21:41
2/4/2012

* Dziura w TweetDeck

Desktopowy klient Twittera i Facebooka – TweetDeck – został czasowo wyłączony z powodu dziury, która umożliwiała przejęcie konta innego użytkownika.

Podatność w TweetDeck

Błąd został znaleziony przez Geoffa Evasona, który niestety dokonał full disclosure na Twitterze, prezentując screenshot będący efektem podatności oraz proof of concept w postaci wysłania kilku wiadomości o treści “test” z kont innych użytkowników.

TweetDeck

Bug w TweetDeck

Twitter, właściciel TweetDecka, twierdzi że podatność nie została wykorzystana w żadnym złośliwym celu, a hasła użytkowników nie wpadły w niepowołane ręce. Podobno 250 kont zostało dotkniętych tym “problemem”.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Nie mogli użyć oficjalnego API Twittera?

  2. Jakiej wersji TD dotyczy ten problem?
    Czy chodzi o aplikację powstałą po przejęciu projektu przez Twittera czy o stary, oparty o Adobe Air TweetDeck?

    Z góry dziękuję za odpowiedź! :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: