21:42
18/11/2012

Poniżej publikujemy list Wojciecha Wiewiórowskiego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, który zachęca do udziału w nadchodzącym II Dniu Otwartym GIODO w Krakowie. W skrócie: w piątek na Brackiej 12 będzie można zobaczyć wiele merytorycznych i ciekawych prelekcji poświęconych ochronie danych osobowych oraz prywatności w sieci. Wstęp wolny.

GIODO - plakat

Dzień Otwarty GIODO w Krakowie – plakat

Szanowni Państwo, Czytelnicy serwisu Niebezpiecznik.pl

Mam przyjemność zaprosić Państwa na organizowany przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych we współpracy z Instytutem Allerhanda oraz Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego II Dzień Otwarty GIODO, który odbędzie się 23 listopada 2012 r. w Krakowie, w Sali Audytoryjnej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Pałacu Larischa, ul. Bracka 12.

Pomysł organizacji Dni Otwartych GIODO, które odbywałyby się w różnych miejscach w Polsce, to odpowiedź na potrzeby edukacyjno-informacyjne zgłaszane przez wiele podmiotów zajmujących się ochroną danych osobowych. Jednocześnie stanowi on nawiązanie do cieszącego się zawsze dużym zainteresowaniem Dnia Otwartego w Biurze GIODO, który co roku jest organizowany w Warszawie w związku z obchodami Dnia Ochrony Danych Osobowych (28 stycznia).

Głównym celem podjętej inicjatywy jest umożliwienie osobom zainteresowanym szeroko pojętą problematyką ochrony danych osobowych oraz prawem do prywatności udziału w specjalistycznych konferencjach i dyskusjach, które odbywać się będą blisko ich miejsca zamieszkania.

Centralnym punktem II Dnia Otwartego GIODO będzie konferencja naukowa poświęcona prawnym i informatycznym aspektom ochrony prywatności w świecie nowych technologii komunikacyjnych, na którą chciałbym serdecznie zaprosić.

W oczywisty sposób całość programu organizowanej konferencji będzie odwoływać się do toczącej się obecnie dyskusji nad nowymi ramami prawnymi

ochrony danych osobowych w Unii Europejskiej opartymi na zaproponowanych przez Komisję Europejską:

– projekcie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych – COM(2012) 11 oraz

– projekcie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych przez właściwe organy w celu zapobiegania, dochodzenia, wykrywania lub ścigania przestępstw lub wykonywania sankcji karnych i swobodnego przepływu tych danych COM(2012) 10 z 25 stycznia 2012 r.

Oba dokumenty są obecnie procedowane przez Radę i Parlament. Mam nadzieję, że tematyka ta spotka się wszystkich czytelników Serwisu, a szczególną zachętą do udziału będzie fakt, że podczas naukowej części tej imprezy Pan Piotr Konieczny z Serwisu Niebezpiecznik.pl wygłosi wykład pt. „Hackerzy i dane osobowe. Praktyczny pokaz ‘wykradania’ informacji przez Internet”.

Szczegółowe informacje oraz program II Dnia Otwartego GIODO przesyłam w załączeniu.

Do zobaczenia w Krakowie!

Wojciech Wiewiórowski
Generalny Inspektor
Ochrony Danych Osobowych

Pełną agendę spotkania można pobrać stąd (PDF). Zapraszamy do udziału …i do zobaczenia w piątek!


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Szkoda że termin pokrywa się z konferencją ISSA z równie ciekawą agendą i warsztatami BYOD.

  2. Ciekawe, niestety pokrywa się z moim czasem pracy :(, może ktoś mógł by nagrać/wrzucić w internet (o ile można – podejrzewam że jak to GIODO pozwoli redystrybucję na zasadach wolnej licencji ^^)

  3. Dolaczam sie do prosby Dareka – troche za daleko dla mnie zebym mogl tam byc a chetnie bym obejrzal.

  4. obowiązują jakieś zapisy czy mozna normalnie przyjść ?

  5. jak ktoś tam będzie to zapytajcie jak mozna w oparciu o giodo proponwoac wlascicielom firm wykonanie pentestu ZANIM sie do nich ktos wlamie i wyciagnie im baze jak nasz dziki polski haher lukaszer.

  6. Szkoda, że tak daleko od trójmiasta :( Jak wstęp wolny to może pozwolą udostępnić jakieś materiały w Internecie. Jakby co, podpisuję się pod prośbą Darka :)

  7. Czy łaskawie ktoś od GIODO nie mógł wpaść na pomysł, aby transmitować takie konferencje przez internet na stronie internetowej GIODO? Czy to taki problem? Są przecież firmy tym się zajmujące np. http://www.streamonline.pl Nie wszyscy mają ochotę, czas i możliwość aby za każdym razem jeździć po Polsce na tego typu konferencje, a przecież GIODO ma też upowszechniać informacje o ochronie danych osobowych. Mamy podobno XXI wiek i problemy z ochroną danych osobowych choć dotyczą ostatnio w dużej mierze internetu to jednak tym internetem warto było by się posłużyć przy tego typu inicjatywie…

    • tu jest polska. tu sie pije.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: