20:41
17/11/2011

* EU zakazuje skanerów na lotnisku

EU zakazało skanerów całego ciała (X-Ray) na lotniskach w Europie. Słusznie. Pamiętajcie, że zawsze możecie wybrać alerntywne (zdrowsze) formy “security check”.

Więcej o skanerach całego ciała pisaliśmy tutaj.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Na pewno zakazała? Ten sam dokument w wersji PL:
  http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=IP/11/1343&format=HTML&aged=0&language=PL&guiLanguage=en

  “Państwa członkowskie i porty lotnicze nie mają obowiązku wdrożenia urządzeń do prześwietlania osób, ale jeśli zdecydują się na ich stosowanie, urządzenia te będą musiały spełniać wymogi operacyjne i normy eksploatacyjne określone na szczeblu unijnym. ”

  “Zgodnie z nowymi przepisami stosowanie urządzeń do prześwietlania osób będzie dopuszczalne wyłącznie po spełnieniu minimalnych wymogów”

 2. Dokładnie. Tłumaczenie polskie dokładnie oddaje treść tekstu oryginalnego.

 3. alerntywne?

  • macanko :D

 4. Są skanery całego ciała co działają na mikrofale, a nie na X-ray (promienie Roentgena). Tych drugich tylko zakazuje ten dokument (ostatni akapit).

  • Brawo, nareszcie ktoś dotycztał (przeczytał ze zrozumieniem:)

 5. Taki dawki promieniowania nie są szkodliwe, chyba że latasz dzień w dzień przez rok ;)

  • Nawet jakbyś latał dzień w dzień nic by Ci nie było

 6. Alternatywne metody ‘przeszukania’ mają swoje zalety – można się na przykład dowiedzieć, czy się nie ma hemoroidów… ;)

 7. A co oni w ostatnim zdaniu rozumieją przez “Wszelkie pozostałe technologie, takie jak na przykład wykorzystywane w telefonach komórkowych”?
  Czy komórka to taka mała mikrofalówka?
  Jak to przeczytałem to skojarzyło mi się jedynie z takim programikiem na telefon, który pokazywał najpierw zdjęcie osoby w ubraniu a potem golasa – co miało sugerować, że komórka umie robić zdjęcia z pominięciem ubrania.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: