15:24
24/11/2012

Dość specyficzne ogłoszenie pojawiło się na oficjalnym, rządowym, brytyjskim portalu. Treść w skrócie: “tajny wywiad poszukuje specjalisty od eliminowania celów”. Ogłoszenie szybko zniknęło. Wpadka, czy atak?

Raczej atak

O ile nie można wykluczyć, że w służbie Królowej rzeczywiście działają płatni mordercy, to treść ogłoszenia jest raczej dowcipna i wprost nawiązuje do Jamesa Bonda:

Brytyjski rząd i podrobione ogłoszenie o pracę

Brytyjski rząd i podejrzane ogłoszenie o pracę

“Ta robota jest głównie dla osób, które wolą swoje martini wstrząśnięte, nie mieszane”

“Wybrany kandydat otrzyma specjalne zegarki, jet-packi i mini-łodzie podwodne”

“CV nalezy składać w Parku Regenta, w okolicy skały wyglądającej na sztuczną”

Powyższe ogłoszenie o pracę zostało już usunięte. Nie jest jasne, czy ktoś wykorzystał błąd w samym serwisie Directgov, czy w innym miejscu, z którego Directgov importuje treści.

Przeczytaj także:

 

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ogłoszenie nieaktualne

 2. ehehee :D niby wandalizm, niby psucie i wielkie oszustwa, a tutaj prosze, grzecznie i z humorem – kto wie, moze ‘atak’ ( nie ma doniesien o ataku – sa o incydencie :) mial na celu wskazanie luki w zabezpieczeniach ? ;>

 3. Usunięte, usunięte… nie usunięte, tylko już obsadzili stanowisko ;]

  • Ekhm, Tech-fun trochę off-topicznie ale czy sprawdzałeś ostatnioswoją stronę aby?
   Jakoweś errory z mysql_connect() wyskakowują …
   :x

  • I to właśnie jest skuteczne zabezpieczenie przed sqli :)

 4. Jerzy Killer.

  • hahaha, geniusz :D

  • W końcu mam bloga.

 5. Mogę powiedzieć, że Directgov od paru dni ma najprawdopodobniej jakieś problemy systemowe – widać to zwłaszcza w ich ekioskach, w Jobcentre Plus, gdzie rubryki salary i contact nie są wypełniane prawidłowymi danymi. Wiem, bo akurat jestem na etapie zmiany pracy i parę dni temu takie “kwiatki” wychodziły.

 6. Proponuję im podesłać polskiego płatnego samobójcę (tego od gen. Petelickiego i reszty), niech zarobi na dziurę budżetową.

  • Wracaj na onet.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: