9:03
28/5/2018

Za tydzień startuje Confidence 2018, czyli jedna z najstarszych i chyba największa konferencja poświęcona bezpieczeństwu IT w Polsce. Niebezpiecznik jest patronem medialnym, więc mamy dla Was 20% rabat na wejściówkę. A być na Confidence warto. Zobaczcie dlaczego.

Confidence 2018: kiedy, gdzie?

Kiedy? 4-5 czerwca w Krakowie, w muzeum Lotnictwa. Tak, w tym roku hackerów gościć będzie nie opuszczony hotel Forum, a betonowe hangary muzeum Lotnictwa. Wyższy standard i nie mniej industrialny klimat :)

Rejestracja z rabatem?

Wejdź na tę stronę i wpisz kod rabatowy CP_niebezpiecznik20 — zapłacisz 20% mniej.

Agenda

Jak zwykle, w agendzie nie zabrakło najbardziej aktualnych tematów ze świata security. Eksperci będą mówić między innymi o cyberprzestępczości, pentestach, bezpieczeństwie w chmurze czy hackowaniu robotów i samochodów. Poruszą różne zagadnienia skupiające się na spojrzeniu zarówno z perspektywy offensive, jak i defensive – niektóre z wykładów można będzie zobaczyć wyłącznie na żywo na CONFidence, nie będą nigdzie indziej rozpowszechniane! Z pełną agendą zapoznacie się tutaj.

Nie tylko agenda ;)

Poza częścią wykładową, w trakcie konferencji odbędzie się gra Treasure Hunt, oraz wiele wydarzeń w tzw. Community Corner — w tym także nasza krótka prelekcja pt. OSINT vs OPSEC, w ramach której Piotrek opowie jak można zbierać informacje o różnych “celach” w publicznym i “niepublicznym” internecie oraz co zrobić aby nie stracić OPSEC-u.

Jak zwykle, będziemy też mieć swoje stoisko — więc zapraszamy do przybicia piątki i wzięcia udziału w konkursach. Do wygrania książki i niebezpiecznikowe, bezpieczne gadżety:

A więc do rejestracji i do zobaczenia!


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

16 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Szkoda że wrzucacie post teraz, kiedy bilety są po 900 zł, a nie jak były po 300. Wtedy to i bym bez rabatu wziął. Teraz nawet z rabatem się nie skuszę.

  • Skoro dopiero teraz się obudziłeś, że jest taki event to znaczy że nie jesteś jego odbiorcą.
   Naprawdę gorzkie żale, bo nikt mi nie powiedział że kiedyś było taniej… brak słów.

  • @NIeswiety – no nie do końca. W ciągu roku jest tyle spraw i zdarzeń, że nikt nie pamięta którego dokładnie dnia coś jest. Jedni korzystają z przypominacza w kalendarzach, inni czekają na takie wpisy (z odpowiednim wyprzedzeniem!).
   A co do “lamentu” w sprawie terminowości – też mnie to wkurza, bo dziś zdecydowana większość informacji (wszystkich, nawet takich regionalnych) tworzona jest na zasadzie, że “dziś było”, albo “dziś jest” zamiast z wyprzedzeniem. TV i wszystkie inne media już tak mają. To dobre, jak ktoś siedzi na kanapie przez TV/monitorem cały dzień, jak ktoś ma obowiązki, rodzinę, pracę itd. to lubi gdy mu się przypomni o czymś wcześniej.

 2. Dlaczego większość spotkań o tematyce bezpieczeństwa IT ma miejsce w środku tygodnia, kiedy ludzie pracują?

  • By szef mógł wysłać nas na takie szkolenie :D

  • Bo są skierowane do profesjonalistów którzy tam będą w ramach obowiązków (i przyjeności) służbowych. Nie dla psa kiełbasa.

 3. Teraz to już tylko po 1250 :/

  • Panie Marcinie, dziękujemy za poinformowanie nas o fakcie że cena wzrosła. Nie nabrałem Internetów do kubełka i nie widziałbym o tym fakcie.
   Czy może Pan jeszcze sprawdzić pogodę na jutro, bo idę na grzyby i nie wiem czy będzie jakaś grzybnia… bo reszta już jest :)

  • Dzisiaj juz sie zaczyna jak cos.

 4. Andrzej, a możesz jeszcze podac jaka jest pogoda i temperatura?

  • Wracaj na Onet.

 5. @MOnter, jezeli jestes z branzy to nie bedziesz mial z tym zadnego problemu, problem maja osoby, ktore lubia bezpieczenstwo. To ze ktos czeka na takie wpisy juz okresla do jakiej grupy sie zalicza. Jezeli event jest dla Ciebie wazny to sila rzeczy bedziesz o nim wiedzial wczesniej.

  • Tak, lubię bezpieczeństwo i się nim interesuję, ale nie zajmuję się tym na tyle, by być wysyłanym przez pracodawcę na takie wydarzenia, co jak mniemam dzieje się w przypadku osób “nie muszących wiedzieć wcześniej”. To jakiś problem “nie być z branży”? Z tym zaliczaniem się do jakiejś grupy to tak serio? Dzielimy tu na lepszy i gorszy sort “człowieków”, czy jak? :-/

 6. @Monter, chwala Ci za to ze interesujesz sie bezpieczenstwem, podzial nie jest na gorszych/lepszych, podzial jest na tych co planuja/nieplanuja uczestnictwo w takich eventach. Nie wyobrazam sobie takie sytuacji ze Pan X, ktory jest uznanym “bezpiecznikiem”, nie ma w swoim kalendarzu impreze na temat bezpieczenstwa, dla czesci z nich to szeroko rozumiany profit. W takim przypadku nalezy on do grupy planujacej. To chyba nie dziwne, prawda?

  • Napisz tylko ilu na takie spotkania i inne konferencje (oraz takie strony jak ta) zagląda “uznanych bezpieczników” a ile osób “tylko” interesujących się, na początku ścieżki zawodowej, pasjonatów, samouków, itp. Nie można planować bycia na czymś, o czym nie wie się kiedy dokładnie będzie (bo jeszcze się nie jest “uznanym” któremu przypomną koledzy z branży, np. kanałem prywatnym). Pojawiają się też czasem nowe wydarzenia. I nadal nie napisałeś po co zrobiłeś ten podział w komentarzach wyżej. Przy obecnym zabieganiu i ilości spraw, wycieków, wydarzeń, włamów i podatności to IMO wszyscy potrzebują przypomnienia o czymś odpowiednio wcześniej. Koniec tematu.

  • @Monter, ja nie narzekam na to że nie wiedziałem o eventach nawet tak małych na max 30 osób na terenie Polski dot. bezpieczeństwa, nie jestem “uznany”, po prostu wcześniej przygotowałem się żeby wiedzieć że takie wydarzenia się odbywają. Podział został wprowadzony żeby zaakcentować podejście. Podział sztuczny acz wymowny. Z mojej perspektyw da się. Koniec tematu.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: