9:02
5/7/2022

Ktoś w Chinach doszedł do wniosku, że korzystanie z amerykańskiego kodu może być problemem. W sumie to już lata temu, ale jakoś im nie wyszło wyprodukowanie własnego OS (codename Kylin). Teraz widać przyśpieszenie prac. Kilkanaście firm się zrzeszyło i do pracy zabrało.

Czyżby powodem była obserwacja przez Chiny tego, co dzieje się w Rosji?

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Hmm… Czy nie wystarczyłoby użyć którejś z dystrybucji Linux, albo nawet zrobić własną dystrybucję? Do tego na przykład LibreOffice jako pakiet biurowy.

  • Od tego zaczeli – Ubuntu Kylin https://distrowatch.com/table.php?distribution=ubuntukylin

  • 1. Najpewniej będą chcieli aby kod był zamknięty/niejawny bo wykrycie luki przez drugą stronę ich naraża dlatego otwarte dystrybucje to też ryzyko.
   2. Albo może będą chcieli przepisać wszystkie składowe biblioteki (powodzenia) aby móc powiedzieć że to w pełni Chiński system operacyjny.
   3. Albo – to najbardziej prawdopodobne – chcą zaszyć w nim całą masę swoich trojanów i wymusić na wszystkich obywatelach korzystanie z jednego słusznego rozwiązania.

  • Jaki ty jesteś mądry, tak właśnie będzie tworzony nowy OS z Chin.

 2. A zdajesz sobie sprawę jak mało jest dystrybucji, o w pełni otwartym kodzie. A te co znasz są pełne binrek/sterowników w których nikt nie wie co siedzi?
  https://www.gnu.org/distros/free-distros.html

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: