11:25
9/10/2023

CyberExpress, wydanie 10

Dziesiąte wydanie CyberExpressu to dobry moment, aby Wam przypomnieć, że mamy niebezpiecznikowy newsletter ;) Możecie się na niego zapisać tutaj. W newsletterze znajdziecie najważniejsze wydarzenia ze świata cyberbezpieczeństwa z ostatnich godzin. Regularnie i zwięźle. Wprost na skrzynkę e-mail.

Dlaczego newsletter?

Od 2009 roku piszemy o bezpieczeństwie. Niebezpiecznik.pl jest największym w Polsce serwisem w całości poświęconym tematyce cyberbezpieczeństwa i prywatności. Poza jego prowadzeniem, szkolimy ponad 100 tysięcy osób rocznie z cyberbezpieczeństwa (technicznych i nietechnicznych) na kilkuset terminach… Rownolegle realizujemy testy penetracyjne aplikacji, sieci oraz budynków. Z racji tylu zajęć, na pisanie na łamach Niebezpiecznika zostaje nam mniej czasu niż byśmy sobie tego życzyli. Dlatego w serwisie publikujemy aktualnie tylko pogłębione, merytoryczne artykuły i dłuższe analizy. Takie, które dotyczą wyłącznie najważniejszych wydarzeń w branży. Ale przecież w cyberświecie dzieje się o wiele więcej…

Choć czasu na opisywanie dziesiątek ciekawych “newsów” i wydarzeń mniejszego kalibru nam brakuje, to i tak codziennie w ramach obowiązków zawodowych musimy się zapoznawać z setkami branżowych twitnięć i artykułów, raportów albo opisów błędów. I boli nas, że linkami do tego cyfrowego złota informacyjnego dzielimy się tylko na naszych firmowych kanałach na Signalu.

To właśnie powód, dla którego odpalilismy CyberExpress… czyli regularne, krótkie zestawienia ~10 najciekawszych, najistotniejszych informacji z ostatnich godzin, podanych w telegraficznym skrócie, do +/- 3 minut lektury. Z linkami do źródeł. Stosunkowo niewiele pracy dla nas, a dużo dobra dla Was. Nie tylko newsy ale także przydatne narzędzia, raporty i analizy.

Zdecydowaliśmy się na dystrybucję CyberExpressu e-mailem, bo posty na Twitterze szybko giną w tłumie, na LinkedIn nikogo poza rekruterami nie ma ;), algorytmy Facebooka banują lub mocno tną zasięgi za posty z wieloma linkami, Instagram w ogóle nie pozwala na linkowanie (lol?), a przerabianie każdej edycji CyberExpressu na storiski jest nie tylko pa-to-lo-gią ale zajmuje sporo czasu. A CyberExpress ma być expresowy w przygotowaniu także dla nas…

  • E-maila ma każdy niezależnie od tego, czy woli Elona od Zuckerberga, albo czy jest psychofanem fediversu/garniturowcem od LinkedIna,
  • E-mail nie ma algorytmów psujących chronologię “osi czasu”, nie ukrywa przed Tobą wiadomości,
  • E-mail nie obcina zasięgów, zwłaszcza jak się doda adres nadawcy do książki kontaktowej (lub wyklika odpowiedni filtr/regułę sortowania),
  • E-mail ma pierdyliardy aplikacji na smartfony. Każdy znajcie coś dla siebie i ustawi sobie powiadomienia jak mu pasuje,
  • E-mail ma hiperlinki. I może ich mieć dużo w jednej wiadomości,
  • E-mail nie ma kretyńskich ograniczeń na długość treści,
  • E-mail nie ma cenzury.
  • E-mail nie wymaga, aby pamiętać o regularnym wchodzeniu na niebezpiecznik.pl

Czy Substack jest idealnym rozwiązaniem na hostowanie CyberExpressu? Pewnie nie, ale na razie nie znaleźliśmy lepszego. Substack pozwala komentować i lajkować wpisy, ma też apkę na smartfona. Jeśli kiedyś znajdziemy coś lepszego, to migracja e-maili będzie prosta. Na pewno prostsza niż przeniesienie followersów z konta na Twitterze w inne miejsce…

🔥 Nie czekaj i dołącz do nas już teraz! Zobacz najświeższe wydanie CyberExpressu i zapisz się klikając tutaj.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Starym i dobrym rozwiązaniem jest klient rss. Dla leniwych rss to email np. blogtrottr.
    Kiedyś działały listy mailowe yahoo itp. Debian wciąż ma swoje listy.

  2. No ale .. jest linkblog. Tam możecie wrzucać dokładnie tak samo, jak w newslettera, krótkie linki + 2 słowa.
    i byłoby gites..

    • Kiedyś próbowaliśmy. Okazuje się że ludzie wolą newsletter (patrząc na ctr)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: