17:52
12/9/2013

Klienci niemieckiego Vodafone nie będą zadowoleni. Ich dane osobowe (imię, nazwisko, adres oraz data urodzenia i informacja o rachunku bankowym) zostały wykradzione przez internetowego włamywacza.

Vodafone twierdzi, że atakujący nie miał dostępu do danych kart kredytowych klientów, numerów telefonów jaki i do haseł użytkowników oraz PIN-ów. Jeśli rzeczywiście tak było, wykradzione przez atakującego dane nie pozwolą mu na zbyt wiele, chyba, że uciekłby się on do phishingu wyłudzającego dodatkowe informacje na podstawie tych już zebranych …ale i to może być trudne, bo służby już namierzyły i zatrzymały włamywacza.

Atak został wykryty przez Vodafone już na początku września i firma zgłosiła wtedy sprawę do organów ścigania. Niebawem wszyscy poszkodowani mają zostać powiadomieni e-mailowo. Mamy nadzieję, że nasi niemieccy czytelnicy nie znajdą się w grupie odbiorców :)

Podesłał Ols

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Może też spróbować sprzedać dane klientów innemu operatorowi – ma numer telefonu. W sam raz do działań sprzedażowych :)

    • Chyba jednak numeru telefonu właśnie nie ma. ;)

  2. nie wierzę ;-)

  3. Numery zostaly skradzione.
    10 minut temu otrzymalem smsa od vodafone z reklama viagry…
    Pozdrawiam Caly Niemiecki Vodafone… Zaklamane i tyle.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: