10:39
19/7/2011

Mozilla wkracza na rynek zarządzania tożsamością internautów (Facebook i Google już tam są), uruchamiając usługę zbliżoną do OpenID.

BrowserID od Mozilla

Usługa bazuje nie na OpenID, a na Mozillowym Verified E-mail Protocol i PKI. Jedna z różnic to to, że w BrowserID nie ma potrzeby przesyłania do serwera informacji o stronie, na którą chce się zalogować (większa anonimowość).

BrowserID może działać w każdej przeglądarce (wykorzystuje HTML i JavaScript). Mozilla ma jednak nadzieję, że inne przeglądarki dodadzą natywną obsługę BrowserID już niebawem. O tym jak dokładnie działa BrowserID można poczytać tutaj.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Zapowiada się całkiem ciekawie.

  2. W sumie w tego typu technologiach zależy głównie na popularności i ogólnie dostępności.

    Jeżeli ta usługa taka będzie to nie omieszkam z niej skorzystać.

  3. Po czym ktoś zdobędzie dane potrzebne do zalogowania się tam i będzie miał dostęp wszędzie. To zdecydowanie nie dla mnie.

  4. […] rynek postanowiła zatem wkroczyć Mozilla. BrowserID ma kilka zalet nad konkurencją, jak podaje niebezpiecznik: Usługa bazuje nie na OpenID, a na Mozillowym Verified E-mail Protocol i PKI. Jedna z różnic to […]

  5. Jak to się nazywa? Zingle płoint of falure?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: