12:38
18/9/2014

W dniach 7–8 października w hotelu Radisson Blu w Warszawie odbędzie się konferencja Cisco Secure 2014, której patronem medialnym jest Niebezpiecznik. Cisco Secure 2014 to kolejna edycja wydarzenia, podczas którego prezentowane są najnowsze trendy w walce z cyberprzestępczością.

unnamed-15

Problemy poruszane na konferencji

Jak pokazują raporty Cisco (np. Latest Malware Trends i 2014 Midyear Security Report), konieczna jest praca nad nowym podejściem do bezpieczeństwa. Takim, które obejmuje pełne kontinuum zagrożeń – przed, w trakcie i po ataku. Dane są bowiem alarmujące:

  • Liczba luk w oprogramowaniu i znanych zagrożeń osiągnęła w tym roku najwyższy poziom w historii. Według raportu Cisco Annual Security Report 2014, w stosunku do zeszłego roku zanotowano ich bezprecedensowy wzrost o 14%.
  • Badanie losowo wybranej grupy 30 firm spośród największych międzynarodowych korporacji wykazało, że wszystkie ich sieci generowały gościnny ruch do stron hostujących złośliwe oprogramowanie. Z 96% badanych sieci wykonywane były połączenia do skompromitowanych serwerów o ustalonej niskiej reputacji.
  • Ataki skierowane są już nie tylko na tradycyjnie najbardziej zagrożone sektory gospodarki, jak energetyka, bankowość, elektronika, przemysł chemiczny i farmaceutyczny. Celem dla malware stały się pozornie mniej interesujące branże, jak wydobywcza, a nawet rolnictwo.
  • Wreszcie, po stagnacji i nadziejach na permanentny trend zniżkowy w 2013 roku, ilość spamu eksplodowała, w czerwcu tego roku osiągając 240 mld wiadomości miesięcznie. Globalna baza Cisco SenderBase, reprezentująca dane telemetryczne z 35% światowego wolumenu ruchu email, podaje dane o wzroście spamu o 200% rok do roku.

Te i inne zagrożenia oraz najnowsze sposoby walki z nimi będą tamatem Cisco Secure 2014. Podczas 2 dni warszawskiej konferencji prezentacje wygłoszą najlepsi eksperci Cisco, a na sali zasiądą polscy specjaliści związani z bezpieczeństwem IT. Dla gości konferencji przygotowano 4 ścieżki tematyczne, w ramach których zostaną kompleksowo omówione zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem (z pełną agendą możecie zapoznać się tutaj).

Gośćmi specjalnymi Cisco Secure będą:

  • Martin Lee – szef organizacji technicznej Cisco Talos Security Intelligence and Research Group, specjalizującej się w analizie mechanizmów zagrożeń i upowszechnianiu wiedzy na jej temat;
  • Jeff Bollinger – Senior Information Security Investigator w Cisco, specjalista ds. monitoringu zagrożeń, twórca jednego z największych na świecie korporacyjnych systemów umożliwiających wykrywanie zagrożeń sieciowych;
  • Raymond Jett – specjalista ds. bezpieczeństwa poczty elektronicznej w Cisco.

Rejestracja na konferencję

Zarejestruj się na konferencję już dziś! Dla Czytelników Niebezpiecznika organizatorzy przygotowali specjalny kod zniżkowy cisco_nieb_15, który należy wpisać podczas rejestracji i w ten otrzymać 15% rabat od aktualnie obowiązującej ceny wejściówek.

Więcej informacji na www.ciscosecure.pl


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

18 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Błąd systemu rejestracyjnego

    Wystąpił niezidentyfikowany błąd. Spróbuj ponownie.

    Zamknij bieżące okno, uruchom nowe i ponów proces rejestracji.

    Przepraszamy za utrudnienia.

  2. cisco_nieb_100 :P

  3. “Błąd systemu rejestracyjnego
    Wystąpił niezidentyfikowany błąd. Spróbuj ponownie.

    Zamknij bieżące okno, uruchom nowe i ponów proces rejestracji.

    Przepraszamy za utrudnienia.”

    Bez javascripta nie rejestrujo!

  4. Jak podam kod cisco_nieb_100 wejde za darmo?

    • Wejdziesz za free, ale wyjdziesz za kaucją :D

    • tez sie nad tym zastanawialem ;)

    • nie wiem, ale jak podasz cisco_nieb_150 to Ci dopłacą

  5. @vanitas jak podasz cisco_nieb_105 to jeszcze Ci dopłacą ;)

  6. Błąd systemu rejestracyjnego

    Wystąpił niezidentyfikowany błąd. Spróbuj ponownie.
    Dobre heh

  7. jakoś w patronach medialnych was pominęli

    • Fakt, już im się dodaliśmy sami ;-)

    • :))))))) to ma sens

  8. Konferencje to strata czasu. Nikt tam nie jedzie sie niczego uczyc. Lepiej czytac prace naukowe :)

  9. Co do spamu – zastanawiam się dlaczego wciąż wszystcy używają przestarzałego SMTP. Duże firmy mogłyby opracować nowy protokół wysyłania maili, który zakładałby na dzień dobry szyfrowanie połączeń, wiarygodność nadawcy, filtrowanie po stronie serwera itp. i problem spamu zniknąłby całkowicie.

  10. Ponad 1k golda za przyjemność słuchania reklam o produktach Cisco. Jakaś paranoja :D

    Tam chyba jeżdżą tylko znudzeni pracą sysadmini na koszt firmy po tym jak naciągną swojego szefa jaka to ważna konferencja i bardzo potrzebują tej wiedzy :D

    • Konferencje to dla wiekszosci okazja by sie wyrwac z pracy na koszt firmy, wypic z ludzmi z branzy i tyle :) Jezeli ktos prywatnie chce wywalic tyle kasy na jakas smieszna konferencje to moim zdaniem jest szalony.

    • Panowie,
      nie trudno z Wami się nie zgodzić ale pamiętajcie co jest najważniejsze w takich konfrencjach, nie wydana kasa, nie odpoczynek od nudnej pracy, picie alkoholu ale znajomości.
      To dzięki nim możecie sobie poradzić później w życiu i to jest jedyna wartość dodana, pod warunkiem że podchodzi się do takich imprez, taktycznie, czyli “jadę po znajomości”, wymienić się kontaktami i utrzymać te kontakty.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: