15:24
24/11/2012

Dość specyficzne ogłoszenie pojawiło się na oficjalnym, rządowym, brytyjskim portalu. Treść w skrócie: “tajny wywiad poszukuje specjalisty od eliminowania celów”. Ogłoszenie szybko zniknęło. Wpadka, czy atak?

Raczej atak

O ile nie można wykluczyć, że w służbie Królowej rzeczywiście działają płatni mordercy, to treść ogłoszenia jest raczej dowcipna i wprost nawiązuje do Jamesa Bonda:

Brytyjski rząd i podrobione ogłoszenie o pracę

Brytyjski rząd i podejrzane ogłoszenie o pracę

“Ta robota jest głównie dla osób, które wolą swoje martini wstrząśnięte, nie mieszane”

“Wybrany kandydat otrzyma specjalne zegarki, jet-packi i mini-łodzie podwodne”

“CV nalezy składać w Parku Regenta, w okolicy skały wyglądającej na sztuczną”

Powyższe ogłoszenie o pracę zostało już usunięte. Nie jest jasne, czy ktoś wykorzystał błąd w samym serwisie Directgov, czy w innym miejscu, z którego Directgov importuje treści.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ogłoszenie nieaktualne

 2. ehehee :D niby wandalizm, niby psucie i wielkie oszustwa, a tutaj prosze, grzecznie i z humorem – kto wie, moze ‘atak’ ( nie ma doniesien o ataku – sa o incydencie :) mial na celu wskazanie luki w zabezpieczeniach ? ;>

 3. Usunięte, usunięte… nie usunięte, tylko już obsadzili stanowisko ;]

  • Ekhm, Tech-fun trochę off-topicznie ale czy sprawdzałeś ostatnioswoją stronę aby?
   Jakoweś errory z mysql_connect() wyskakowują …
   :x

  • I to właśnie jest skuteczne zabezpieczenie przed sqli :)

 4. Jerzy Killer.

  • hahaha, geniusz :D

  • W końcu mam bloga.

 5. Mogę powiedzieć, że Directgov od paru dni ma najprawdopodobniej jakieś problemy systemowe – widać to zwłaszcza w ich ekioskach, w Jobcentre Plus, gdzie rubryki salary i contact nie są wypełniane prawidłowymi danymi. Wiem, bo akurat jestem na etapie zmiany pracy i parę dni temu takie “kwiatki” wychodziły.

 6. Proponuję im podesłać polskiego płatnego samobójcę (tego od gen. Petelickiego i reszty), niech zarobi na dziurę budżetową.

  • Wracaj na onet.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: