16:33
24/6/2014

Backdoor w backdoorze? To możliwe. W kodzie popularnego php shell a o nazwie C99, który zazwyczaj znajduje się na serwerze na skutek podatności typu AFU/RFI odkryto błąd, który pozwala ominąć uwierzytelnienie i przejąć kontrolę nad backdoorem umieszczonym na czyimś serwerze.

Ponieważ niektórzy z administratorów wykorzystują tego shella, co już samo w sobie jest zaskakujące, w celach testowych/narzędziowych — radzimy zaprzestać tej praktyki, lub poprawić kod backdoora ;)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Warto też dodać że wszystkie te shelle mają ukryte Java-Scripty które wysyłają adres strony na której korzystamy z shella na zewnętrzne serwery.

 2. Dowiedziałem się o tym bardzo szybko, gdy z mojego serwera zaczął wychodzić spam. Na szczęście zlokalizowanie tego kawałka kodu jest banalne. Eval i base64 decode w jednym od razu budzi wielkie wątpliwości.

 3. to by wyjaśniało, dlaczego strona którą ‘hackłem’ nagle zaczęła przekierowywać na na jakieś chińskie reklamy…
  ciekawe, że wiele razy zostawiałem shella i nic się nie działo, a to stało się akurat jakoś tydzień temu

 4. Cóż…
  Myślałem, że takie rzeczy zdarzają się tylko w dowcipach informatycznych, a tu proszę…

  Teraz czekam już tylko na informację, że znaleziono backdoora w backdoorze w backdoorze.

  • Backdoor’a w backdoorze backdoor’u

 5. Windows – Internet Explorer – Flash

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: