8:37
16/11/2015

Podczas tegorocznego konkursu MobilePWn2Own, badacz Quihoo 360 zaprezentował atak na JavaScript v8, który na najnowszej wersji Androida i Chrome, po wejściu na złośliwego linka, powoduje zainstalowanie na telefonie użytkownika dowolnej aplikacji bez jakiejkolwiek interakcji z użytkownikiem.

Google już skontaktowało się z odkrywcą błędu. Nie wiadomo jednak, czy Quihoo 360 otrzyma nagrodę bug bounty. Warto także zaznaczyć, że w tym roku ze sponsoringu konkursu Pwn2Own wycofało się ZDI, a także Apple i Microsoft — ze względów na ograniczenia prawne dot. “exploitów”, które pojawiły się w USA (tzw. Wassenaar Arrangement).

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. A czy jest już na to łata?

  2. Jeszcze nie, ale wkrótce wyjdzie razem z nowym backdoorem.

    • To już nie backdoor… to już samowolka.

  3. Napiszcie proszę coś więcej o Wassermanem ageeement

  4. Dlatego używam Dolphin Browser. Dobrze, że przesiadłem się na nią tydzień temu.

    • Dolphin Browser też pewnie korzysta z API udostępnionych przez wbudowaną w system Android przeglądarkę Chrome, więc zapewne też jest podatny.

    • sorry , dolphin browser to dziurawe g… – nie polecam – na tę chwilę nie ma dobrej przeglądarki na androida – chroma nie polecam z oczywistych powodów (możliwość wykonywania uprzywilejowanych komend w systemie android) – firefox ujdzie, ale powstrzymałbym się od instalacji dodatkowych wtyczek – kiedyś testowałem jedną wtyczkę , która miała robić niewiele , ale kodu… to miała tyle że mogła robić różne cuda w telefonie a szczególnie wyświetlać reklamy, te o wirusie i aktualizacjach … ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: