9:38
5/4/2013

* DDoS na mBank

Dziś od ok. 6.30 serwisy internetowe grupy BRE; mBank i Multibank nie są dostępne. Jak udało nam się nieoficjalnie potwierdzić, powodem jest atak DDoS.

Klientom ww. banków sugerujemy wykonywanie transakcji przez telefon (mLinia). Transakcje kartowe, ponieważ odpowiadają za nie inne systemy informatyczne, powinny działać bez przeszkód.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. […] porannych nie jest dostępny mBank i Multibank — nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przyczyną są także ataki DDoS. Dobra rada dla klientów – zlecenia wykonywać przez mLinię (działa), karty płatnicze […]

  2. Mbank zaczyna działać :) Multibank też powoli się budzi :)

  3. U mnie działa, przed chwilą coś kupiłem na allegro :p
    Oba DDoSy jakoś mi tym razem nie przeszkodziły, wczoraj allegro sypało się strasznie.

  4. Kolejny DDoS? Teraz znów nie działa.

  5. Ciekawe ile mbank traci na tym kasy, bo moja na pewno stamtad zabieram.

  6. Mbank właśnie zaczął pracę nad systemem – potrwa to cztery noce. ciekawe czy ma to związek z atakiem?

  7. Właśnie leci i tradycyjnie przekierowali. Od jakiejś godziny nie jestem w stanie się zalogować. Wspomnijcie o tym na głównej.

  8. […] przeciek o ataku DDoS okazał się prawdą, BZWBK byłby kolejnym po mBanku bankiem, który padł w tym roku ofiarą DDoS-a. Ciekawe, kto tym razem miałby stać za atakami — odpowiedzialnego za ataki na mBank (i […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: