17:39
20/6/2016

European Cybercrime Centre właśnie ogłosił powstanie CUINg-u koordynowanego przez dra hab. inż. Wojciecha Mazurczyka zespołu CUINg składającego się z przedstawicieli służb, naukowców i ekspertów z sektora prwyatnego. CUINg (Criminal Use of Information Hiding Initiative) ma pomóc zrozumieć i wykrywać techniki ukrywania informacji przez przestępców.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

17 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Jezli widze slowo “European” to sprzwdzam cze jeszcze mam portfel.
  Nic wiecej. Reszta jest bez znaczenia. Pora isc spac. Dobranoc

  • O nie! Nie śpij, bo Ciebie też ukradną!

  • Eurosojuz RULEZ :D

  • Zawsze możesz emigrować do Azji, a przynajmniej na wschód od Polski i tej wstrętnej European Union :-|

 2. >Criminal Use of Information Hiding Initiative

  Może szukam dziury w całym, ale taka nazwa pozbawiona członu typu “against”, “stop” itp. troszkę wygląda, jakby sami mieli/chcieli parać się rzeczonym “ukrywaniem informacji w celach kryminalnych”.

  • Fakt.

  • Inicjatywa Kryminalnego Użytku Ukrywania Informacji… :-D

 3. Oczywiście steganografią zajmują się tylko przestępcy. Już parę miesięcy temu ktoś z kierownictwa Europolu oficjalnie powiedział, trzeba zrobić porządek z programami szyfrującymi, które “utrudniają walkę z przestępczością organizowaną”. W Brytanii nieletnim noża kuchennego w sklepie nie sprzedadzą – takie przepisy. No i od razu widać spadek przestępczości, nicht wahr? Teraz pora na różne trukrypty…

  • Przeglądając wczoraj 9Gag trafiłem na tekst “co jeśli wam powiem, że jeśli nikt nie miałby pistoletu, to nikt nie potrzebował by pistoletu do obrony” i jakieś 25k upvotes. Nie wiedziałem, że ludzie są takimi debilami. Całe szczęście pierwszym komentarzem do tego jakże inteligentnego stwierdzenia, było “…i tyle wystarczy by przestępcy przestali być przestępcami ;)”.

   “W Brytanii nieletnim noża kuchennego w sklepie nie sprzedadzą – takie przepisy.”

   Tak długo jak żyję, nie spotkałem się jeszcze z miejscem zamieszkania, które nie posiadałoby sztućców.

   “No i od razu widać spadek przestępczości, nicht wahr?”

   Nein, nicht wahr.

 4. Seksmisja … i koniec z przestępczością na tle seksualnym :)

 5. Dobra dobra. A jeśli chodzi o prawdziwą steganografię to gdzie szukać aktualnych narzędzi ?
  Aktualnych,to znaczy takich, o których wykrywaniu czy łamani choć ABW nie pisało w swoim “przeglądzie bezpieczeństwa wewnętrznego”. W internecie jest trochę programów opartych o steganografię LSB – ale tak poza tym to jakieś lepsze implementacje trudno znaleźć.

 6. “dra” ..a czym to sie je?!
  …moze raczej dr. ?!
  ..bo “mowa polska byc trudna dla Kalego” :-p

  • Irytuje mnie strasznie, kiedy ktoś nie mający o czymś zielonego pojęcia próbuje się mądrzyć…

   doktor -> dr
   doktora ->dra albo dr., obydwie formy są poprawne

   http://sjp.pwn.pl/slowniki/dra.html

  • Wracamy do podstawówki:
   Mianownik Kto? Co? Doktor (Dr.)
   Dopełniacz Kogo? Czego Doktora (Dr lub Dra)

  • @Shin: Prawie dobrze ;) Kropka odwrotnie.

   Mianownik Kto? Co? Doktor (Dr)
   Dopełniacz Kogo? Czego Doktora (Dr. lub Dra)

 7. steganografia uzywana przez przestepcow – co za kompletna bzdura. niby w jakim celu? steganografia jest wykorzystywana przez wywiady do ukrycia przekazywanych danych.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: