8:31
20/2/2018

Mieszkańcy Bydgoszczy i Torunia — mamy dla Was dobrą wiadomość. Już 6 marca o godz. 18:00 spotkamy się z Wami w Hotelu City w Bydgoszczy. Wejściówki możecie zdobyć tutaj… O czym będziemy mówić i dlaczego warto wpaść na nasz wykład? O tym poniżej.

Jesteś z innego miasta? Nic nie szkodzi, tam pewnie też będziemy! Już teraz znane są terminy naszego wykładu we Wrocławiu (26 marca) i Gdańsku (23 maja). Jeśli jednak czekasz na inną lokalizację, zostaw nam e-maila w polu poniżej, a powiadomimy Cię o kolejnych terminach:

Jesteś z innego miasta? Nic nie szkodzi, tam pewnie też będziemy! Zostaw nam e-maila w polu poniżej, a powiadomimy Cię o kolejnych terminach:
Ktośtam czasem przychodzi na nasze wykłady ;)

Ktośtam czasem przychodzi na nasze wykłady ;)

Tematyka wykładu “Jak nie dać się zhackować?”

W ramach trwającego łącznie 3 godziny wykładu (z 15 minutową przerwą w środku) pokażemy Ci:

 • Jak nie paść ofiarą popularnych w Polsce oszustwa internetowych, scamów i przekrętów
 • Jak poprawnie zabezpieczyć komputer i smartfona, aby nie zostały one zhackowane przez cyberprzestępców
 • Jak chronić swoją prywatność w trakcie korzystania z e-maila i serwisów społecznościowych
 • Jak zabezpieczyć swoje dane i komunikację, aby nie zostały one przez nikogo przechwycone
 • Jak bezpiecznie robić zakupy w internecie
 • Jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej

Powyższe zagadnienia zilustrujemy prawdziwymi przykładami ataków, jakie w ostatnich miesiącach dotknęły Polaków, a dodatkowo sami, na żywo, pokażemy jak atakują cyberprzestępcy:

 • Podszyjemy się pod Pana Prezydenta
 • Wykradniemy dane z telefonu komórkowego
 • Pokażemy jak szybko łamane są hasła Polaków
 • Zainfekujemy laptopa ofiary i będziemy ją podglądali przez wbudowaną w laptopa kamerkę
 • Przejmiemy kontrolę nad komputerem przy pomocy złośliwego pendrive’a

Wierzcie nam, że w trakcie tych pokazów szczęka opadnie Wam nie raz… Gwarantujemy, że nikt, kto weźmie udział w tym wykładzie, już nigdy nie będzie tym samym człowiekiem :)

Piotr Konieczny

Piotr Konieczny


Wykład poprowadzi Piotr Konieczny, ekspert ds. bezpieczeństwa i wielokrotny zdobywca nagród za najlepsze prelekcje na największych polskich konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT.

Piotr od 13 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu ich sieci. Absolwent Glasgow Caledonian University. Założyciel Niebezpiecznik.pl, w ramach którego zarządza zespołem wykonującym audyty i testy penetracyjne systemów teleinformatycznych oraz prowadzi szkolenia zarówno dla administratorów i programistów jak i dla zwykłych pracowników polskich firm, którzy w ramach swoich służbowych obowiązków korzystają z komputerów i internetu.

Kiedy i gdzie?

Spotkanie w odbędzie się w Hotelu City, ul. 3 Maja 6 w Bydgoszczy. Startujemy o 18:00.

Zapisy i bilety

Aby zapewnić sobie lub swoim bliskim udział w wykładzie, należy się zarejestrować poprzez serwis bilety24.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, a na poprzednie wykłady w Krakowie, Warszawie i Poznaniu bilety rozeszły się bardzo szybko, dlatego zalecamy nie odkładanie rezerwacji na później :)

Gadżety Niebezpiecznika

Opcjonalnie możesz do udziału w wykładzie dokupić zestaw niebezpiecznikowych gadżetów chroniących prywatność (są to: zaślepki na kamerkę, osłonki na zbliżeniowe karty płatnicze, kubki, nalepki, długopisy i opaski odblaskowe chroniące Cię po zmroku na drodze).

Wejściówkę na wykład możesz także kupić jako prezent dla kogoś: Mamy, Taty, Babci, Dziadka, Syna, Córki, znajomego któremu odwirusowywałeś komputer ;) Jest to najlepiej zainwestowane 199 PLN. Bliscy zabezpieczą się sami i nie będą Ci zawracać głowy. Zresztą, koszt sprzątania po pierwszym lepszym ataku, przejęciu skrzynki czy infekcji wirusem to zdecydowanie wyższa kwota…

 

Pamiętaj, każdy, kto korzysta z komputera, smartfona i internetu powinien wiedzieć jak robić to bezpiecznie. Do tej pory tego jak “nie dać się cyberprzestępcom” uczyliśmy tylko i wyłącznie pracowników największych polskich firm na szkoleniach zamkniętych odbywających się w ich siedzibach. Jeśli Twoja firma nie zakupiła u nas takiego szkolenia, nie miałeś możliwości wzięcia udziału w naszym 3 godzinnym, pełnym praktycznych porad i widowiskowych pokazów wykładzie. Teraz pozyskanie tej wiedzy przez osoby prywatne jest możliwe i warto z tego skorzystać.

Opinie z poprzednich edycji wykładu

Oto niektóre z opinii z poprzednich edycji wykładu:

3 godziny samego konkretu, nie byłem na lepszym wykładzie.

Podobało mi się, że przedstawione to było w sposób zrozumiały dla osób niezwiazanych z IT.

Wykład był bardzo merytoryczny i dlatego przy najbliższej krakowskiej edycji będę chciał kupić wejściówki dla moich rodziców ;)

Przydatne były informacje które uświadomiły mi, jak bardzo ważne jest, żeby chronić swoje dane osobowe. Nie zdawałam sobie sprawy jak łatwo można je pozyskać. BARDZO podobał mi się sposób mówienia, lekkość językowa. Łatwa, i zrozumiała nawet dla osoby która nie zna się na tych informatycznych rzeczach :)

Uważam że wykład był świetny, bardzo dobrze wydane 200 złoty, ;) w przyszłości chciałbym zabrać syna

Dobrze ułożony wykład. Fajnie zebrane narzędzia i tricki. Ogólnie dużo informacji

Wszystko było ciekawe, 0 nudy

Główna refleksja jest taka: tego typu tematy powinny być (sprawnie!) poruszane w szkołach i na uczelniach.

Wykład był bardzo merytoryczny, praktyczny, oparty na ciekawych przykładach.

Zaskoczyła mnie możliwość łatwego dostępu do informacji o mnie z różnych poziomów. Najważniejsza informacja dot. ochrony dostępu do bankowości .

Przed wykładem wydawało mi się, że jestem w zasadzie bezpieczny, że nie tak łatwo kogoś “zhakować”. Po wykładzie zrozumiałem, że się myliłem. Jeśli ktoś jest odpowiednio zdeterminowany, posiada wiedzę i cierpliwość, to może to zrobić. Warto mu więc to utrudniać w każdy możliwy sposób.

Najbardziej podobało mi się, że przykłady były prawdziwe, a nie wymyślone czy teoretyczne.

Było cudownie! Czekam na następne spotkania :)

Fantastyczny wykład. 3 godziny to nie tak mało jak na jedno podejście, a nawet nie wiem kiedy minęły.

Jestem stałym czytelnikiem i szereg zagadnień był dla mnie znany, nie mniej jednak wysłuchałem cały wykład z zaciekawieniem. Na wykład zabrałem swojego 16-to letniego syna, ucznia gimnazjum (taki prezent urodzinowy). Syn w głównej mierze traktuje komputer jako centrum rozrywki (gry sieciowe) ale czasami zdarza mu się wykorzystywać do bardziej ambitnych celów jak np.: tworzenie muzyki – generalnie (póki co) nie jest typem informatyka, nie mniej jednak wykład zrobił na nim wrażenie i bardzo mu się podobał. Myślał, że będzie się nudził tymczasem wyszedł z niego bardzo zadowolony (z poruszanej tematyki syna troszkę mniej zainteresowały kwestie związane z bankowością). Reasumując – wykład był naprawdę świetnie przygotowany, bo potrafił zainteresować zarówno mnie, osobę systematycznie czytającą Niebezpiecznika.pl i starającą się śledzić na bieżąco tematy związane z bezpieczeństwem sieci, jak i mojego syna, gimnazjalistę, który z tą tematyką niewiele miał wspólnego.

Wykład był kapitalny. PK był świetnie przygotowany. Chętnie wezmę udział w kolejnych spotkaniach.

Wykład był poprowadzony świetnie. Zyskując nową wiedzę jednocześnie świetnie się bawiłem.

Wykład oceniam wysoko ponieważ, pomimo dosyć dużej wiedzy na ten tamat (interesuje się bezpieczeństwem, czytam niebezpiecznika od dłuższego czasu a od niedawna pracuje w dziale application security) i pomimo tego że się dużo nie dowiedziałem nowego, to naprawdę fajnie spędziłem czas :). Dostałem też, dodatkowej motywacji, aby jeszcze więcej edukować rodzinę i moich znajomych. Dzięki!

Wiem, że najlepsze ankiety to takie, z których można się dowiedzieć czegoś na temat błędów, rzeczy do poprawy ale dla mnie osobiście wykład mistrz, ciekawostki, konkretne porady, przystępny język, przemawiające do głowy przykłady.

Wypełnione po brzegi kino w Warszawie

Teraz nie pozostaje Ci nic innego, jak dokonać rezerwacji, znaleźć się na widowni i samodzielnie doświadczyć powyższych emocji :)

W 2017 roku przeszkoliliśmy kilkanaście tysięcy pracowników polskich firm, pokazując im jak bezpiecznie korzystać z komputera, smartfona i internetu nie tylko podczas wykonywania obowiązków służbowych, ale także w życiu prywatnym. Ponieważ wiedzę zawsze przekazywaliśmy w przystępny i zabawny sposób, demonstrując przy okazji na żywo najpopularniejsze ataki i ucząc ich wykrywania, opinie po naszych wykładach zawsze były pozytywne.

W niektórych firmach po organizacji jednego “próbnego” szkolenia, bardzo szybko proszeni byliśmy o przeszkolenie wszystkich pozostałych pracowników. I praktycznie zawsze, niezależnie od profilu firmy, po każdym szkoleniu podchodzili do nas pracownicy i pytali, czy robimy takie szkolenia dla zwykłych ludzi, bo chcieliby na nie wysłać członków swoich rodzin, rodziców, dzieci, dziadków albo znajomych.

Teraz jest to możliwe, wystarczy ich zarejestrować tutaj, albo dać im znać, aby zarejestrowali się sami. Dlatego przekażcie tę informację swoim rodzicom, dziadkom i innym mniej technicznym znajomym. Wiedza którą przekazujemy w ramach wykładu “Jak nie dać się zhackować?” to wiedza obowiązkowa dla każdego użytkownika komputera i smartfona podłączonego do internetu.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

28 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Bardzo Was lubię, ale cena zdecydowanie nie jest dla osób prywatnych…

  • Odezwij się na priv – dla stałych komentujących mamy kod rabatowy ;)
   Ceny w każdym mieście mamy takie same i niestety zawsze dla jednych będzie to za dużo, dla innych za mało. Przypominam też, że na wielu konferencjach i meetupach można nas posłuchać za darmoszkę, co prawda nie z tym materiałem, ale też z ciekawymi rzeczami.

 2. otwarty znaczy co konkretnie? że można kupić bilet?

  • W nomenklaturze szkoleniowej, szkolenie zamknięte/dedykowane to usługa realizowana dla jednego, konkretnego klienta (i ew. zaproszonych przez niego osób — invite only). Wyklad otwarty oznacza, że nie ma ograniczeń odnośnie tego, kto może być jego uczestnikiem.

  • Laik “otwarty” często rozumie jako “darmowy”, a tak nie jest. Ja bym więc tak nie rzucał “nomenklaturą szkoleniową” skoro jest to kierowane do “dark masses” ;o)

 3. a Wrocław kiedy ?:C

 4. A już się ucieszyłem że w końcu coś u mnie , ale niestety cena mnie przygniotła :(

 5. Na poprzednie szkolenia były tańsze bilety dla pierwszych zapisanych, tym razem nic takiego nie przewidujecie?

  • Te bilety już się wyprzedały w każdym z miast.

 6. Sposoby płatności słabo akceptowalne w strefie budżetowej. Fakturę kiedy bym otrzymał? Teoretycznie powinna być zaraz po zapłacie, aby rozliczyć się z firmą. A tu brak informacji, aż strach kupić aby to fake się nie okazało.

 7. Lubię bardzo Was czytać i cena jest na moją kieszeń.

  Kiedy będzie możliwe anonimowe kupienie biletu lub zarezerwowania miejsca bez pozostawiania innych danych niż mail? Interesuje mnie głównie warszawska lokalizacja.

  • Zawsze możesz kupić bilet u nas bezpośrednio – odezwij się na szkolenia@niebezpiecznik.pl

  • OK. więc do zobaczenia przy kolejnym szkoleniu w Warszawie. Toruń i Bydgoszcz niestety za daleko.

   Dajcie też bezpośrednio znać o cenie brutto za szkolenie w tej lokalizacji. Czy ktoś spisuje z dowodu osoby wchodzące na szkolenie, czy tylko sprawdzane są otrzymane bilety?

  • > Czy ktoś spisuje z dowodu osoby wchodzące na szkolenie, czy
   > tylko sprawdzane są otrzymane bilety?

   Dołączam się do pytania. Czy przy kupnie biletu bezpośrednio u Was nie będę musiał udostępniać nikomu swoich danych? I jak wtedy wygląda płatność? Gotówką na miejscu?

  • napisz na szkolenia@niebezpiecznik.pl

 8. Są może plany na wykład w Białymstoku? :)

 9. Veni Vidi Vici – było warto :)

 10. Świetnie przygotowany i poprowadzony wykład!
  Dzięki!

 11. Gadżety w cenie marne. Dzieciom nawet nie podaruję.

 12. Byłem, polecam wszystkim. Naprawdę warto.

 13. Wykład naprawdę świetny. Ciekawy, angażujący, profesjonalny i przystępnie podany.
  Poszerzajacy świadomosc laików oraz “dający pstryczek w nos” tym którzy juz osiedli na laurach po latach w branzy IT. Na następna edycje na pewno przybędę z bliskimi.

 14. Gdzie można pobrać ankietę, o której była mowa na końcu wykładu? Bo gdzieś mi to uciekło :-/

 15. Wykład pomimo kilku fachowych pojęć został przeprowadzany w sposób zrozumiały dla wszystkich (nawet “Grażynki z księgowości”). Sto procent konkretów, a realne przykłady tylko umacniały w tym, że każdy w sieci może stać się ofiarą. Taka wiedza powinna być przekazywana każdemu z dostępem do internetu.

 16. REWELACJA – duża porcja ciekawie podanej wiedzy… świetnie zainwestowane pieniążki, faktycznie szczęka nie raz opadła. POLECAM tym, którzy się wahają. PS. zbieram kasę na szkolenia zamknięte.

 17. Czesc, czy syn tez moze? a 11 lat.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: