9:02
5/7/2022

Ktoś w Chinach doszedł do wniosku, że korzystanie z amerykańskiego kodu może być problemem. W sumie to już lata temu, ale jakoś im nie wyszło wyprodukowanie własnego OS (codename Kylin). Teraz widać przyśpieszenie prac. Kilkanaście firm się zrzeszyło i do pracy zabrało.

Czyżby powodem była obserwacja przez Chiny tego, co dzieje się w Rosji?

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.
 

5 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Hmm… Czy nie wystarczyłoby użyć którejś z dystrybucji Linux, albo nawet zrobić własną dystrybucję? Do tego na przykład LibreOffice jako pakiet biurowy.

  • Od tego zaczeli – Ubuntu Kylin https://distrowatch.com/table.php?distribution=ubuntukylin

  • 1. Najpewniej będą chcieli aby kod był zamknięty/niejawny bo wykrycie luki przez drugą stronę ich naraża dlatego otwarte dystrybucje to też ryzyko.
   2. Albo może będą chcieli przepisać wszystkie składowe biblioteki (powodzenia) aby móc powiedzieć że to w pełni Chiński system operacyjny.
   3. Albo – to najbardziej prawdopodobne – chcą zaszyć w nim całą masę swoich trojanów i wymusić na wszystkich obywatelach korzystanie z jednego słusznego rozwiązania.

  • Jaki ty jesteś mądry, tak właśnie będzie tworzony nowy OS z Chin.

 2. A zdajesz sobie sprawę jak mało jest dystrybucji, o w pełni otwartym kodzie. A te co znasz są pełne binrek/sterowników w których nikt nie wie co siedzi?
  https://www.gnu.org/distros/free-distros.html

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: