8:00
20/11/2011

Właściciele Maków witają kolejnego trojana i infostealera na swojej platformie. DevilRobber infekuje system podczas instalacji Pixamatora z warezów. Trojan kradnie sporo danych, w tym plik z hasłami popularnego programu 1password. Jego autorzy mają kilka wskazówek, jak ochronić się przed tym i podobnymi atakami.

via grzegow

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. typo: Pixelmatora

  Coraz więcej tego, a Apple właściwie nic nie robi.

  • A powiedz mi co mają robić? Ich wina, że ktoś instaluje programy z warezów? Wirus nic nie zrobi jeśli mu nie podasz hasła administratora.

 2. Kłamstwa grubymi nićmi szyte! Przecież Apple wyraźnie mówiło i mówi w dalszym ciągu, że na ich produkty NIE MA WIRUSÓW!
  ; )

  • Oficjalnie odmawiają wsparcia dla wirusów na ich platformie ;)

  • @qj0n – oczywiście, że odmawiają! Jak mają wspierać walkę z czymś, czego nie ma? ; D

  • Wirusa ktorego sie samemu instaluje podajac mu hasla mozna porownac do wirusa na samochod w postaci karteczki z napisem “rozpedz sie i wjedz w drzewo”.

 3. Co za ironia – nie mogą nic poradzić na wirusa, bo użytkownik sam musi go sobie zainstalować. Na windzie (z różnym skutkiem) walczy się z wirusami, które instalują się same…

  • Sergi – tyle, że w przypadku windy wiadomo, że takie zagrożenie jest i trzeba się mieć na baczności.
   A jak Apple przez lata wychowywało swoich niewol…userów w przeświadczeniu, że są bezpieczni to teraz takie kwiatki się pojawiają.
   Jakby zrobili ‘wirusa’, który prosiłby o numer karty kredytowej, żeby sprawdzić oryginalność systemu albo czy ta karta kradziona nie jest, to pewnie z 50% osób też by to łyknęło… ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: