10:28
22/1/2010

Sprawdź naszą ofertę szkoleń z bezpieczeństwa — maksimum praktyki, minimum teorii.

Techniki hakerskie użyteczne dla administratora IT” — taki tytuł będzie miało szkolenie, które poprowadzi Paula Januszkiewicz (MVP: Enterprise Security). Szkolenie odbędzie się 1 lutego 2010 o godzinie 20:00. Niestety, liczba miejsc ograniczona, rejestracja konieczna, ale możliwa dopiero po godzinie 14:00, a do uczestnictwa wymagane jest oprogramowanie Microsoft Live Meeting.

O szkoleniu poinformował serwis virtualstudy.pl:

Każdy z nas słyszał o hakerach. Doskonale wiadomo, że ich praca różni się od zadań administratora, jednak wiele technik używanych przez hakerów może być z powodzeniem wykorzystywanych przez administratorów w codziennej pracy. Z tej sesji dowiemy się jak naszą infrastrukturę postrzegają hakerzy, jakich metod używają i dzięki temu jak się przed nimi bronić. Sesja miała swoją premierę na TechEd 2009 w Berlinie i cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że na ponad trzystuosobowej sali zabrakło miejsca dla wszystkich chętnych i organizatorzy zadecydowali o jej dodatkowym powtórzeniu w ostatnim dniu konferencji.

Zgodnie z relacją uczestników szkolenia, będzie ono obejmowało następujące zagadnienia:

 • ataki offline
 • podmiana pliku binarnego (???)
 • enmeracja kont użytkowników
 • biały wywiad
 • odtworzenie systemu po pełnym crashu
 • obsługa debuggera i interpretacja crash dumpów
 • jak szkolić użytkowników i administratorów

Po sesji planowane są debaty na poniższe tematy:

 • Czy Administrator powinien mieć pojęcie o bezpieczeństwie?
 • Social Networking – dlaczego udostępniamy swoją tożsamość w sieci i co się z tym wiąże?

Wśród uczestników sesji będą rozlosowane nagrody, niestety, nikt nie wspomniał jakie, ale przecież nie dla nagród się tam zarejestrujecie, prawda? :)

Link do rejestracji: tutaj

P.S. Zastanawiam się, czy szkolenie obejdzie się bez flame’u odnośnie poprawnego użycia słowa hacker ;)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Buahahah, zapewne wszystko będzie dotyczyć win serva …

 2. V: A niby czego ma dotyczyć skoro to szkolenie MS. Na szkolenia Red Hata też mówią tylko o Reh Hacie ;-)

 3. […] This post was mentioned on Twitter by Niebezpiecznik and Norton_PL, Norton_PL. Norton_PL said: RT @niebezpiecznik: Nie przegapcie, Microsoft daje darmowe szkolenie z "technik hakerskich": http://rdir.pl/409jy #security #hack… htt … […]

 4. Przy czym, żeby uściślić – nie jest to szkolenie OD Microsoftu :) Aczkolwiek związane z technologiami Microsoft.

  Swoją droga byłem na sesji Pauli w Berlinie (na TechEd) i było całkiem sympatycznie :) Więc polecam.

 5. Kolejna polska hakerka po Asi Rutkowskiej? Jesteśmy potęgą światową :)! Co do szkoleń z tej tematyki, to polecam ten kurs online: http://www.offensive-security.com/metasploit-unleashed/

 6. A może wie ktoś czy będzie dostępne jakieś nagranie czy coś?

 7. @jurant: Będzie dostępne nagranie

 8. “podmiana pliku binarnego (???)”
  No właśnie – ???

 9. nagrania są słabej jakości więc polecam uczestnictwo ;)

 10. […] koniec stycznia zapraszaliśmy na darmowe szkolenie z bezpieczeństwa systemów Windows prowadzone przez Paulę Januszkiewicz. Po szkoleniu postanowiliśmy podpytać Paulę o jej […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: