17:04
19/7/2016

Nie dostaniecie odpowiedzi na wniosek o dostęp do informacji publicznej, jeśli Wasz e-mail kończy się w domenie .tk i kiedyś pisaliście wiadomość na liście mailingowej któregoś z polskich hackerspace’ów (które, z włamywaniem się nie mają nic wspólnego, a hacking rozumieją tak, jak oryginalnie rozumiano ten termin).

Adam próbował uzyskać pełną treść raportu z audytu ePUAP-u (którego fragmenty cytowaliśmy w artykule “ePUAP należałoby zaorać“) i dostał taką, kuriozalną odpowiedź uzasadniającą, dlaczego mu odmiówiono:

missing_filenamemissing_filename-1

Ostatnie ataki malspamu przychodziły z domen .pl. Mamy jednak nadzieję, że pełnomocnik Centralnego Ośrodka Informatyki (jednostki Ministerstwa Cyfryzacji) nie powoła się niebawem na ten fakt i nie odmówi korespondencji z osobami mającymi e-maila w domenie .pl.

Aktualizacja
Na profilu Facebookowym Adama, sprawę skomentowało zarówno Ministerstwo jak i Pani Minister Anna Streżyńska.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

26 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. LOL

 2. To jakbym im napisal maila z domeny insecure.network, to by sie chyba tak zes*ali, ze az musieliby przeinstalowac windowsy.

 3. tk, jak Trybunał Konstytucyjny?
  Błagam… koszmar wraca!

  • do tego wykupiona domena jawnosc.tk

  • “Wykupiona”

 4. Ten tytuł jest bardzo manipulacyjny. Polecam się zapoznać z całą odpowiedzią. A tutaj jeszcze dyskusja z Ministerstwem Cyfryzacji https://www.facebook.com/adam.dobrawy/posts/528041180716447

  • ja też polecam – dostał, ale pocięty bo miał mail w domenie należącej do KOD (hehehehe :D)

 5. Komputer MON też był chroniony przez McAfee i co im to dało?

  • Nie pierwszy i nie ostatni przypadek … Nie zmienia to faktu, że nie ma produktów bezpieczeństwa w 100% skutecznych. Ktoś z kupionymi narzędziami jeszcze powinien aktywnie pracować, a przecież wiadomo że prawie zawsze to pensja nie ta, albo się po prostu nie chce… :)

 6. Serio? Raport z McAfee? Przecież to jedna z najmniej wiarygodnych marek antywirusów. Widzę Polskie serwisy dalej są w tyle względem zabezpieczeń..

  • Chcesz powiedzieć że istnieją wiarygodne antywirusy? Pozycja polskich serwisów w Twoim wyimaginowanym rankingu też jest bez znaczenia bo a) PEBKAC b) end-point security.

  • Nie, nie mówię tak, mówię o tym, że McAfee jest bardzo w tyle i śmieszy mnie widok powoływania się na ich “raporty”.

  • McAfee wiecznie zajmuje ostatnie miejsca we wszelkich testach antywirusów, przebija go nawet bezpłatny Windows Defender (dawnej MSE) od Microsoftu…

  • Ranking antywirusów wygląda jak ranking ptaków nielotów w konkursie na najlepszy statek międzygwiezdny. Wszystkie antywirusy są równie bezużyteczne! Jeżeli najlepszy z nich wykrywa 50% infekcji to jest równie dobry jak ten do wykrywa 1% infekcji. Gadamy o różnicach pomiędzy skrzydłem pingwina a skrzydłem strusia w kontekście pokonywania studni grawitacyjnej Jowisza. Absurd, panowie.

  • najlepszym antywirusem jest używanie głowy podczas pracy na komputerze

  • pepesza powiedział przecież o PEBKAC :)

  • Avast i tak jest najlepszy

 7. “Na profilu Facebookowym Adama, sprawę skomentowało zarówno Ministerstwo jak i Pani Minister Anna Streżyńska.” – ciężko było wstawić zrzut ekranu tych komentarzy? Niektórzy nie chcą wchodzić na cokolwiek z FB w nazwie, a inni nie mogą, bo mają FB zablokowane w pracy.

  • Lubię to.

  • Lubię to 2.

  • Podbijam

 8. Cóż, to nawet Google indeksuje moją starą domenę .tk ;)

 9. Sprawa jest prosta, kto dzisiaj w Internecie robi inicjatywę na darmowych domenach? Przecież 99% treści jest reklamowych. Jeżeli lansujemy Internet do oglądania kotów to się nie dziwmy, że świadomość sieci jest taka jaka jest.

 10. […] Wyraziła więc żartobliwie nadzieje, że w kolejnym kroku „zabezpieczania się” COI nie odetnie od osób mających e-mail w domenie ‚.pl”. Taki tok myślenia porównała również do kategorycznego twierdzenia, że BMW to samochód […]

 11. […] Wyraziła więc żartobliwie nadzieje, że w kolejnym kroku „zabezpieczania się” COI nie odetnie od osób mających e-mail w domenie ‚.pl”. Taki tok myślenia porównała również do kategorycznego twierdzenia, że BMW to samochód […]

 12. Podany link nie prowadzi do żadnych komentarzy tylko głównego postu (nie mówiąc już o potężnym choć pustym panelu zasłaniającym pół strony informującym, że aby zobaczyć więcej postów należy utworzyć konto na fb).

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: