11:43
10/5/2017

Jak informuje nas jeden z czytelników, Tomek, Facebook ocenzurował pewien url “cigacz.pl”, który pewnie był wykorzystywany do różnego rodzaju scamów. Problem w tym, że ktoś chyba źle ułożył regexpa i poleciały strony związane z motocyklami — ścigaczami.

Dzisiaj zniknęły z Facebooka wszystkie strony ze słowem cigacz.pl w nazwie.

Niestety algorytm nie rozumie polskich liter i wycią też na przykład Ścigacz.pl – stronę z 500 000 fanów, od lat prowadzoną przez największy w Polsce portal motocyklowy.

Powodem jest właśnie ban na cigacz.pl w nazwie.

A żeby było śmieszniej, bana zarobili wszyscy, którzy kiedykolwiek coś udostępniali z tego profilu:

Np. bloger, który pisał na riderblog.pl i którego postowaliśmy na Ścigacz.pl, a on to potem udostępniał na swoim profilu, został zablokowany bo według Facebooka spamował stroną cigacz.pl, która rzeczywiście coś wyłudza lub kradnie – www.cigacz.pl przerzuca na stronę dziwną.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. eh, a mi kiedyś messenger nie chciał przepuścić linka do jsbina
  być może dlatego, że zamiast lorem ipsum zastosowałem wysokie stężenie dup, no ale jednak nie po to piszę prywatną wiadomość by ktoś mi w tym przeszkadzał…

  • Też mam ciekawy przypadek. W związku ze studiami zdarza mi się wysyłać znajomym pliki *.asm w prywatnych wiadomościach. Kiedy przeciągnę plik do okienka wiadomości to informacja o uploadzie trwa w nieskończoność i plik oczywiście nie wysyła się. Ja natomiast nieraz dostałem od kogoś plik bez żadnego problemu. Aby to obejść, usuwałem całkiem rozszerzenie pliku, ale wtedy odbiorca otrzymuje plik .jpg, w którym musi zmienić ręcznie rozszerzenie.

  • Głupoty. Wczoraj posłałem ok. 100 pojedynczych plików o rozszerzeniu .asm przez messengera, i trwało to mniej niż minute zanim dostał go znajomy.

  • Ponadto otrzymał plik o takim samym rozszerzeniu jakim mu wysyłałem. Nie szerz już gościu fermentu i paniki.

  • Dlatego napisałem, że inni wysyłają do mnie asm-y bez problemu. Tylko ja mam ten problem wśród znajomych i zastanawiam się nad jego przyczyną. Nie było to pojedyńcze zdarzenie, weryfikowałem to wielokrotnie. Może nadgorliwy antywirus? Tego nie wiem.

  • A co do rozszerzenia to jakaś ciekawostka po stronie facebooka. Nie napisałem, że zmienia rozszerzenie, tylko je dodaje jeżeli plik go nie ma i ustawia właśnie .jpg

 2. Scigacza mi nie zal… Zrobili nielegalna bramke na usenet do konkretnej grupy i banda gimbusow z tego portalu spamuje pl.rec.motocykle.
  Maja za swoje.

  • Czy to wiadomość z przeszłości? Przecie serwery usenetu zostały wyłączone w Polsce, więc co spamują, jak UseNet nie żyje?

  • Kiedy zostały wyłączone? Wszystkie? :)

   news.neostrada.pl na pewno działa, z grup – pl.misc.telefonia też jakoś sobie żyje

 3. Przecież napisał, że zrobili kiedyś. A co miał napisac? “Banda gimbusów zrobi w przyszłości”? Jak dla mnie opisywanie przeszłości jest normalną koleją rzeczy, może ty jesteś mitomanem i przewidujesz przyszłość

 4. nie na tym polega mitomania ^^

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: