jesteś debilem. Myli się! Jesteś skończonym debilem i w dodatku masz problem z ortografią.

  • Nie utrudniają też bezprawnie życia i działalności kontrmanifestantom oraz zwykłym ludziom, którzy mają dość PiS-owskiego psucia prawa i bezhołowia, a także raju dla tłustych kotów.

 4. PiS ok. miesiąca temu zabronił policji podawania narodowości sprawców przestępstw… Ciekawe dlaczego?

  • Bo jest partią populistyczną, a nie ideową.

   Stąd nagłaśnia narodowość sprawców przestępstw we Francji, Włoszech czy Niemczech, a w Polsce – wycisza, bo ponad wszystko ceni przekonanie swojego elektoratu, że “dbają o nas, pilnują bezpieczeństwa i dają 800+”. Wyciszanie problemów wokół obecności migrantów w Polsce – których sprowadzanie PiS celowo i świadomie ułatwia – to jeden z elementów umacnania “świętego spokoju”.

  • Tak, i zapewne wyciszanie prawdziwego pochodzenia niemieckich Turków, którzy zabawili się z 18 latką w Hiszpanii przez Wyborczą to też wina PISu. Weź się ogarnij – problem ukrywania tożsamości skazanych sprawców z prawomocnym wyrokiem funkcjonuje od wielu lat i jakoś nikt nie chce nic z tym zrobić.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: