19:32
27/4/2015

NIE!!!

floating point i gotówka ;)

floating point i gotówka ;)

Podesłał Adam

PS. BZWBK, pomimo obietnic, dalej nie odpowiedziało nam, dlaczego zamknęli rachunek giełdie Bitcoinowej. Mijają dziś już prawie 3 miesiące :)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

23 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Wypłata: 835.55? Który bankomat oferuje wypłaty w monetach?

  • Ten na Katowickiej 61 w Katowicach.

  • Podejrzewam wypłatę 210 euro.

  • To jest wypłata przekazu z Western Union na kartę płatniczą, czyli nie ma gotówki a kasa zasili rachunek bankowy.

  • Żaden. Ale niektóre oferują wypłaty w euro.

  • WU to chyba Western Union, a więc przekaz walutowy, mogło to być 210 euro.

 2. Odnośnie obrazka:
  Miałem w niedziele sytuacje podobną ale, przesunięto przecinek o 2 jednostki w prawo, zamiast 229,49 zł było 22949,00 zł

 3. Dlatego właśnie nie można używać float ani double do przechowywania zmiennych pieniężnych. Konieczne są typy stałoprzecinkowe, najlepiej bez ograniczenia zakresu (typu bigint).

 4. BZ WBK mimo moich wielokrotnych próśb wysyła na mój adres regularnie listy zaadresowane do zupełnie obcej mi osoby. Jestem pierwszym właścicielem mieszkania, więc nie może być to poprzedni lokator.
  Szczyt osiągneli wysyłając mi kartę. Zapewne nie aktywną, ale mimo wszystko jeśli chodzi o bank to raczej kompromitacja.

  • Chyba łatwo aktywować:
   “Aktywacja karty debetowej i kredytowej jest możliwa podczas pierwszej transakcji w bankomacie lub w terminalu, gdzie będzie wymagane podanie numeru PIN, a także w bankomacie BZ WBK, poprzez wybranie opcji „aktywacja karty” i podanie poprawnego numeru PIN do karty.”

   A ogólnie niechciane listy można zwrócić na poczcie (lub wrzucając do skrzynki) z odpowiednim dopiskiem. Normalnie koszt zwrotów ponosi nadawca ;) ciekawe czy bank ma jakieś zniżki, czy też zapłaci standardową stawkę :>

  • Buuu, nikomu nie chciało się sprawdzić i sprecyzować mojego komentarza, więc sam poszukałem. Niestety listy zwykłe nierejestrowane zwracają darmowo (chyba że ktoś nakleił za mało znaczków, to dopłaca), płatne są zwroty poleconych. Choć jeszcze ciekawe co w przypadku zwrotu listu zwykłego doręczonego przez inną firmę, wrzucając taki do skrzynki operatora wyznaczonego, ten może pobrać opłatę za obsługę zwrotu od takiej firmy, ciekawe czy wtedy nadawca coś dopłaci.

  • To się zainteresuj, czy słupem nie zostałeś :P

 5. A propos Post Scriptum:
  Może po prostu musimy te pytania masowo zacząć im zadawać na Facebooku na ich fanpage?

 6. Wszystkie listy trafiły do zwrotów. Jednak sprawa jest bardziej złożona. Znajomemu przychodziły tego typu listy z jednej z firm “Pożyczki bez żyrantów”. Dobrze, że ma dwa duże psy, bo trzech rosłych “windykatorów” chciało mu coś z domu wynieść.
  Poza tym w międzyczasie konsultantka BZ WBK zasugerowała mi złamanie prawa i… otworzenie jedej z kopert w jakimś tam celu (przerwałem jej wywód pytając czy liczy się z konsekwencjami karnymi zdania które właśnie wypowiedziała, więc nie wiem jaki był cel).

  • Mam podobne doświadczenie. Do mojego mieszkania przychodziły (ostatnio przestały) na adres jakiegoś poprzedniego lokatora wezwania do zapłaty z firmy windykacyjnej. Skąd wiem? Przesyłki nie do mnie adresowane, więc nie otwierałem. Do czasu aż w skrzynce na listy znalazłem złożoną na pół kartkę (w sensie: nie w kopercie) od komornika z informacją o planowanej egzekucji. Zajrzałem do odłożonych gdzieś starych kopert i dowiedziałem się, że kolesia ciągają za jakąś stosunkowo drobną kwotę. Oczywiście natychmiast skontaktowałem się z komornikiem i wyjaśniłem sprawę, obyło się bez przykrości, natomiast firma windykacyjna próbowała szczęścia jeszcze kilkakrotnie wysyłając monity, pomimo wyraźnych żądań zaprzestania z mojej strony. Cóż, nie mam dobrego zdania o takich firmach, więc i standardów wysokich się nie spodziewam ;)

 7. Ignorują niewygodne pytania. A jak ktoś mocno się czepia, to odsyłają na infolinię lub do oddziału ;)

 8. Czy tylko ja jestem w WBK w “grupie testowych klientów” ?
  Wszystkie nowe zabezpieczenia formularza, zmiany lay strony, sposoby komunikacji z usługami jak payu, allegro widzę u siebie co najmniej miesiąc przed oficjalnym wprowadzeniem.

  • Mam podobnie, ale w PKO. Przed wprowadzeniem jakiejś “dogodności” w interfejsie WWW dostaję komunikat przy logowaniu z propozycją przetestowania nowej rzeczy. Brat i rodzice tego komunikatu nigdy nie mieli, ja już wielokrotnie się z nim spotkałem.

  • może chodzi o nowe zabezpieczenia w PKO BP. ostatnio mi tez się pojawiły

 9. W WBK niestety nie ma możliwości wyboru.
  Na infolinii odsyłanie do działu technicznego w waw, a tam granie głupa że “u nas działa”, “nie, nic nie zmieniamy”
  I w ten sposób zostałem zmuszony do niespodziewanych wizyt w placówce celem odblokowania konta, a trzy tygodnie później wielkie haloo, mailingi, powiadomienia w panelu: nowy formularz logowania”

 10. $naleznosc_glowna = 0;
  $odsetki = 0.0000001037;
  $naleznosc = $naleznosc_glowna + $odsetki;
  if($naleznosc > 0) wyslij_wezwanie_do_zaplaty(sprintf(‘%.2f zł’, $naleznosc));
  // 0.00 zł

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: