19:59
24/12/2022

🎄 CyberAlert wigilijny

Ten alert wyjątkowo nie dotyczy żadnego ataku, ale mimo to, jest bardzo istotny dla bezpieczeństwa Twoich najbliższych. Tych, którzy zapewne siedzą teraz obok Ciebie*.

Skorzystaj z okazji bycia razem przy stole i zainstaluj rodzinie na smartfonach aplikację CyberAlerty. Tak, zrób to właśnie teraz. Niech też, tak jak Ty, będą ostrzegani o atakach.

Aplikację CyberAlerty na Androida i iPhona pobierzesz stąd: niebezpiecznik.pl/app.

A jeśli chcesz zrobić więcej dla bezpieczeństwa najbliższych to:

 • obejrzyj z rodziną nasz darmowy webinar o zabezpieczaniu kont internetowych przed atakami i wyciekami.
  Uwaga! Nie sugeruj oglądania tego materiału zamiast “Kevina samego w domu”, bo rodzina Cię znienawidzi. I nas też.
 • po seansie sprawdź z nimi, czy wszędzie mają ustawione różne hasła i dwuskładnikowe uwierzytelnienie, nawet jeśli miałoby ono być oparte o kody wysyłane przez SMS. Ambitniejszym poleć do zobaczenia ten filmik, który przystępnie tłumaczy, dlaczego dwuskładnikowe uwierzytelnienie bezpieczniej ustawić jako sprzętowy klucz U2F a nie kody wysyłane SMS-em lub generowane przez aplikację.

Masz fakenjusowego wuja?

I jeszcze jedno. Jeśli przy Twoim stole siedzi wuj, który cały wieczór głosił fake newsy, to razem z nim przejdź przez nasz darmowy webinar o dezinformacji. Gdyby to nie pomogło, to po prostu go przytul i zignoruj. To będzie dla Ciebie będzie to najzdrowsze wyjście.

Bezpieczności!

I dla tych co czytają do końca, ale mają krótką pamięć: zainstaluj rodzinie aplikację CyberAlerty. Teraz.

_____

* — A jeśli nikt nie siedzi teraz obok Ciebie i nie jest to Twój wybór, to polecamy coś optymistycznego na poprawę humoru.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Świetne wyczucie czasu! Szacun!

 2. Lepsze to niż 100 innych życzeń czy zniżek świątecznych! Brawo :)

 3. Wy… nie znosicie świąt? To takie obrzydliwe: ludzie czują się bezpiecznie, paplają o byle czym i słodko się do siebie uśmiechają. A powinni być poważni! Zamiast rozmawiać ze sobą, powinni gapić się w ekrany smartfonów i trząść ze strachu.

  Co będzie następne? Reklama kondomów jako aluzja do cyberbezpieczeństwa? Najlepiej na dzień dziecka! Zrobicie furorę.

  Po tym wyskoku na pewno nikomu nie polecę waszej apki. Może kiedyś. Jak ostygniecie… Nabierzecie profesjonalizmu… zwłaszcza w zakresie kontaktów interpersonalnych.

  • Już bez przesady. Jak chcesz mieć spokój w Święta to wyłącz dane komórkowe. Ja uważam że dobry czas bo się widzimy z osobami mniej obeznanymi z atakami w Internecie i można ich uświadomić. Na pewno lepszy temat do rozmów niż: “ciekawe czy Kevin dziś w TV”

  • Też uważam że świetna akcja. Dzięki za przypomnienie. Części rodziny już pomogłem ustawić 2fa. Apkę mają zainstalowaną od dawna. A do kancermeistera chyba dziadek mróz nie przyszedł i dlatego taki jad z niego wychodzi. Ktoś powinien go przytulić :)))

  • Ale naprawdę dla kogoś ważniejsze jest złudzenie bezpieczeństwa odczuwane przez jego bliskich niż realne bezpieczeństwo tych ludzi?

   Chyba jesteśmy z innych gatunków XD

   Tyle że ja to bym raczej rekomendował: zainstaluj dziadkowi linuksa, przejmij władzę nad anydeskiem babci, ustaw wujkowi logowanie odciskiem palca, podaruj siostrzeńcowi yubikeya – niż sam tylko awareness. Ludzie ignorują ostrzeżenia także dlatego że nie wierzą że się są w stanie obronić. Nie policzę ile moich ostrzeżeń olali. A rozwiązania techniczne pilnują ich w tle.

 4. Proponowany webinar o zabezpieczaniu kont internetowych przed atakami i wyciekami jest nieaktywny. Czy będzie jeszcze możliwość jego darmowego obejrzenia? Rodzinkę zwołałem i musieliśmy się rozejść :D
  Pozdrawiam

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: