20:09
1/4/2020

Zapraszamy na darmowy webinar pt. “Jak zabezpieczyć konta w serwisach internetowych przed hakerami*?“. Pokażemy Ci jak poprawnie zabezpieczyć dostęp do Twoich kont w serwisach internetowych i innych usługach. Ten webinar zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o hasłach, managerach haseł i dwuskładnikowym uwierzytelnieniu, pokazuje ataki oraz jest prowadzony językiem zrozumiałym dla każdego. To kluczowe i obowiązkowe informacje dla każdego internauty. I przekazujemy je za darmo!

AKTUALIZACJA!
Webinar mamy już za sobą, ale dalej możecie się na niego zapisywać — otrzymacie wtedy link do nagrania webinaru.

AKTUALIZACJA!
Webinar mamy już za sobą, ale dalej możecie się na niego zapisywać — otrzymacie wtedy link do nagrania webinaru.

Możesz pomóc polskiej służbie zdrowia…

Webinar jest darmowy. W przeciwieństwie do innych naszych webinarów, możesz wziąć w nim udział za 0 PLN. Ale jeśli chcesz, możesz za niego też zapłacić. Tyle, ile uważasz za stosownenie nam, a polskiej służbie zdrowia. Ratownikom, lekarzom, pielęgniarkom, którzy każdego dnia z narażeniem własnego życia walczą o zdrowie nas wszystkich.

Ty wybierasz kwotę. Niczego nie narzucamy, niczego nie sugerujemy, suwak możesz ustawić jak chcesz, a my dalej będziemy Cię tak samo lubić ❤️ :)

Całość wpłat jest widoczna na naszej skarbonce w serwisie siepomaga.pl, a co ważne, 100% wpłat zostanie przekazane na poczet zbiórki na środki ochrony osobistej dla polskiej służby zdrowia (zarówno serwis siepomaga.pl jak i operator płatności zrzekli się prowizji). W pierwszej kolejności na materiały ochrony osobistej, których brakuje najbardziej, a które w najbliższych dniach będą kluczowe. Ratownicy muszą je mieć, bo w przeciwnym razie zostaną wyłączeni z systemu opieki zdrowotnej. A jak ich zabraknie, nie tylko zainfekowani koronawirusem będą cierpieć, ale także inni Polacy, którzy mogą potrzebować pomocy z pozostałych powodów. To możemy być my, to mogą być Twoi bliscy.


Aktualizacja 2.04.2020, 13:00
WOW! Mamy już 35 000 PLN zebrane! I ponad 3000 osób zapisanych. Dziękujemy za Waszą hojność!

Rejestracja na webinar

Webinar będzie streamowany na YouTube, w środę, 8 kwietnia o godz. 19:00. Aby otrzymać linka do webinaru, musisz się na niego zarejestrować poprzez ten formularz lub klikając w ten wielki zielony przycisk poniżej:

Agenda

Webinar potrwa ok. godziny i poruszy następujące zagadnienia:

 • Ataki na konta internetowe
  – Jak włamywacze mogą przejąć Twoje konta internetowe?
  – Pokaz łamania haseł
 • Hasła i mity na temat haseł..
  – Zapomnij o radach dotyczących “silnych” haseł
  – Jak wybrać manager haseł i który jest “najlepszy”?
  – Demo różnych managerów haseł i ryzyka z nimi związane
 • Dwuskładnikowe uwierzytelnienie, a po co mi to?
  – Pokaz ataku ominięcia dwuskładnikowego uwierzytelnienia
  – Co zrobić, żeby włamywacza zdenerwować, a konto swoje uratować :D
 • 3 rady, aby zabezpieczyć każde konto przed włamaniami
 • Sesja pytań i odpowiedzi od widzów (na żywo)
Piotr Konieczny
Webinar poprowadzi Piotr Konieczny, założyciel Niebezpiecznika i jak zwykle, pod koniec odbędzie się sesja Q&A, w trakcie której Piotr odpowie na pytania uczestników dotyczące tematyki webinara. Ta część cieszy się zawsze dużą popularnością na naszych webinarach i nierzadko trwa tyle co sam webinar!
 

 

Przekaż znajomym!

Webinar będzie poprowadzony tak, żeby każdy, nawet (i zwłaszcza) osoby nietechniczne, były w stanie go zrozumieć. Dlatego mamy prośbę. Nawet jeśli Ty nie planujesz wziąć w nim udziału, przekaż informacje o webinarze swoim bliskim. Puść info na listach mailingowych, w firmie, na swoim Diskordzie, podeślij Mamie, Tacie, Dziadkom i dzieciom. Wrzuć na swój profil na Facebooku, Twitterze, LinkedInie, PornHubie, wklej na IRC-u, Usenecie, gopherze.

Konta internetowe w końcu ma każdy, warto aby dobrze je zabezpieczył!

A sam też wpadnij, kilka rzeczy w materiale zaskoczy nawet starych wyjadaczy! ;)

Chcesz więcej wiedzy “przez internet”?

W poprzednim tygodniu przeszkoliliśmy na naszych webinarach prawie tysiąc osób! Kolejnych kilkaset zapisało się na przyszłe terminy webinarów. W ankietach bardzo wysoko oceniacie zarówno jakość nagrania webinarów, jak i wiedzę na nich prezentowaną, podkreślając przystępny dla każdego język. Bardzo cieszymy się, że ta forma przekazywania wiedzy przypadła Wam do gustu!

Jeśli szukasz więcej wiedzy, bez wychodzenia z domu, to obecnie możesz:

  A jeśli szukasz prawdziwej petardy, to polecamy udział w zdalnym (czyli przez internet), całodniowym szkoleniu z tematyki OSINT-u, czyli technik pozyskiwania informacji o ludziach i firmach. Z tego tematu przeszkoliliśmy w minionym roku kilka tysięcy osób, a Ci, którzy wzięli udział w wersji online chwalą ją za jakość i wygodę.

  PS. Tak wiemy, haker, cracker, hacker, cybeprzestępca, złodziej. Webinar kierowany jest do odbiorcy masowego, więc upraszczamy przekaz, ale tylko w tytule. Na pierwszym slajdzie wyjaśnimy, że haker to nie przestępca.


  Aktualizacja 9.04.2020, 21:04
  Webinar mamy już za sobą, ale wciąż możecie się na niego zapisywać — otrzymacie od razu linka do nagrania webinaru.


  Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

  Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

  Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

  25 komentarzy

  Dodaj komentarz
  1. Inicjatywa godna pochwały i ja wezmę udział w tym webinarze. Jednocześnie jednak wpłacając środki myślę, że też trzeba sobie zadać pytanie dlaczego służba zdrowia jest w tak opłakanym stanie i kto jest za to odpowiedzialny? Ja np. musiałem zoperować sobie nos prywatnie bo na operację w trybie pilnym termin miałem wyznaczoną za ponad 3 lata a już prawie nie mogłem oddychać i dusiłem się w nocy. Szczęście, że mnie było na to stać. Pomagać rzecz szlachetna, ale pamiętajmy że to przez czyjeś zaniedbania musimy teraz kupować te maseczki, kombinezony itp. Pozdrawiam, Maciej Kowal

   • Re: “kto jest za to odpowiedzialny?”
    – wszyscy ci, którzy wyznają neoliberalne zasady polityczno-gospodarcze, tzn. np.:
    . “podatki są złe”,
    . “powszechna służba zdrowia jest zła, sprywatyzować wszystko”,
    . “unikanie składek zdrowotnych jest dobre”,
    . “umowy-zlecenia są dobre (nawet jeśli faktycznie warunki pracy odpowiadają zasadom umowy o pracę)”
    itd. itp.
    Szczególnie w IT takie poglądy są powszechne.

   • b – serio na pytanie “kto jest odpowiedzialny za to, że służba zdrowia jest zła” odpowiadasz “ci, którzy mówią, że służba zdrowia jest zła”? :D

    Ci którzy wyznają zasady neoliberalne są odpowiedzialni za stan państwowej służby zdrowia? Niby w jaki sposób, skoro służbą rządzi aktualnie państwo, które z liberalnością nie ma nic wspólnego?

   • Czyli co, więcej podatków? To jest odpowiedź? To jeżeli obecnie obciążenia państwowe to około 60% naszego dochodu, to zwiększmy do 80% to na pewno rozwiąże problem Oddajmy rządzącym większy procent PKB, niech mają i 90% albo i 100%. Stwórzmy raj na ziemi, w którym pieniądze będą dzielone sprawiedliwie prez rząd. Czekaj, to już było i nie działało. Eh.. komunizm wiecznie żywy w głowach prostych ludzi.

  2. Jaki jest przewidywany czas trwania? Będzie można obejrzeć również później (np. gdy ktoś się spóźni lub wędzie musiał wyjść) czy tylko na żywo?

   • Ok. 1h plus Q&A. Bedzie nagranie przez kilkanascie godzin co najmniej.

  3. Dobry pomysł godny 1 kwietnia. Dlaczego? Przeczytajcie regulamin dołączony do webinaru. Tak właśnie można się narazić na niebezpieczeństwo w sieci, klikając w regulaminy dotyczące innych usług. Webinar online, a regulamin mówi o usługach offline

   • Regulamin dotyczy zarówno wydarzeń offline jak i online, co jest dość jasno wytłumaczone w dokładnie pierwszym punkcie regulaminu…

  4. Nie doszedł do mnie link na WEBINAR, czy będzie on dosyłany później?

   • Jeśli wypełniłeś formularz i nie dostałeś od nas e-maila, to:
    1. sprawdź czy wiadomość z adresu sklep@niebezpiecznik.pl nie wylądowała Ci w spamie
    2. napisałbym, żebyś zarejestrował się jeszcze raz, bo możliwe, że wpisałeś e-maila z literówką, ale sprawdziłem i Twój e-mail jest w naszej bazie, więc e-mail do Ciebie wyszedł. Zwróć uwagę, że on nie zawiera linka do webinara — te będą rozsyłane w środę rano.

  5. Chciałam się zarejestrować, byłam w Banku ale przelew nie został wykonany i podali powód: brak kodu …i ja nie wiem o jaki kod chodzi……

   • Może kod sms do potwierdzenia przelewu zazwyczaj jak robię przelew np na nowe konto/albo zawsze jak robię przelew to muszę wpisać kod sms. I 2 Kiedy się rejestrowałem widziałem różne dostępne formy płatności można skorzystać z innej.
    p.s Co to za bank co nie potrafi pomóc klientom ?

  6. Off-topic:
   Sami polecaliście NordVPN, a mając włączony właśnie ten vpn, nie jestem w stanie wejść na waszą stronę, bo wyskakuje info, że moje ip jest zbanowane.

   • Zmień serwer? Jeśli ktoś psoci, to jest szansa, ze zostanie wycięty przez naszego IPS-a i tu nie ma znaczenia, z jakiego IP. Tak jak w tekście, niektóre końcówki są banowane, więc warto mieć kolejną pod ręką. :)

  7. “Należy mi się, Somsiad niech zapłaci, Ja mam horom curke”
   Brakuje opcji: “dałem już kasę na lekarzy przez Siepomaga, zanim to było związane z akcją Niebezpiecznika”.

   Ale przekonaliście mnie, dałem jeszcze trochę :)

  8. A gdzie prima aprilis?

   • Nie w tym roku.

   • Zawiedliście mnie :(

   • Mieliśmy żart, który przy obecnych nastrojach mógłby wygenerować więcej złego niż dobrego. Użyjemy go w przyszłości ;)

  9. No szacun. Już macie zebrane 75tys około. Też wpłaciłem. A czy obejrzę na żywo czy z nagrania to już temat poboczny.
   Pozdrawiam

  10. Nie dostałem linku???

  11. Jest szansa na dostęp do tego webinara, bo się zgapiłem?:)
   Pozdrawiam

  12. Super inicjatywa! Pomagajmy pomagać :)

  13. Super! Dziękuję!

  Twój komentarz

  Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

  RSS dla komentarzy: