14:56
8/7/2012

* Cisco: chmura albo spadaj

Brzydka zagrywka, albo błąd, spowodował, że po update firmware’u do routerów, część z nich odcięła swoich klientów od zarządzania — wymagane było założenie konta w chmurze Cisco.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. ja wszystkie swoje dane trzymam na google i jakoś nic mi się niedzieje a wrazie nalotu polici na dyskach nic nie ma :P

  • bo do googla policja przyjść nie może.

  • https://www.youtube.com/watch?v=hrontojPWEE ;)

  • Jaki to ma związek z treścią artykułu bo chyba nie bardzo rozumiem?

 2. nijaki… spam rulez:P
  klienci łączcie się… w chmurze:D

 3. Chyba tylko pozostaje bojkotować ich produkty. Z artykułu wynika jednoznacznie, jakie są zamiary gigantów – zniewolić konsumentów, spełniając tym samym marzenia towarzysza Josefa Wisarionowicza S. Jak pomóc się gigantom zapaść drogą pokojową? Tylko zaprzestać kupowania produktów! Mamy dostateczną wiedzę (po snobowemu “know-how”), by produkować własne rozwiązania?

  PS: Know-how, a dlaczego nie ma know-meow?

  • Z artykułu [extremetech.com/computing/132142-ciscos-cloud-vision-mandatory-monetized-and-killed-at-their-discretion] wynika, że afera ta dotyczy 3 modeli routerów marki Linksys: E2700, E3500 i E4500.

   Linksys to marka sprzętu sieciowego głównie klasy SOHO. Należy do Cisco. Bądźmy realistami – Cisco mogłoby totalnie olać klientów SOHO i nadal miałoby się wyśmienicie.

   Możnaby uznać, że przepchnięcie tej “aktualizacji” to swoista analiza rynku. Cisco chce wybadać, jaki procent obecnych klientów marki Linksys to ludzie świadomi technologicznie i nietolerujący tego typu ingerencji, a jaki procent to ludzie z wypchanym portfelem, którzy kupili router Linksys’a tylko dlatego, że w sklepie/od znajomego usłyszeli, że jest “najlepszy”.

 4. Zbaczając z deka z tematu: Zauważmy też, że OFICJALNIE zabroniony jest eksport różnych produktów do krajów na czarnej liście USA. Ale jakoś w Syrii znaleziono urządzenia jednej renomowanej firmy do cenzurowania treści, ówdzie – innej…

 5. know-meow hahaha
  tylko żeby te “małe” rozwiązanie nie stały się gigantami… koło zamknięte.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: