0:36
6/5/2014

Pewna anonimowa grupa twierdzi, że 2 lata temu odkryła błąd podobny do Heartbleeda, ale na OpenSSH (rzekomo pozwala odczytywać z pamięci serwera hashe haseł i klucze).

Grupa zdecydowała się ujawnić dopiero teraz, bo na swoich honeypotach zauważyła, że ktoś inny wpadł na ten sam wektor ataku. Kod exploita nie jest jednak dostępny publicznie — został wystawiony na sprzedaż za 20 BTC (ok. 25 000 PLN) — ktoś chętny na zrzutkę? ;-)

Na tej stronie dostępne jest demo. O ile błąd tego typu wydaje się być prawdopodobny, to twardych i wiarygodnych dowodów na razie brak — niektórzy, wnioskując po rozmiarze źródeł, obstawiają, że to bzdura.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Patrzac na to jak exploit sie zachowuje mozna by sie pokusic o wyciagniecie pewnych wnioskow… -lpam moze byc drobna podpowiedzia. Klient nie powinien potrzebowac PAM i mozliwe jest ze ten eksploit zadziala tylko na OpenSSH skompilowanych z wlaczonym PAM.

  W kazdym razie ciekaw jestem jak sie to rozwinie ;).

  Pozdrawiam.

  Andrzej

 2. Na ToRepublic ktos pisal jakis czas temu ze istnieje blad mniej “medialny” od Heartbleed. Czyzby o niego chodzilo?

 3. Jak chcą BTC, to widać, że nie są poważni.

 4. Hmm… 236K kodu źródłowego w jednym pliku… Marnie to widze ;)

 5. A może to zwykły ‘scam’ jest?

 6. Nie jest to demo przypadkiem trojanem?

  • Trojany udające exploity są za darmo i nawet ze źródłami:
   http://pastebin.com/WgXrebLq

   hint: (*(void(*)())decoder)();

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: