12:49
4/1/2010

CDAction.pl hacked!

Jak doniósł nam BocHeN, serwis popularnego magazynu poświęconego grom komputerowym został zaatakowany. Włamywacze podmienili stronę główną na taki obrazek:

Screenshot ataku, zachowany w cache'u Google'a. Podesłał BocHeN.

Obecenie strona CDAction.pl wyświetla komunikat “Serwis tymczasowo niedostępny“.

Wszystkie doniesienia o podmianach stron głównych polskich serwisów zbieramy w kategorii deface.

UPDATE 5/1/2010:
CDAction.pl powróciło do żywych i opublikowało wyjaśnienie.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Dżizas! Phineas and Ferb! A!
  A ja sie nadal pytam co z kolejnym Security Failem ;)?

 2. czemu niegdyś? hę?

 3. Niezle;) ale dlaczego magazyn popularny niegdys?

 4. @M3rcury, bo kiedyś go czytałem, a dzisiaj już nie :D!
  Kurde, zróbcie coś z tymi zdjęciami bo lekko irytujące to jest, że się otwiera na innej stronie, zamiast od razu. Rozumie, że więcej razy się reklama pokaże, no ale trochę kultury :P

 5. bibi88bibi: e, to nie o liczbę wyświetleń reklamy chodzi, tylko o możliwość komentowania zdjęcia i trochę lepszą kategoryzację fotografii z postów (co prawda to bardziej pomocne jest dla redakcji niż dla czytelników). Od wczoraj siedzimy nad pożenieniem Niebezpiecznika z Lightboksem, więc na dniach zdjęcia powinny się trochę lepiej wyświetlać. Póki co, przepraszam za kłopoty.

 6. A niech Cię Pepe Panie Dziobaku!

 7. Popularnego niegdyś? Przecież to od kilku lat najpopularniejsze pismo o grach.

 8. Doprawdy, uroczy bobr.

 9. To jest dziobak ;).
  Podobno.

 10. ach, geek … dziekuje za wyklarowanie kwestii.

 11. @Ravicious: Zdziwiony jestem, że nadal ma odbiorców. Dla mnie CDA świetność stracił na początku XXI wieku, ale to raczej wina pogorszenia rynku gier ;)

 12. Ja sie dziwie że tego typu gazety generalnie jeszcze istnieja, skoro to samo, a nawet wiecej i szybciej jest na necie.

 13. @Oleg

  Nie jest, jeśli jesteś zapraszany na zamknięte pokazy itd.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: