10:39
19/7/2011

Mozilla wkracza na rynek zarządzania tożsamością internautów (Facebook i Google już tam są), uruchamiając usługę zbliżoną do OpenID.

BrowserID od Mozilla

Usługa bazuje nie na OpenID, a na Mozillowym Verified E-mail Protocol i PKI. Jedna z różnic to to, że w BrowserID nie ma potrzeby przesyłania do serwera informacji o stronie, na którą chce się zalogować (większa anonimowość).

BrowserID może działać w każdej przeglądarce (wykorzystuje HTML i JavaScript). Mozilla ma jednak nadzieję, że inne przeglądarki dodadzą natywną obsługę BrowserID już niebawem. O tym jak dokładnie działa BrowserID można poczytać tutaj.

Przeczytaj także:

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Zapowiada się całkiem ciekawie.

  2. W sumie w tego typu technologiach zależy głównie na popularności i ogólnie dostępności.

    Jeżeli ta usługa taka będzie to nie omieszkam z niej skorzystać.

  3. Po czym ktoś zdobędzie dane potrzebne do zalogowania się tam i będzie miał dostęp wszędzie. To zdecydowanie nie dla mnie.

  4. […] rynek postanowiła zatem wkroczyć Mozilla. BrowserID ma kilka zalet nad konkurencją, jak podaje niebezpiecznik: Usługa bazuje nie na OpenID, a na Mozillowym Verified E-mail Protocol i PKI. Jedna z różnic to […]

  5. Jak to się nazywa? Zingle płoint of falure?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: