17:52
12/9/2013

Klienci niemieckiego Vodafone nie będą zadowoleni. Ich dane osobowe (imię, nazwisko, adres oraz data urodzenia i informacja o rachunku bankowym) zostały wykradzione przez internetowego włamywacza.

Vodafone twierdzi, że atakujący nie miał dostępu do danych kart kredytowych klientów, numerów telefonów jaki i do haseł użytkowników oraz PIN-ów. Jeśli rzeczywiście tak było, wykradzione przez atakującego dane nie pozwolą mu na zbyt wiele, chyba, że uciekłby się on do phishingu wyłudzającego dodatkowe informacje na podstawie tych już zebranych …ale i to może być trudne, bo służby już namierzyły i zatrzymały włamywacza.

Atak został wykryty przez Vodafone już na początku września i firma zgłosiła wtedy sprawę do organów ścigania. Niebawem wszyscy poszkodowani mają zostać powiadomieni e-mailowo. Mamy nadzieję, że nasi niemieccy czytelnicy nie znajdą się w grupie odbiorców :)

Podesłał Ols

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Może też spróbować sprzedać dane klientów innemu operatorowi – ma numer telefonu. W sam raz do działań sprzedażowych :)

    • Chyba jednak numeru telefonu właśnie nie ma. ;)

  2. nie wierzę ;-)

  3. Numery zostaly skradzione.
    10 minut temu otrzymalem smsa od vodafone z reklama viagry…
    Pozdrawiam Caly Niemiecki Vodafone… Zaklamane i tyle.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: