20:41
17/11/2011

* EU zakazuje skanerów na lotnisku

EU zakazało skanerów całego ciała (X-Ray) na lotniskach w Europie. Słusznie. Pamiętajcie, że zawsze możecie wybrać alerntywne (zdrowsze) formy “security check”.

Więcej o skanerach całego ciała pisaliśmy tutaj.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet w naszym internetowym sklepie.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Na pewno zakazała? Ten sam dokument w wersji PL:
  http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=IP/11/1343&format=HTML&aged=0&language=PL&guiLanguage=en

  “Państwa członkowskie i porty lotnicze nie mają obowiązku wdrożenia urządzeń do prześwietlania osób, ale jeśli zdecydują się na ich stosowanie, urządzenia te będą musiały spełniać wymogi operacyjne i normy eksploatacyjne określone na szczeblu unijnym. ”

  “Zgodnie z nowymi przepisami stosowanie urządzeń do prześwietlania osób będzie dopuszczalne wyłącznie po spełnieniu minimalnych wymogów”

 2. Dokładnie. Tłumaczenie polskie dokładnie oddaje treść tekstu oryginalnego.

 3. alerntywne?

  • macanko :D

 4. Są skanery całego ciała co działają na mikrofale, a nie na X-ray (promienie Roentgena). Tych drugich tylko zakazuje ten dokument (ostatni akapit).

  • Brawo, nareszcie ktoś dotycztał (przeczytał ze zrozumieniem:)

 5. Taki dawki promieniowania nie są szkodliwe, chyba że latasz dzień w dzień przez rok ;)

  • Nawet jakbyś latał dzień w dzień nic by Ci nie było

 6. Alternatywne metody ‘przeszukania’ mają swoje zalety – można się na przykład dowiedzieć, czy się nie ma hemoroidów… ;)

 7. A co oni w ostatnim zdaniu rozumieją przez “Wszelkie pozostałe technologie, takie jak na przykład wykorzystywane w telefonach komórkowych”?
  Czy komórka to taka mała mikrofalówka?
  Jak to przeczytałem to skojarzyło mi się jedynie z takim programikiem na telefon, który pokazywał najpierw zdjęcie osoby w ubraniu a potem golasa – co miało sugerować, że komórka umie robić zdjęcia z pominięciem ubrania.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: