13:22
8/1/2013

Wpisanie w wyszukiwarce Google “000000..000666 niebezpiecznik.pl” nie przeniesie Cię do wyników wyszukiwania. Zobaczysz coś takiego:

google ban

Blokada zapytania w Google

Zresztą przekonaj się sam:
http://www.google.com/search?q=000000..000666+niebezpiecznik.pl

Powód? Dwie kropki to operator zakresu (numrange:). Kiedyś Google nie nakładało restrykcji na jego użycie …i w ten sposób dało się wyszukiwać zakresy numerów kart kredytowych :)

Obecnie dalej można korzystać z tego operatora, ale w ograniczonym zakresie. Wciąż jednak przydaje się np. do wyszukiwania podatnego na atak oprogramowania — poniższe zapytanie znajduje wszystkie wersja Zabbiksa pomiędzy 1.8.1 a 1.8.9:

zabbix 1.8.1..9 "copyright * by SIA Zabbix"

zabbix 1.8.1..9 _copyright * by sia zabbix_ - Szukaj w Google

zabbix 1.8.1..9 copyright * by sia zabbix


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Stare.

  • STFU; ja nie znałem.

 2. Zapomnieliście dodać taga *ptr?

  • O co chodzi z tym tagiem? Często się zastanawiałem.

  • Darek: ptr to link blog, czyli nie coś już zostało dobrze opisane a nie jest jest szczególnie istotne? wkleimy linka bez własnego opisu, choć przyznaję, że to jak ciekawe artykuły lądują tutaj zamiast na ptr blogu świadczy o serwisie. A ten wpis zdecydowanie dla wielu osób nie będzie, ani odkrywczy, ani ciekawy. Chyba za mało się dzieje i pan Piotr się nudzi.
   TeMPOraL: Powiedzmy, że niebezpiecznik ma dwa działy, czyli stronę główną i microblog. Jak coś niby się stało a jest mało istotne lodnuje na microblogu zazwyczaj bez jakiegoś artykułu o tym, a jedynie z linkami do miejsca gdzie można o tym poczytać etc.
   Jak coś jest dość ważnym wydażeniem ląduje, na stronie głównej często z dość ładnie opisującym to artykułem.

 3. Tak, zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony, lepszy, on wiedział on wszystko wie lepiej…

 4. Myślałem że to zablokuje wyszukiwanie mnie, a nie uniemożliwi wyszukiwanie przeze mnie ;)
  A zablokować się można łatwo chociażby scrapeboxem.

  • Albo Seo Quackiem >;-)

 5. zabbix 1.8.1..9 “copyright * by SIA Zabbix”

  chyba kropka się przesunęła :)
  1.8..1.9

 6. Można ten filtr łatwo ominąć
  http://seclists.org/fulldisclosure/2012/Oct/159

 7. Ah przepraszam, racja!

  Za szybko czytam i za szybko chciałem być cwaniakiem…zwracam honor.

 8. Raz zablokował mi się klawisz enter podczas wyszukiwania a ja poszedłem po kawę do kuchni. Efekt, godzinna blokada IP z powodu wysyłania zautomatyzowanych zapytań :( Od tamtej pory już wiem że “ban na googlach” to nie jest żaden internetowy mit :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: