14:58
17/3/2017

Wykład o takim tytule wygłosimy na AGH 3 kwietnia. Wykład realizowany jest w ramach kierunku Telekomunikacja, ale z racji tego, że wykłady na AGH są otwarte, to wejść na niego może każdy. Ponieważ jednak sala wykładowa ma ograniczoną liczbę miejsc (a studenci mają priorytet ;p) to do Waszej dyspozycji jest 42 miejsca. Aby każdy miał równe szanse, link umożliwiający rejestrację na wykład opublikujemy punkt 18:00 na naszym Facebooku. Kto pierwszy, ten lepszy!

PS. Wśród wykładowców tego przedmiotu poza przedstawicielem Niebezpiecznika, są inne bardziej zacne postacie: m.in. dr Wojciech Wiewiórowski, były GIODO oraz Katarzyna Szymielewicz, prezes fundacji Panoptykon. Jak ktoś bardzo chce, to pewnie i na ich wykłady będzie w stanie się wkręcić ;)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

36 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Live stream będzie?

 2. Czuję się dyskryminowany na tyle, że mam ochotę definitywnie pożegnać Niebezpiecznika;
  Naprawdę, link musi być na Facebooku, na którym nie posiadam konta i posiadać nie chcę? Naprawdę autopromocja zawędrowała tak wysoko na liście Waszych priorytetów?

  • Coś w tym jest, te Facbook-i, Google i inne YouTuby… Naprawdę nie da się inaczej?

  • Naprawde mozna kliknac w link na fb bo post jest widzialny nawet bez konta.

  • Niemniej Panie Piotrze Konieczny po co robić ruch na Fb i dawać im zarabiać kasę ?
   Mogliście na FB tylko ogłosić ,a linka wrzucić tutaj o 18.00 .
   Korzyści:
   -Większy ruch na niebezpiecznik.pl
   – druga korzyść nie promowanie fb – szpiegowskiego szitu
   – udowodnilibyście swoją troskę o czytelnika

   Mówicie tyle o bezpieczeństwie ,ale sami o nim zapominacie :)
   Nie chcę nikogo pouczać ,ale niebezpiecznik powinien promować tylko bezpieczne narzędzia, usługi, :) bo taka jest idea tego portalu i za to Was czytelnicy kochają :)

  • Kolejny gimboumysł uważający że robi komuś łaskę i “zanosi pieniądze” wchodząc na jego stronę

  • Taż tego badziewia nie lubię. Wszyscy z uporem maniaka tą wywiadownię promują, strony nie aktualizują miesiącami za to na FB ruch co godzinę. Katastrofa. Pozwólcie mu jeszcze porównywarki cen zrobić a potem sklepiki i internet przestanie istnieć.
   A co do tego czy jest widoczny to nie jest to też tak bo FB zakrywa nawet publiczne profile informacją o potrzebie zalogowania i ciężko to nawet zblokować.

  • tolep 2017.03.18 10:49
   Czyli uważasz żeby lepiej zarobił FB niż polski portal niebezpiecznik ? Musisz bardzo nienawidzić polaków skoro masz o nich takie zdanie.

   Robert 2017.03.18 17:37
   Dokładnie tak. FB to nie tylko zagrożenie inwigilacyjne ale i kapitałowe.
   Niektórzy – nie zrozumieją bo nie mogą zrozumieć bo dla nich istotna jest tylko konsumpcja ( nic nie wnoszą do społeczeństwa),a później się dziwią dlaczego polak to tani niewolnik – murzyn zachodu którego stać tylko na produkty od chińczyka …

  • Jest tak, jak pisze @Robert; FB blokuje możliwość oglądania niektórych publicznych postów i profili, zasłaniając je mniej lub bardziej uciążliwymi komunikatami.

   Można oczywiście mieć taką politykę firmy, że jakieś usługi oferuje się tylko klientom z Facebooka (np. bo przestają być anonimowi – przynajmniej większość z nich). Na przykład znanylekarz.pl jeszcze do niedawna umożliwiał wystawienie opinii o lekarzu, u którego wizytę umawiało się nie-za-pośrednictwem-portalu (czyli 99% lekarzy) tylko po “autoryzowaniu się” via facebook. I nie było to w żaden sposób odzwierciedlone w regulaminie ani w polityce prywatności. Nie orientuję się, jak jest teraz, bo przestałem używać znanegolekarza – z tego zresztą powodu.

  • Popieram. Wielu dorosłych czytelników nie ma konta na FB.
   Polityka Marka Zuckeberga w kwestii prywatności jest skandaliczna. Proszę nie wspierajcie tego portalu.

 3. Zgadzam się z przedmówcą. Proszę nie dyskryminować czytelników którzy nie chcą się zapisywać do tej bazy danych osobowych zwanej Facebookiem

  • Pod tym linkiem trzeba było się zapisać do kolejnej bazy danych. A wszystko na wykład o bezpieczeństwie :P

 4. Popieram. Nie chcę wchodzić na fb, aby w pełni korzystać z niebezpiecznika.pl!!

 5. Może jest widziany bez konta – nie wiem tego, bo tam nie wchodzę, podobnie jak np. do kościołów (podobno ich drzwi są otwarte dla wszystkich), jak i lokali będących punktami zbornymi młodzieży wszechpolskiej.
  Wiem za to, że można było na FB napisać “link do rejestracji na naszej stronie”.
  Ludzie często mówią mi, że jestem anachroniczny i naiwny, a ja wciąż uważam, że internet może być wolny i niezależny. Nie ma potrzeby skupiania większości treści/usług/licencji w rękach tej czy innej korporacji.
  Redakcja N miała kiedyś podobne podejście.

  • +1

  • +1

  • Internet nie jest nie był i nie będzie wolny.
   Zawsze ktoś kto ma władzę będzie trzymał łapkę na kabelku….
   Internet był genialnym pomysłem na to jak kontrolować ludzi.
   Potem trzeba było pozwolić MS zmonopolizować rynek i nie ma nikogo kto by nie był do podsłuchania.

   Do momentu jak ludzie nie zaczęli chodzić do internetu zamiast do kościoła władza miała problem… nie mogła wygrać z tak silnym graczem jak kościół.
   Byli lepsi… (ba dalej są) mieli lepszy wywiad lepiej rozpoznane środowisko więcej agentów. Co gorsza nie mogli ich łatwo inwigilować bo wiedzieli kto jest agentem bo mieli więcej agentów…

   Młodzież wszechpolska i Kościół wciąż są dal władzy niebezpieczne bo wciąż ludzie tam spotykają się w realu wciąż się organizują i wciąż nie jest to banda pijana i naćpana której można powiedzieć że są fajni bo się drą i zachowują jak małpy a oni w to uwierzą.
   Co gorsza nie da się tego świństwa ocenzurować albo wyłączyć…

   YT jest chyba największą maszynką do robienie głupków.
   Patrząc jakie materiały sa popularne widać że działa.
   Zresztą FB też… Ludziom się wydaje ze tworzą społeczność. Że są w grupie że mają znajomych że jak mają łapki to ich nawet ktoś lubi :D
   A wszystko to wirtualne…

 6. Livestream albo co najmniej nagranie być musi – mieszkam na drugim końcu kraju a nawet gdybym jaóś dojechał (nie mogę z przyczyn niezależnych ode mnie), to pewnie i tak się nie zmieszczę.

 7. Popieram głos rozsądku powyższych szanownych przedmówców! W końcu to portal o tematyce bezpieczeństwa, a używanie FB raczej to bezpieczeństwo degraduje.

  • +1

 8. Może zróbcie następny wykład na temat “Ochrona prywatności i informacji osobistych, a portale społecznościowe”?

 9. A może – zamiast samego pitupitu, opracujecie coś autorskiego, ambitnego? Np. rejestracja za pomocą kryptografii i wejście na wykład po weryfikacji klucza.

  • Przychylam sie do pomyslu. Na pewno skorzystamy jesli cos takiego powstanie. To samoistnie rozwiaze problem zbyt wielu chetnych w stosunku do miejsc.

  • – “opracujecie coś autorskiego”

   – “Przychylam sie do pomyslu. Na pewno skorzystamy jesli cos takiego powstanie.”

   eee… ktoś tu chyba czegoś nie zrozumiał.

  • Ktoś na pewno ;)

  • Ja na przykład zrozumiałem, że niebezpiecznik nie umie czegoś takiego zrobić.

 10. “Bardzo jestem ciekawy, jak im pójdzie napisanie ssaczo-korelatoro-demaskatora. Ja jestem zajawiony na maksa zrobieniem naszego własnego XKEYSCORE”

  Jak się powiedziało A, to trzeba powiedzieć B – czyli git commit i push na Githuba :)

 11. Hymm, techniki OSNIT plus rejestracja na FB :-). Jasne że można bez rejestracji oglądać, ale i tak fakt przeglądania stron FB deanonimizuje osobę, która chce przyjść. Polityka prywatności FB jest bardzo ciekawa :) Dobra popatrzmy inaczej. Chcesz po numerze telefonu zobaczyć profil na FB – https://inteltechniques.com/menu.html proszę bardzo. Kliknijcie w dział FB i macie narzędzia. (ciekawe czy ten post będzie dostępny) Dodatkowo polecam na tej stronie darmowy film o FB. O tym ma być ? Szanowny NIEBEZPIECZNIKU – jesteście naprawdę super, ale może by samouczek GPG zrobić i opublikować ? tak trudno dla bezpieczeństwa to zrobić. Proste GPG4USB i krótki opis, o ile większa oglądalność i bezpieczeństwo w sieci

  • Wyloguj sie z FB i sprawdź jeszcze raz…

 12. Dołączam się do narzekania na fejsbuka. Używajcie normalnych narzędzi i zrozumcie, że nie każdy ma tam konto lub ochotę wchodzenia tam.

 13. @tolep:

  1. Mam gdzieś, czy daje komuś na tym zarabiać; każdy w inernecie zarabia. Natomiast nie kultywuje tępych, bezrefleksyjnych zachowań stadnych, jakich inkubatorem jest FB. Zamieszczanie wszystkiego na FB, opowiadanie o wszystkim na FB.
  2. Sądząc po jakości i tonie wypowiedzi, gimboumysł to raczej Twoja cecha, nie moja.
  3. Naprawdę, wydaje Ci się, że jesteś anonimowy w internecie? Naprawdę wydaje Ci się, że tego typu obraźliwe odzywki mogą pozostawać bezkarne?

  Twoja wypowiedź świadczy o Tobie, nie o mnie. Nawet, jeżeli gimnazjum opuściłeś, to kultury nie nauczyli Cię ani tam, ani w domu.

 14. Dołączam się do prośby o nie rejestrację przez FB czy odsyłanie tam.

  Czy będzie livestream ?

 15. Przyłączam się do prośby o opublikowanie adresu poza książką dziobów. Nie, nie zgadzam się na poświęcenie prywatności i kropka. Zwróćcie uwagę ponadto, co obecnie jest głoszone: Że społeczeństwo zniewolone to społeczeństwo bezpieczne. Jest takie państwo północne, które jedni podają właśnie jako przykład, że przestępstwa kryminalne tam nie grożą. Drudzy z kolei głoszą zagrożenie rozlania się cyfrowej analogii takiego stalinizmu przez internet na cały glob. Napisałem “cyfrowej analogii”, gdyż cyfrowe uśmiercenie byłoby jak łagier. O ironio, właśnie ostatni bastion stalinizmu przeżywa odwilż, o czym się nie mówi.

 16. Dzięki wszystkim za feedback. Rozumiemy Wasze obawy i następnym razem (jeśli będzie kiedyś jeszcze taki wykład) link opublikujemy także na serwisie, nie tylko na FB.
  Tutaj FB _był istotny_, z powodów o których opowiem na wykładzie :D

  Odpowiadając niektórym proszącym o link tu – linku do rejestracji na ten wykład już nie wrzucimy na serwis, bo miejsca rozeszły się w kilka minut.

  • Podejrzewałem, że FB mógł być istotny w kontekście wykładu – prawdopodobnie link wystawiony na FB dostarczał redakcji Niebezpiecznika jakichś publicznie dostępnych informacji z profilu.
   irame “https://accounts.google.com/o/oauth2/postmessageRelay?parent=https%3A%2F%2Fniebezpiecznik.pl” w źródle Waszej strony też ma z tym związek?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: