13:37
17/5/2010

[CONFidence] 2 konkursy firmy ESET

Chłopaki od CONFidence‘a wraz z firmą ESET przygotowali dla Was 2 konkursy z nagrodami. Bierzcie się szybko do roboty, bo pierwszy z konkursów kończy się już 21 maja!

Konkurs dla wszystkich

Zadaniem uczestników jest stworzenie narzędzia związanego z bezpieczeństwem IT lub przedstawienie pomysłu na takie właśnie narzędzie. Konkursowe aplikacje mogą działać na dowolnej platformie systemowej, powinny jednak działać w środowiskach wirtualnych, a uczestnicy konkursu muszą być autorami pomysłów lub programów zgłaszanych do konkursu.

Ocenie podlegać będzie oryginalność pomysłu lub gotowego narzędzia, ich użyteczność oraz ogólna jakość prezentowanych pomysłów i programów. Dodatkowym atutem będzie udostępnienie kodu źródłowego. Wśród przykładowych aplikacji, które można zgłaszać do konkursu ESET wymienia m.in. edytory binarne, monitory sieci, sandboxy, skrypty filtrujące dane czy pluginy do debuggera.

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać mailowo do 21 maja br. na adres konkurs@eset.pl. Zgłoszenie powinno zawierać nazwę programu, imiona i nazwiska autorów, telefon kontaktowy, opis programu i zrzuty ekranu, link do pobrania programu lub w przypadku pomysłu dokładny opis celu realizacji projektu, skutków jakie będzie powodować oraz kolejnych faz implementacji. Dodatkowo opis powinien określać środowisko potrzebne do uruchomienia programu oraz listę aplikacji i bibliotek potrzebnych do prawidłowego jego działania. Zwycięzca otrzyma zestaw komputerowy oraz oprogramowanie firmy ESET. Dodatkowo laureat konkursu będzie mógł zaprezentować swoje rozwiązanie lub pomysł podczas konferencji CONFidence.

Konkurs dla uczestników CONFidence

Drugi konkurs jest adresowany bezpośrednio do uczestników konferencji CONFidence i polega na rozwiązaniu zadania typu “crackme” czyli znalezieniu poprawnego hasła w specjalnie przygotowanym pliku wykonywalny. Zadanie tego typu wymaga wiedzy z zakresu revese engineering.

Konkurs rozpoczyna się 25 maja (pierwszego dnia konferencji CONFidence) o godzinie 12:30. Rozwiązanie należy przesłać do 26 maja do godziny 17 na adres konkurs@eset.pl. Zwycięzcą zostanie uczestnik, który jako pierwszy prześle prawidłowe hasło. Nagrodą główną jest zestaw komputerowy oraz oprogramowanie firmy ESET.

Szczegóły i regulamin konkursów można znaleźć na stronie ESET-a

Pamiętajcie także, że podając przy rejestracji kod “niebezpiecznik_31337” dostajecie 20% zniżkę na wejściówkę! Szczegóły tutaj.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Tydzień na napisanie dobrej aplikacji? Troche chyba przegieli z tym deadlinem..

  2. neum – sadzac po czasie jaki dali na wykonanie to raczej ma byc albo cos naprawde malego, ale przydatnego albo tylko poc czegos wiekszego(mocno podstawowa funkcjonalnosc i ew. opis co jeszcze moznaby dodac).

  3. Zakładaliśmy, i zgłoszenia pokazują, że część osób nad czymś już pracuje. Zauważcie, że może być również pomysł (POC).

  4. […] do powyższych badań proponuję przeprowadzić na zbliżającym się Confidence oraz w swoich sieciach szkolnych lub firmowych — oczywiście uzyskując cześniej zgodę od […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: