11:22
6/9/2023

Ruszył projekt grantowy Cyberbezpieczny Samorząd. Dzięki niemu pracownicy jednostek samorządów terytorialnych (czyli gmin, powiatów, województw) mogą otrzymać aż 850 000 złotych. Środki te możecie przeznaczyć na nasze szkolenia. Wystarczy, że do 13 października godz. 10:00` złożycie wniosek. Poniżej wyjaśniamy jak to zrobić.

Tak szczęśliwych z dofinansowania na nasze szkolenia urzędników wyobraża sobie AI ;)

Jako Niebezpiecznik, od prawie 15 lat prowadzimy wysoko oceniane szkolenia dla urzędników i uświadamiamy samorządy w zakresie cyberbezpieczeństwa. Z niektórymi z Was przeszliśmy niedawno przez tony dokumentów m.in. w ramach projektu Cyfrowej Gminy ;) Dlatego miło nam poinformować, że z częścią z Was znów będziemy mogli się spotkać w ramach nowego projektu i jeszcze mocniej podnieść Wasz poziom cyberbezpieczeństwa.

Program Cyberbezpieczny Samorząd kładzie silny nacisk na szkolenie kadry na wszystkich szczeblach. Dlatego, wnioskując o grant możecie wskazać udział w jednym z poniższych naszych szkoleń, które idealnie wpisują się w strategię Cyberbezpiecznego Samorządu a cześć z nich jesteśmy w stanie przeprowadzić w wersjach dedykowanym pracownikom JST. Oto ich lista, ze wskazaniem, czy są “dla każdego” czy dla “technicznych ekspertów”.

Szkolenia dla każdego urzędnika

1. Bezpieczny Pracownik – Cyberbezpieczeństwo dla Urzędów. Posiadamy warianty tego szkolenia przeznaczone dla konkretnego typu urzędu. Szkolenie możemy zrealizować w Twoim urzędzie, w dowolnym miejscu w Polsce lub formie online (posiadamy własną platformę e-learningową, gdzie uczestnicy mogą we własnym tempie przyswajać wiedzę a potem weryfikować ją za pomocą interaktywnych quizów i testów).

W tym szkoleniu udział wziąć mogą wszyscy: od urzędników najniższego szczebla po kierowników i dyrektorów. W trzy godziny przekażemy Wam konkretne, praktyczne rady, które podniosą Wasze bezpieczeństwo i pomogą uniknąć zagrożeń. W sposób widowiskowy pokażemy Wam też jak krok-po-kroku przebiegają aktualne ataki, na które jesteście narażeni. Po szkoleniu zostawimy Was z konkretnymi rekomendacjami, dopasowanymi do Waszego urzędu i aktualnych przepisów. Uczestnicy mogą otrzymać certyfikaty i dodatkowe zadania/testy, które pozwolą usystematyzować i utrwalić wiedzę. Pełny opis szkolenia znajdziesz na tej stronie — ale pamiętaj, że szkolenie możemy w pełni dostosować do Twoich potrzeb. Skrócić lub wydłużyć czas trwania, dodać lub usunąć coś z agendy.

Dla odważnych, to szkolenie jest dostępne w wariancie z symulacją ataku socjotechnicznego na urząd (przed lub po szkoleniu). Dzięki takiemu testowi bezpieczeństwa urzędu możemy lepiej zidentyfikować obszary i procedury, które jako urząd musicie wzmocnić lub przeanalizować reakcje konkretnych działów.
  Jeśli do wniosku o dofinansowanie potrzebujecie konkretnej wyceny tego szkolenia (która zależy od miejsca, liczby grup i ew. dodatkowych potrzeb), skontaktujcie się z nami pod adresem urzedy@niebezpiecznik.pl lub telefonicznie pod numerem 12-44-202-44

2. OSINT (Biały Wywiad) czyli techniki pozyskiwania informacji o ludziach i firmach. To jednodniowe szkolenie jest wręcz idealne dla urzędników. Pokazuje jak zdobywać, utrwalać i analizować informacje na temat osób i firm z publicznych i nie-do-końca-publicznych źródeł. Pozyskiwane w ten sposób dane pozwolą Wam nie tylko szybciej i sprawniej ustalić fakty dotyczące konkretnej sprawy ale też skuteczniej połączyć różne wątki i dotrzeć do konkretnych osób. Pokazywane narzędzia i techniki przydadzą się nie tylko tym, którzy mają zacięcie “śledczych” — wiele ze stosowanych przez OSINT-owców metod po prostu przyśpiesza i umila pracę z danymi. Gwarantujemy, że przekazywana na tym szkoleniu wiedza przyda się nie tylko w życiu zawodowym ale i prywatnym. To szkolenie, w wariancie dla urzędów, omawia także pracę z systemami i korelację danych z rejestrów, do których dostęp mają tylko urzędnicy.

  To szkolenie regularnie organizujemy w formie otwartej w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i innych miastach. Aktualną listę terminów znajdziesz na tej stronie. Jeśli do wniosku o dofinansowanie potrzebujecie konkretnej daty w późniejszym terminie lub wyceny tego szkolenia (która zależy od miejsca, liczby grup i ew. dodatkowych potrzeb), skontaktujcie się z nami pod adresem urzedy@niebezpiecznik.pl lub telefonicznie pod numerem 12-44-202-44

Szkolenia dla osób technicznych / IT w urzędach

1. Bezpieczeństwo Sieci i Systemów Komputerowych. To nasze bestsellerowe szkolenie, obowiązkowe dla każdego administratora, który opiekuje się “użyszkodnikami”, siecią i systemami. Przez 3 dni jest bardzo praktycznie — uczymy Cię samodzielnego wykonywania tzw. testów penetracyjnych, czyli tego, jak badać bezpieczeństwo własnej sieci. Szkolenie jest silnie warszatowe: pokazujemy dziesiątki technik i narzędzi, a Ty pod okiem trenera po kolei włamujesz się na poszczególne hosty w laboratoryjnej sieci symulującej typową sieć biurową. Niektórzy już w trakcie szkolenia identyfikują i poprawiają błędy we własnej infrastrukturze. Co istotne, szkolenie nie kończy się po 3 dniach — dostajesz dostęp do serwera, na który wrzucamy nowe materiały i podpowiadamy jak najskuteczniej można chronić się przed nowymi atakami.

  To szkolenie realizujemy w formie otwartej, regularnie w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu. Aktualne terminy zawsze znajdziesz na tej stronie. Jeśli do wniosku o dofinansowanie potrzebujesz konkretnej daty szkolenia lub ceny, skontaktuj się z nami pod adresem urzedy@niebezpiecznik.pl lub telefonicznie pod numerem 12-44-202-44

2. Cyber Ratownik: First Incident Responder. To jednodniowe szkolenie jest bardzo na czasie — pokazuje jak sprawnie i poprawnie reagować na incydenty w urzędowej sieci. Co robić, czego nie robić. Dowiesz się jak zabezpieczyć dane oraz jak na ich podstawie można ustalić jak doszło do włamania, co włamywacz robił i czego szukał w Twojej infrastrukturze oraz czy ślady, które zostawił, pozwolą na ustalenie kim był. Do incydentów mniejszych lub większych dochodzi wszędzie. Czasem to ktoś z zewnątrz a czasem tzw. “insider”. Dlatego warto wiedzieć, jak poprawnie wykrywać i reagować na takie ataki. Bo prędzej czy później z incydentem w swojej sieci każdy będzie musiał się zmierzyć.

  To szkolenie realizujemy w formie otwartej, regularnie w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu. Aktualne terminy zawsze znajdziesz na tej stronie. Jeśli do wniosku o dofinansowanie potrzebujesz konkretnej daty szkolenia lub ceny, skontaktuj się z nami pod adresem urzedy@niebezpiecznik.pl lub telefonicznie pod numerem 12-44-202-44

3. Bezpieczeństwo Windows. Kolejne z naszych silnie praktycznych szkoleń, które pokazuje jak bezpiecznie zarządzać siecią opartą o systemy Windows. Dowiesz się z niego jak poprawnie skonfigurować stacje robocze tak, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom i uchronić sieć przed ich przypadkowo lub celowo złymi działaniami. W trakcie labów pokazujemy sporo tricków i przydatnych narzędzi, których na próżno szukać w oficjalnej dokumentacji Microsoftu. Pokazywane techniki zarządzania i weryfikacji bezpieczeństwa sieci zaoszczędzą Ci mnóstwo czasu i pozwolą lepiej obsługiwać ewentualne incydenty bezpieczeństwa.

  To szkolenie realizujemy w formie otwartej, regularnie w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu. Aktualne terminy zawsze znajdziesz na tej stronie. Jeśli do wniosku o dofinansowanie potrzebujesz konkretnej daty szkolenia lub ceny, skontaktuj się z nami pod adresem urzedy@niebezpiecznik.pl lub telefonicznie pod numerem 12-44-202-44

Naszym zdaniem, te 5 powyższych szkoleń najbardziej pasuje do celów projektu Cyberbezpieczny Samorząd, ale w swojej ofercie mamy też bardziej specjalistyczne szkolenia z innych tematów związanych z cyberbezpieczeństwem, np. dla programistów lub testerów albo osób zainteresowanych aplikacjami mobilnymi. Tutaj znajdziesz ich pełną listę i o sfinansowanie udziału w nich też możesz się ubiegać.

Nie tylko szkolenia! Możemy Cię też zaatakować ;)

Pamiętaj, że oprócz powyższych szkoleń, dofinansowanie z Cyberbezpiecznego Samorządu możesz otrzymać także na usługę naszych testów socjotechnicznych, w ramach których zasymulujemy atak phishingowy lub malwarowy na skrzynki mailowe i telefony Twojego urzędu. Wejdziemy w interakcje z urzędnikami, będziemy manipulować, podszywać się i spróbujemy wykraść dane oraz przejąć kontrolę nad infrastrukturą urzędu. Z całości działań sporządzimy raport z konkretnymi zaleceniami, które uszczelnią bezpieczeństwo Twojego urzędu.

Aby uzyskać wycenę takiego testu, skontaktuj się z nami przez ten formularz lub telefonicznie: 12-44-202-44.

Jak otrzymać dofinansowanie z Cyberbezpieczengo Samorządu?

Jeśli już wybrałeś w których szkoleniach chcesz wziąć udział, a ich łączna cena nie przekracza 850 000 PLN, to pozostaje Ci wypełnić wniosek za pomocą systemu informatycznego LSI. Zrobisz to na tej stronie.

Tu przydatne mogą być ten poradnik oraz instrukcja i to FAQ. A w razie pytań dotyczących procedury składania wniosku i tego jak go wypełnić, NASK uruchomił infolinię, która działa w godzinach 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku, pod numerem +48 22 182 22 94. Pytania można też zadawać mailowo na adres cyberbezpiecznysamorzad@cppc.gov.pl

Do zobaczenia na sali szkoleniowej!


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Kłopot w tym, że najpierw musza w tym Grancie wyłożyć swoją kasę a potem będzie im ona zwracana na raty, stad bardzo małe zainteresowanie bym grantem :/

 2. Kto może wziąć udział? Z każdego sektora?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: