21:32
2/10/2009

Exploit na Kaspersky’ego

Oprogramowanie antywirusowe Kaspersky Internet Security jest podatne na zdalny atak. Problem leży w parserze adresów URL Kasperskiego. Adresy zawierające dużo kropek powodują intensywną pracę procesora (100%), w konsekwencji czego, program blokuje możliwość korzystania z internetu. Kod exploita nie należy do skomplikowanych, wystarczy nakłonić ofiarę do otwarcia poniższego URL:

http://lu.cxib.net/.........................[ilość kropek do 1024]
Atak możliwy jest również poprzez skierowanie użytkownika na stronę WWW, która zawiera odsyłacz do powyższego adresu URL.

Oprogramowanie podatne na atak:

  • Kaspersky Internet Security 2010 9.0.0.459 (a) EN
  • Kaspersky Anti-Virus 2010 9.0.0.463 DE

Odkrywca błędu: Maksymilian Arciemowicz

Przeczytaj także:


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. test

  2. Jak poinformował mnie dyrektor działu prasowego Kaspersky Lab, problem został rozwiązany niedługo po jego wykryciu poprzez automatyczną aktualizację baz danych aplikacji.

  3. Rozumiem, ze nie dotyczy to 2009.
    Bo używam starszej wersji ze względu na mniejsze obciążanie komputera niż przez 2010.

  4. […] nominowany za szereg błędów, które udało mu sie znaleźć w popularnym oprogramowaniu (np. Kaspersky czy Mac OS X). Ostatnio pisaliśmy o Maksymilianie w kontekscie ataków CSRF poprzez […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: