10:47
19/12/2014

Dziura dotyczy klientów git na Windowsa i Mac OS X. Przy jej pomocy atakujący może wykonać kod na komputerze developera (jeśli ten skorzysta z gita do interakcji z podstawionym, złośliwym repozytorium). Jak najszybciej się zaktualizujcie.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Dotyczy też linuxa, jeżeli nie pracuje się na case-sensitive systemie plików. Jak się pracuje na linuxie np z fat32 to niestety, ale też mozna wpaść w te sidła. radzę czytać źródło dokładniej

  2. “Linux clients are not affected if they run in a case-sensitive filesystem.”

    Więc jednak nie tylko. Niektóre przypadki instalacji innych systemów są również podatne.

  3. Już updatnięte, choć ja raczej pracuję tylko z zaufanymi repo, no ale nie można być zbyt pewnym siebie, nie?

  4. Zaufane repo ^^ popatrz na swoj post pod “następnym” artykułem. Szacowanie ryzyka- wszysto coś robisz w sieci zostanie upublicznione. Kiedy? Kiedy juz nawet nie pamiętasz, że coś tam robiłeś. Ruter, OS, wtyczka, szyfrowanie, aplikacja, honeypot repo, backdoor w lodówce. 0 day everyday.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: