18:39
4/6/2024

Dziura w TikToku!

Wystarczy otworzyć wiadomość na “privie” aby stracić konto. Przejęte zostały profile CNN i Paris Hilton. Poszkodowany jest też profil Sony.

Szczegóły podatności, którą do przejęcia kont wykorzystali atakujący nie są znane, ale atak dotyczy osób korzystających z aplikacji mobilnej TikToka. Przejęcie kilku kont w wypowiedzi dla Forbes potwierdził Alex Haurek z TikToka, informując że TikTok ściśle współpracuje z CNN w sprawie odzyskania dostępu do konta. Cokolwiek to znaczy…

Co ciekawe, na razie atakujący nie opublikowali też żadnych treści na przejętych profilach. Być może rodzaj ataku na to nie pozwala? Póki co — jeśli korzystacie z TikToka — sugerujemy powstrzymanie się od zaglądania do wiadomości prywatnych.

Zaktualizujemy ten artykuł, kiedy będzie wiadomo coś więcej w tej sprawie.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. A może to nie był bug ale ficzer… :)

  2. Czy wiadomo coś czy załatali tę ziurę?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: