14:41
15/12/2013

Oto prosta instrukcja, jak skonfigurować TOR-a na gateway’u aby umożliwić transparentny dostęp do domen .onion realizowany dla maszyn w sieci lokalnej (które TOR-a wcale nie muszą mieć zainstalowanego).

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Jest prostrzy przeglądarkowy sposób: Wystarczy do końcówki
  adresu .onion dodać jeszcze końcówkę “.to” Przykładowo: adres do
  zablokowanego już Silk Road’u to https://silkroadvb5piz3r.onion/
  bez użycia TORa możemy przeglądać stronę w przeglądarce dodając do
  końcówki tego adresu “.to” –
  https://silkroadvb5piz3r.onion.to/

 2. I co to da? Te niebezpieczne strony i tak powinno się
  otwierać z poziomu TORa, więc sam fakt ten jest raczej
  ciekawostką

  • “Sometimes it is important for the provider of the hidden service to remain anonymous, but not necessarily for the person accessing it. This is the situation that my setup works well for.”

 3. sed /instruckja/instrukcja/g

  • Chłodna historia brachu.

 4. (Kompletnie nic na ten temat nie wiem, więc pytam z ciekawości) Jest jakiś zbiór stron dostępnych tylko przez tora oraz ich opisy?:)

 5. Szkoda, że nie ma jakiegoś ogólnego serwera TORa tak żeby nie trzeba byłoby uruchamiać u siebie, tylko w proxy podać adres tego serwera :/

  • Kolega chyba nie skumał idei TOR ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: