14:10
1/8/2016

Na redakcyjną skrzynkę spływa do nas tyle blue i black screenów, oraz innych zdjęć komunikatów z błędami, że już dawno przestaliśmy je publikować z racji wtórności. Tu jednak mamy kombinację 3 ekranów ;)

1b905887-2bd3-4a1e-a826-6325d561013f

Zdjęcie podesłał czytelnik Kacper

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

19 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Pewnie sprzataczka odlaczyla kabel i sie laduje system na nowo.Albo ktos pokemonow szukal i zabral im UPS co by mu sie telefon nie rozladowal.

 2. Ładne… ciekawe jaka dystrybucja…

  • Z tym cudem u góry wygląda jak Rpi…

  • Wygląda, że to malinka :)

  • Wydaje mi się, że to z malinki raspbian – ale znawcą nie jestem…

  • Raspbian i to prawdopodobnie na RPi B+ (jedna malinka na ekranie) ;) Do tego prawdopodobnie na zwykłym TV (wskazuje na to przesunięcie tekstów w lewo poza obrys – dostosowanie wyświetlania X’ów dopasowanych idealnie do ekranu na TV często objawia się właśnie takim czymś). ;)

 3. Skoro dostajecie tyle fajnych obrazków to trzeba było założyć jakiś folder, tam wszystkie wrzucać i dołożyć jakiś jedno-plikowy skrypt PHP generujący w locie galerię. Fajnie byłoby coś takiego sobie pooglądać.

 4. To normalny restart plazm, tylko dziwne, że był robiony w trakcie pracy kina ;) najczęściej się go robi przed otwarciem, żeby wszystko było na nich poprawnie wyświetlane ;^)

 5. Dawno nic o infokioskach nie było, a tu taki ładny combos :]

 6. Bardzo mnie ciekawi Kredzia jak rozwiniesz “restart plazm” :) Generalnie macie racje, ze jest to zwieszona malinka gdyz znam ludzi z tej firmy i wiem ze ich uzywaja, to tyle w temacie :)

  • Oj, przepraszam ;) pracując tam używamy pewnych skrótów, dzięki którym nie musimy używać więcej niż 2-3 słów do określenia tego, czego akurat potrzeba ;) i tak jak wcześniej ktoś napisał – jest to moment restartu całego systemu; czasami wchodzą nowe reklamy, niektóre z nich nie wyświetlają się poprawnie lub po prostu “coś się zepsuło” ;)

 7. W CC są malinki. Pewnie był jakiś problem z zawartością materiału jaki miał być wyświetlany i dlatego poszedł update i reboot. Nic wielkiego ;)

 8. Ten widok to nic specjalnego, codziennie rano jak uruchamiany jest system to to widać na kilkunastu ekranach w całym kinie. Do tego jeśli reklamy się niewłaściwie wyświetlają, np. stop city (czyli jednakowa reklama na wszystkich ekranach) nie działa albo jest niewłaściwe, to system jest restartowany, czasami w godzinach pracy kina. Takie rzeczy zazwyczaj widać w tygodniu z rana, kiedy nie ma wielu klientów.

  • Jak jest podłączone tyle ekranów tak daleko od urządzenia który przekazuje obraz?

  • @nerdianmati
   Tak strzelam, że najprawdopodobniej jest to zrobione kablem.

   Skąd wiesz, że jest daleko od urządzenia?

  • Te ekrany są niezależne, czasem się zdarza, że jeden bootuje, a reszta jest w porządku. Po tym wnoszę, że każdy ma własną Malinkę z tyłu i tylko są połączone razem w sieć.

 9. Przynajmniej używają normalnego systemu.

  CinemaCity.respect += 400;

  Z pewnością jak będę w okolicy to pójdę tam jakieś filmidło obejrzeć, nawet popcorn kupię coby bardziej finansowo wesprzeć oprócz biletu (choć zwykle tego nie robię, bo ceny).

 10. Takie numery odwalane są raz na jakiś czas. W pewnym supermarkecie w wideo-kiosku jednego z producentów zupek i przypraw nawaliło Gentoo z powodu badów na dysku. Za to krakowskie autobusy “napędzane” są własną dystrybucją opartą chyba na Debianie, a jak restartuje to restartuje na wszystkich wyświetlaczach włącznie z tymi bocznymi.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: